آموزش موفقیت و سئو سایت و جذب ثروت با قانون جذب

۱۵ مطلب در آذر ۱۳۹۹ ثبت شده است


در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ قصد دارم شما را مرحله به مرحله با اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال آشنا کنم. با رعایت این نکات و اصولی که در این مقاله به شما یاد خواهم داد می توانید تحول عظیمی را در کسب و کار اینترنتی تان ایجاد کنید.

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت هایی که جهت تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می‌گیرد گفته می شود. اگر اصول بازاریابی دیجیتالی را کامل یاد بگیرید خیلی ساده می توانید فروش تان را چندین و چند برابر کنید.

خود من هم در اوایل راه اندازی کسب و کار اینترنتی ام فروش چندان خوبی نداشتم، اما بعد از اینکه اصول دیجیتال مارکتینگ را کامل یاد گرفتم و در کسب و کارم رعایت کردم به طور چشم گیری درآمد اینترنتیم افزایش پیدا کرد.

در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ شما را به صورت قدم به قدم با مباحث و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل آشنا خواهم کرد. تمام موارد گفته شده در این مقاله حاصل چندین سال تجربیات ما در در اینترنت است. پس اگر قصد دارید که دیجیتال مارکتینگ را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و با مباحث بازاریابی دیجیتال آشنا شوید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان و قدم به قدم
آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

یکی از مهمترین مشکلاتی که بسیاری از افراد بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی شان با آن مواجه می شوند این است که نمی توانند محصولات و خدماتشان را در اینترنت بفروشند!

اصلاً فرقی نمی کند که کسب و کار اینترنتی تان در چه زمینه راه اندازی شده است، و چه محصولات و خدماتی می فروشید یا اینکه محصولاتتان دانلود است یا فیزیکی! شما تا اصول دیجیتال مارکتینگ را کامل یاد نگیرید نمی توانید فروش خوبی را در اینترنت تجربه کنید.

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار اینترنتی فقط یک ابزار نیست. برای افزایش فروش و درآمد اینترنتی تان باید تمام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را کامل بشناسید و در کسب و کار اینترنتی تان پیاده سازی کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد دچار آن می شوند فکر می کنند که فقط با راه اندازی و ساخت سایت می‌توانند از اینترنت کسب درآمد داشته باشند. اصلاً در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ قصد ندارم شما را با نکات ابتدایی آشنا کنم.

درست است که راه اندازی و طراحی سایت با وردپرس  یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال است اما برای اینکه بتوانید فروشتان را افزایش بدهید داشتن سایت به تنهایی کافی نیست. برای این که بتوانید فروش خوبی را داشته باشید باید از بقیه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مثل سئو و بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و… استفاده کنید.

پس برای اینکه بتوانید کسب و کار آنلاین پولساز را راه اندازی کنید باید از تمام ابزارهای بازاریابی دیجیتال در کسب و کارتان استفاده کنید که در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ شما را به صورت کامل با این ابزارها آشنا خواهیم کرد.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟
آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ به این دلیل مهم است که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیک تنها راه اندازی و داشتن یک سایت در اینترنت کافی نیست. گذاشتن تبلیغات در سایت های بزرگ سود چندانی نخواهد داشت چون بازدهی این تبلیغات بسیار کوتاه است و باید هزینه مجددی را برای درج تبلیغات به سایت هایی که خدمات تبلیغات ارائه میدهند بدهید.

بدتر از همه هرچقدر هم بابت تبلیغات برای کسب و کارتان هزینه کنید اما تبلیغات تان هدفمند نباشد بازگشت سرمایه ای در کسب و کارتان نخواهید داشت و از تبلیغاتی که کردید نتیجه نخواهید گرفت. برای همین است که تاکید می کنم برای کسب و کارتان باید اصول و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را کامل یاد بگیرید و در کسب و کارتان رعایت کنید.

البته این نکته را هم بگویم که اگر اصول بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ را کامل یاد بگیرید نیاز به تبلیغات و هزینه‌های اضافی نخواهید داشت! شما با کمترین هزینه ممکن و یا حتی بدون هیچ هزینه ای می توانید در ابتدای راه اندازی کسب و کارتان نتایج خوبی را کسب کنید. در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ سعی کردم شما را با روشهای کاملا رایگان آشنا کنم. یعنی برای استفاده از اکثر ابزارهایی که در ادامه به شما معرفی خواهم کرد در ابتدا کار نیاز به هزینه و سرمایه اضافی و زیادی ندارید.

اگر تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را به خوبی یاد بگیرید و بر آنها مسلط شوید خواهید توانست بدون هزینه اضافی تغییر و تحول عظیمی را در کسب و کارتان ایجاد کنید. البته برای یادگیری تکنیک های دیجیتال مارکتینگ شما نیاز به تمرین و زمان کافی دارید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای دیجیتال کارکتینگ

منظور از بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از ابزار های دیجیتالی برای افزایش فروش محصولات و خدماتتان در اینترنت است. در واقع در روش بازاریابی دیجیتال باید از ابزارهای آنلاین مثل سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید. در این بخش از آموزش دیجیتال مارکتینگ شما را با اصلی ترین و مهمترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهم کرد. سعی کردم این آموزش دیجیتال مارکتینگ را به صورت چک لیست و قدم به قدم به شما آموزش بدهم.

یعنی برای این که بتوانید بهترین نتایج را در کسب و کارتان کسب کنید باید طبق چک لیستی که در اختیارتان قرار خواهم داد عمل کنید. به عنوان مثال اولین ابزار دیجیتال مارکتینگ داشتن وب سایت است، اگر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردید ولی وب سایت ندارید پس اولین و مهمترین ابزار دیجیتال مارکتینگ را از دست دادید و باید برای کسب و کارتان سایت راه اندازی کنید! پس در این آموزش دیجیتال مارکتینگ همراه من باشید تا شما را با ابزارهای بازاریابی دیجیتال به صورت کامل آشنا کنم.

۱) راه اندازی سایت اینترنتی
اولین و مهمترین ابزار بازاریابی دیجیتالی وب سایت است. اگر کسب و کار اینترنتی داشته باشید میدانید که وب سایت چیست. برای افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند و یا می خواهند فروش اینترنتی خوبی داشته باشند داشتن سایت بسیار مهم است.

راه اندازی و ساخت سایت یکی از مهمترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. اگر برای کسب و کارتان سایت نداشته باشید یک فرصت بزرگ را از دست داده اید. با توجه به این که بسیاری از افرادی که قصد کسب درآمد اینترنتی  را دارند و یا می خواهند کسب و کار آنلاین شان را راه اندازی کنند فقط به دنبال شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام می روند و به دنبال این هستند که یک پیج یا کانال در این شبکه‌های اجتماعی راه اندازی کنند و شروع به درآمد زایی کنند.

اگر شما هم فکر میکنید که به جای سایت بهتر است از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید سخت در اشتباه هستید. البته فعالیت در شبکه های اجتماعی هم یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است اما هرگز قابل مقایسه با سایت نیست. اگر برای کسب و کارتان هنوز سایت راه اندازی نکردید باید به فکر راه اندازی و ساخت سایت باشید.

شاید فکر کنید که راه اندازی سایت کار بسیار سخت و دشواری است ولی اصلاً اینطور نیست! برای راه اندازی و ساخت سایت نیاز به هزینه و سرمایه اضافی دارید و نیاز است که برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشید.

شما بدون هیچ هزینه و سرمایه اضافی و بدون نیاز به علم برنامه نویسی و کد نویسی می توانید وب سایت های حرفه ای با تمام امکانات برای کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید. برای راه اندازی و ساخت سایت باید از سایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس (wordpress)،جوملا و… استفاده کنید. مبحث راه اندازی و ساخت سایت یک مبحث بسیار مفصل است برای همین پیشنهاد می کنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت بدون کدنویسی را مطالعه کنید.

 

پیشنهاد میکنم از مقاله آموزش ساخت سایت بدون کدنویسی دیدن کنید

۲)بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر(seo)
یکی دیگر از از ابزارهای بازاریابی دیجیتال سئو (seo) است. سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر. بهینه سازی سایت و سئو را می‌توان جادو و تپنده قلب دیجیتال‌مارکتینگ دانست. سئو یکی از ابزارهای کامل رایگان دیجیتال مارکتینگ است.

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید برای اینکه کاری کنید مخاطبان و کاربران تان شما را پیدا کنند باید سایت تان را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید. برای سئو سایت تان باید اصول سئو و بهینه سازی سایت را یاد بگیرید. اگر سایت تان را به صورت اصولی برای موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل بهینه سازی کنید می توانید مخاطبان و کاربران هدفتان را خیلی راحت جذب کسب و کارتان کنید.

‏ سئو بهترین راه برای جذب مخاطبان هدفتان است. مخاطبان و کاربرانی که خودشان سایت تان را پیدا می کنند مسلماً هدفمند ترین مخاطبان شما هستند چون با توجه به نیاز شان شما را انتخاب کردند.

سئو و بهینه سازی سایت به سه مرحله تقسیم بندی می شود که شامل:

 انتخاب کلمات کلیدی
 سئو داخلی (on page seo)
 سئو خارجی (off page seo)
در مرحله اول شما باید بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید. کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران شما در موتورهای جستجوگر جستجو می کنند. انتخاب کلمات کلیدی یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل سئو و بهینه سازی سایت است که باید به درستی انتخاب شود. راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. بهترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده از ابزارهایی مثل keyword planner، kwfinder و.. است.

دومین مرحله از سئو داخلی یا on page seo است.منظور از سئو داخلی یعنی بهینه سازی داخلی سایت. به مجموعه کار هایی که باید داخل سایت تان انجام دهید تا سایت تان برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود مثل بهینه سازی قالب سایت، بهینه سازی تصاویر، تولید محتوای سئو شده، سرعت سایت و…

سومین مرحله از سئو ، سئو خارجی یا off page seo نام دارد. منظور از بهینه سازی خارجی سایت یعنی کارهایی که باید خارج سایت انجام دهید تا سایتتان برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود مثل ساخت بک لینک، ریپورتاژ آگهی و…

 

پیشنهاد میکنم از مقاله بهبود رتبه سایت در گوگل دیدن کنید

۳) بازاریابی محتوا (Content Marketing)
یکی دیگر از از قدرتمندترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا یعنی تولید محتوای تخصصی در راستای محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید تا به واسطه آن، مردم به مشتریانتان تبدیل شوند..

بازاریابی محتوا یکی از روشهای کاملاً رایگان دیجیتال مارکتینگ است که نیاز به هیچ هزینه و سرمایه ای ندارد. همانطور که بیل گیتس می‌گوید:” محتوا پادشاه است”. به این نکته توجه کنید تا مخاطبان تان به شما اعتماد نکنند هرگز از محصولات و خدمات شما استفاده نمی کنند. بهترین راه برای اعتماد سازی در بین مخاطبان تان تولید محتوای هدفمند با توجه به نیاز آنها است.

یعنی شما باید نیاز مخاطبان و کاربران تان را به صورت کامل شناسایی کنید و با توجه به نیاز هایشان محتوای تخصصی ارائه دهید و در محتوایی که تولید کردید نیازشان را برطرف کنید. ممکن است با نوشتن یک مقاله یا تولید یک ویدیو آموزشی نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید. همین برطرف کردن نیاز مخاطبانتان باعث اعتماد سازی می شود و هر چه بیشتر به شما اعتماد کنند فروش محصولات و خدماتتان بیشتر می‌شود.

در بازاریابی محتوا اصلا نیازی نیست به دنبال مشتری بگردید. مشتریان تان خیلی راحت شما را پیدا می کنند و اگر محتوای خوبی ارائه کنید محصولات و خدمات شما را تهیه می کنند.

بازاریابی محتوا دقیقاً راه حل یک مشکل است. ارتباط بازاریابی محتوا با سئو بسیار نزدیک است. در این آموزش دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می کنم که به دو مبحث سئو و بازاریابی محتوا کامل مسلط شوید.

 

۴) بازاریابی ایمیلی(Email Marketing)
یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است. بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می‌کنند فکر می کنند که ایمیل مارکتینگ منسوخ شده است و اینکه در ایران جواب نمی دهد اما اصلا اینطور نیست!

هنوز هم ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند بازاریابی دیجیتال است. تمام کسب و کارهای موفق اینترنتی از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند. از جمله خود دیجی کالا هم سرویس ایمیل مارکتینگ استفاده می کنید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که دوران ایمیل مارکتینگ به پایان رسیده، اما این طور نیست! ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمند ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است و خواهد بود.

اگر به صندوق ورودی ایمیل خود نگاه کنید، ایمیل های تبلیغاتی سایت های بزرگ مثل دیجی کالا را خواهید دید. اگر شیوه صحیح ایمیل مارکتینگ را بلد باشید می توانید فروش تان را چندین و چند برابر کنید.

برای استفاده از این ابزار قدرتمند باید یاد بگیرید که چطور می‌توانید مخاطبان و کاربران هدفتان را جذب کنید. مهمترین نکته در بازاریابی ایمیلی جذب مخاطبان هدف تان است.

برای استفاده از بازاریابی ایمیلی باید ایمیل مخاطبانتان را جمع آوری کنید و با آنها در ارتباط باشید. می توانید با ارائه یک محصول رایگان و باکیفیت ایمیل مخاطبانتان را دریافت کنید و هر هفته برای آنها محتوای با کیفیت بفرستید. این کار علاوه بر اینکه باعث اعتماد سازی در کسب و کارتان می شود باعث می شود تا مخاطبان تان اگر از محتواهای رایگان شما راضی بودند از محصولات پولی شما استفاده کنند.

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین و مناسب ترین ابزارها برای رابطه سازی است. -یعنی شما خیلی ساده می توانید از طریق ایمیلی که از مخاطبان تان دریافت می کنید پیشنهاد های ویژه به کاربران سایت تان بدهید. و انها را به مشتری تبدیل کنید.

این مقاله آپدیت میشود میشود

جمع بندی

در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ سعی کردم شما را به صورت کامل با بازاریابی دیجیتال آشنا کنم. همان طور که میدانید دیجیتال مارکتینگ نیاز اصلی هر کسب و کاری است که در اینترنت فعالیت می کند. تمام اصولی که در این مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت قدم به قدم به شما آموزش دادم برای هر کسب و کار اینترنتی لازم است. اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید یا اگر هم کسب و کار اینترنتی دارید اما فروش خوبی ندارید باید اصول دیجیتال مارکتینگ را کامل در کسب و کارتان رعایت کنید. با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به صورت کاملا رایگان یا نهایتاً با کمترین هزینه ممکن می توانید مخاطبان و کاربران زیادی را به مشتری تبدیل کنید. امیدوارم در این مقاله با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به خوبی آشنا شده باشید و از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. سعی می کنم این مقاله را به صورت همیشگی آپدیت کنم و مطالب جدید در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت کاملاً رایگان در اختیارتان قرار بدهم. منتظر نظرات ارزشمند شما هستم .

 

http://griffinprqn77778.shotblogs.com/-10918198
http://connerlnmj66667.tribunablog.com/-11111476
http://donovanyabz22333.suomiblog.com/-12170855
http://marcohihe44455.uzblog.net/-11680602
http://cashxayv00111.canariblogs.com/-12727726
http://lanededa22333.isblog.net/-14367023
http://lanebdcz12222.blogdon.net/-13633924
http://garrettybby22233.blogkoo.com/-16317838
http://rylanjkjg44455.amoblog.com/-18777522
http://landenbcax11222.tblogz.com/-11726476
http://eduardoygpp50740.total-blog.com/-22170116
http://myleskljf77788.alltdesign.com/-17350978
http://israelqsrp88999.blogdigy.com/-11205813
http://garrettdfcw62727.mybjjblog.com/-11780957

 

 

http://rylanhiez14443.blogocial.com/--31601756
http://keeganhgcy01100.onesmablog.com/--34799979
http://cesarljfa11100.blogolize.com/--35741861
http://damienrsql66681.bloguetechno.com/--31425650
http://franciscobhnq62962.full-design.com/--39508363
http://cashsmdr28383.tinyblogging.com/--37812990
http://milohifb21111.blog5.net/38352609/
http://edgareggc22222.dbblog.net/28054515/
http://holdenxhno40618.fitnell.com/36798405/
http://brookslmia29493.ezblogz.com/27996797/
http://dantekbvm14826.designertoblog.com/27598434/
http://felixybzw00009.blogs-service.com/27693458/
http://stephenptoh07372.bluxeblog.com/28261912/ 
http://cruzxcaw74052.qowap.com/55836516/
http://mylescaws88888.blog2learn.com/44374555/
http://riverzyeo88895.jiliblog.com/55606609/
http://reidifcx00090.getblogs.net/27835639/
http://keeganbyvp11100.dsiblogger.com/28085547/
http://martiniegu90099.ka-blogs.com/50495518/
http://rylanxvqr77777.blogofoto.com/27906149/
http://raymonduwvs99999.fireblogz.com/27619414/
http://lorenzoljgc22221.acidblog.net/27969725/
http://jaidenldqa59259.aioblogs.com/50559694/
http://simonjtwg30630.free-blogz.com/43972330/
http://elliotvjvf75037.widblog.com/51120268/
http://trevoraccy11222.xzblogs.com/38902388/ 
http://jaspermnmh54544.collectblogs.com/43021735/
http://andyowvr88883.blog-gold.com/2566787/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andreshigc22222.ambien-blog.com/2552160/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://louisvvsp88888.atualblog.com/2516918/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://martincoyg71581.blog-a-story.com/2542989/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://josuejxkw48159.blogacep.com/2313203/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://riverszzx73951.blogadvize.com/2598170/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://holdenqptg17273.bloggerbags.com/2435366/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://charlieijhd33222.bloggerswise.com/2540978/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://dallasgwjd95990.bloggosite.com/2648971/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://martinwxff94150.blogoscience.com/2514292/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://cesardjnj55444.blogproducer.com/2631196/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://louiseebw00090.blogrelation.com/2529749/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://edgarihez11110.blogrenanda.com/2616089/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://johnnyzefc95074.blogsidea.com/2597517/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://beaussqk56655.blogthisbiz.com/2473270/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://fernandofnru35330.blue-blogs.com/2531822/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://emiliocecx11100.csublogs.com/2397811/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://landenlnli44444.dailyhitblog.com/2511571/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://emilianotiki11627.develop-blog.com/2624939/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://stephencbxt89999.is-blog.com/2626203/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jasperjyba06395.livebloggs.com/2668582/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://felixpvtd05171.loginblogin.com/2564392/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://gunnerrtrn77776.mdkblog.com/2445655/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://lorenzomtpl38964.mybuzzblog.com/2431183/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://josuevwvr89989.newbigblog.com/2434610/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://kameronefbh06295.thenerdsblog.com/2370583/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andrebgfc94950.theobloggers.com/2621247/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://titusrzbv62728.topbloghub.com/2630969/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://lanewzvn17384.ttblogs.com/2452056/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andrecbbw00900.vblogetin.com/2379904/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید 
http://titusalqr53851.win-blog.com/2672204/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andresopmi45554.worldblogged.com/2558016/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://daltonijhd32222.yomoblog.com/2831902/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://beauttsn27161.digiblogbox.com/22929079/
http://elliotnqoj17283.jaiblogs.com/23159773/
http://andresikhc22212.blogzag.com/41706055/
http://cristianilih16227.look4blog.com/36683458/
http://lanequsx62406.imblogs.net/46637537/
https://archernomj55444.blognody.com/1688988/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://troynoia72826.blogsumer.com/1691308/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://deangtcf29528.jts-blog.com/1689563/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://cruztacb84061.rimmablog.com/1693242/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://erickcnru74173.bloggazza.com/1690268/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://lanehhxl05826.blogaritma.com/1691192/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://felixnpmg05061.shoutmyblog.com/1690045/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://lukasstqf66655.bcbloggers.com/1689475/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید 
https://louisbcaw07377.blogcudinti.com/1691293/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://franciscohgdy00099.iyublog.com/1691332/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://franciscoppmh44333.blogdiloz.com/1692807/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://emilianodecy11000.verybigblog.com/1690933/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://marioefbx00000.activosblog.com/1690419/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://rowandsri05048.p2blogs.com/1689818/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://johnathaneihd33333.bloggactivo.com/1690528/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://rowanyicr51706.theblogfairy.com/1690314/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://judahcedd93491.vidublog.com/1691584/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://messiahsurn77666.oblogation.com/1690450/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://lukasvfhh52951.gynoblog.com/1689332/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://tysonomje33222.laowaiblog.com/1688801/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://sergioevez29615.bloggadores.com/1692818/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://elliottrusp77777.angelinsblog.com/1689511/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://messiahijid33334.humor-blog.com/1689965/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://dallasluza11851.thekatyblog.com/1694637/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://alexismttu47152.blogspothub.com/1690409/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://paxtonqlho63096.idblogmaker.com/1686257/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://johnnyblnu62840.blogdemls.com/1694131/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://edwinbysb33333.ageeksblog.com/1692677/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://gunnernpok66655.blogunteer.com/1690074/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://stephenwzxt50404.life3dblog.com/1690718/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://beckettnvxr51628.ltfblog.com/1691150/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://lanelnmg35555.therainblog.com/1689083/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://jarednyaw50651.blogmazing.com/1689948/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://josueblpv74185.blogars.com/1692208/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://lukasrspl66655.thechapblog.com/1692451/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://jeffreydfdx01110.blogsvirals.com/1692282/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://ricardorsqm66666.glifeblog.com/1690707/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید 
https://zionnvzb07394.losblogos.com/1693012/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://israelwerq75235.estate-blog.com/1691029/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://milozstp77777.prublogger.com/1690345/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://daltonetwx74062.bloguerosa.com/1691454/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://ricardovwuq88777.daneblogger.com/1691344/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://marcoegew60505.goabroadblog.com/1693217/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://gunnerhlmo52840.popup-blog.com/1693481/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://andyadbw01100.blogozz.com/1691494/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://shanesycs48381.activablog.com/1691626/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://sergiovtnl29516.bloggazzo.com/1692197/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
https://arthurrdno67329.ssnblog.com/1691906/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jeffreylvsn39494.aboutyoublog.com/1795235/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://emilionikc84827.blog2news.com/1982100/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jaidenmrpj21949.blog4youth.com/1737749/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://juliusdnsu74184.blog5star.com/2058897/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://shanelifa22259.blogdun.com/1974455/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://elliotnqok66656.bloggactif.com/2547456/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://trevorxxup77666.blogginaway.com/2003152/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://zanejlje33332.blogolenta.com/2399430/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://simonstrm66666.blogripley.com/2007216/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://rylanvtyp99000.blogsmine.com/1747377/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://gunnerhpov74949.blogsuperapp.com/1919932/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://codyjnlg17261.dgbloggers.com/1835510/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://sethxxvq77776.dreamyblogs.com/1830865/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jasperfdbs95073.frewwebs.com/1959964/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andydcez11110.howeweb.com/1899204/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید 
http://waylonsaaz85073.idblogz.com/1787730/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://israelikhe06273.kylieblog.com/1780104/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://waylonrwaw62851.luwebs.com/2009798/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://emilianooyav62715.myparisblog.com/1961322/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://caidenyikh39516.slypage.com/2316568/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jeffreytehh29630.theideasblog.com/1911047/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://keeganzcbt12222.webbuzzfeed.com/1905635/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://waylonvgma18519.webdesign96.com/1845897/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید 
http://remingtonicnw29741.59bloggers.com/1856885/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://gunnernrtn39494.bligblogging.com/2161682/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://felixpule05173.thelateblog.com/2021726/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://griffinbecx11000.actoblog.com/2012673/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://manuelmttc07307.blog-mall.com/2071477/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://messiahfecd17395.spintheblog.com/2274959/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://tituskmmj55556.blogofchange.com/2144183/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://cristianqvpn38284.dailyblogzz.com/2189442/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://zionvaqz25419.blogvivi.com/2390599/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://rafaelcebx00000.bloginder.com/2607671/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://judahgkki17417.blogdal.com/2610103/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://devinwvrl28372.newsbloger.com/2764106/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://jaidenrbcy85162.get-blogging.com/2946543/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://andrerxzv50616.targetblogs.com/3102237/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید
http://shanefort89627.bleepblogs.com/3252597/دیجیتال-مارکتینگ-چیست-آنچه-باید-در-مورد-بازاریابی-دیجیتال-بدانید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۹ ، ۱۷:۱۴
مدیر سایت

مقدمه

افسردگی! اختلالی که این روزها بدلیل مشکلات زندگی بسیار شایع شده است. (بخصوص در زنان)

اگرچه همگی افسردگی را با غم و اندوه می شناسیم اما موضوع فراتر از آن است! چرا که علائم زیادی حتی در جسم شما نیز ایجاد می شود.

توجه! در اینجا سعی کرده ایم به تمام نکات مربوط به درمان افسردگی، علائم و درمان آن بپردازیم. می توانید بطور آنلاین تست تعیین افسردگی را تکمیل نموده و با متخصصین در ارتباط باشید! همچنین در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در هر بخش می توانید مقاله ی تخصصی آن بخش را مطالعه فرمایید.

فهرست [مخفی کردن]

1 افسردگی چیست؟
2 علائم افسردگی
2.1 علایم افسردگی در کودکان
3 علل افسردگی چیست؟
4 انواع افسردگی
4.1 اختلال افسردگی اساسی:
4.2 اختلال افسردگی مداوم:
4.3  افسردگی مانیک یا اختلال دو قطبی:
4.4 روانپریشی:
4.5 افسردگی دوران بارداری:
4.6 ملال پیش از قاعدگی (PMDD):
4.7 افسردگی فصلی:
4.8 افسردگی موقعیتی:
4.9 افسردگی آتیپیک:
5 افسردگی چقدر شایع است؟
6 تشخیص افسردگی چگونه است؟
7 روش های درمان افسردگی
7.1 درمان دارویی:
7.2 درمان با تحریک مغناطیسی(TMS):
7.3 روان درمانی:
8 پیشگیری از افسردگی امکان پذیر است؟
9 پیش آگهی و آینده افسردگی چه خواهد بود؟
9.0.0.1 نظر شما:
افسردگی چیست؟
افسردگی چیست؟

افسردگی (به انگلیسی: Depression) جزو اختلالات خلقی طبقه بندی شده است. افسردگی با احساس فقدان، خشم و غم و اندوه همراه است که باعث مختل شدن فعالیتهای روزمره ی فرد می شود.

(در تعریف خلق باید گفت، احساس درونی نافذ و پایداری که در آن درک و نگرش فرد نسبت به خود ، دیگران و در کل نسبت به محیط اطراف عمیقا تحت تاثیر قرار میگیرد.)

در مطالعات اخیر مشخص شده است که اختلال افسردگی اساسی در بین تمامی اختلالات روانپزشکی، بیشترین شیوع را در کل دوران زندگی افراد دارد. این آمار نشان دهنده ی آن است که این بیماری بسیار شایع و رایج است.

افراد به روشهای مختلفی افسردگی را تجربه می کنند. افسردگی ممکن است در کار روزانه شما مشکل ایجاد کند و میزان بهره وری شما را کاهش بدهد. همچنین میتواند بر روابط و برخی از حالتهای جسمی شما تاثیر گذارد.

بیماری ها و اختلالهایی که بر اثر افسردگی می تواند بدتر بشود عبارتست از:

بیماری ورم مفاصل
بیماریهای قلبی و عروقی
سرطان
دیابت
ام اس (درباره ی افسردگی در بیماری ام اس بیشتر بدانید)
به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات داشتن غم و اندوه و یا احساس کمبود، بخشی عادی از زندگی است. در زندگی همه درگیر اتفاقات غم انگیز و ناراحت کننده می شوند. اما اگر به طور مرتب احساس بدبختی و ناامیدی دارید، ممکن است دچار افسردگی شده باشید.

افسردگی یه اختلال جدی محسوب می شود و می تواند بدون پیگیری و درمان صحیح تشدید شود.

با این وجود افرادی که بطور آگاهانه در صدد درمان بر آمده و پیگیری دارند در طی چند هفته بهبودی علائم و حالات خود را متوجه می شوند.

علائم افسردگی
علائم افسردگی

افسردگی چیزی فراتر از داشتن احساس غم و اندوه مداوم است!

افسردگی عمده میتواند علائم مختلفی را ایجاد کند که این علامت ها در زنان، مردان و کودکان متفاوت است. این علائم شامل:

احساس غم و اندود
کاهش انرژی و خستگی
تغییر در اشتها
تغییر در وزن
کم خوابی یا پر خوابی
نا امیدی
احساس پوچی و بی فایدگی
بی انگیزه بودن
تحریک پذیری
بدبینی
احساس گناه
کاهش میل جنسی
ناتوانی در تصمیم گیری
افکار خودکشی
توجه! باید حتما به این نکته توجه شود که این اختلال در اثر بیماری دیگری (مانند دیابت، انوااع آلرژی ها، بیماریهای عفونی، هپاتیت، سرطان و مشکلات تیروئید) ایجاد نشده باشد و یا ناشی از واکنش به مرگ عزیزان نباشد.

یک نکته مهم در تشخیص اختلال افسردگی این است که شدت این علایم باید به اندازه ای باشد که روی عملکرد شغلی فرد تاثیر نامطلوبی به جای گذاشته باشد.

باید برای تشخیص این اختلال سنجش انجام شود که چرخه ی تغییر روحیه فرد چه مدت است و چند روز دوام دارد.

علایم جسمی نشان دهنده این است که افسردگی فراتر از ذهن فرد است و فقط باعث بر هم زدن و مشکل در افکار فرد نمیشود و اثراتی گسترده تر دارد.

این علایم در مردان و زنان می تواند وجود داشته باشد اما علایم افسردگی در کودکان کمی متفاوت تر از این نشانه ها است.

علایم افسردگی در کودکان
علائم افسردگی در کودکان

علایم افسردگی در کودکان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تحریک پذیری (عصبانیت، نوسانات خلقی و روحی، گریه زیاد)
احساس بی کفایتی (مثلا من نمیتوانم کاری را درست انجام بدهم)، ناامیدی، غم و اندوه شدید
مشکل در مدرسه یا خودداری از رفتن به مدرسه
کاهش عملکرد در مدرسه و افت تحصیلی
مشکل در تمرکز (هر عامل بیرونی کم اهمیتی می تواند باعث پرت شدن حواس او شود.)
دوری از دوستان و خواهر و برادر
افکار خودکشی
مشکل در خواب یا پر خوابی بیش از حد
کاهش انرژی
مشکلات گوارشی، تغییر در اشتها
کاهش وزن یا افزایش آن
این علایم باید تقریبا هر روز و دست کم در طی دو هفته مستمر دیده شود تا بتوان تشخیص افسردگی در کودک را داد.

علل افسردگی چیست؟
علل افسردگی

علت بوجود آمدن افسردگی در افراد بر حسب سن، جنس و شرایط بیولوژیک آنها متفاوت است. شایع ترین علل افسردگی شامل:

سابقه خانوادگی یا ژنتیک: اگر سابقه خانوادگی افسردگی و یا دیگر اختلالات خلقی وجود داشته باشد، فرد بیشتر در معرض ابتلاء به افسردگی است.
تروما یا آسیب در دوران کودکی: برخی از وقایع بر نحوه ی واکنش بدن به ترس و شرایط پر استرس اثر می گذارد. تجربه اتفاقی تلخ یا وحشتناک میتواند در آینده باعث بروز افسردگی شود.
ساختار مغز: فعالیت کم لوب فرونتال در مغز می تواند خطر ابتلاء به افسردگی را افزایش دهد. با این حال هنوز مشخص نیست که این اتفاق بعد از شروع علایم افسردگی رخ می دهد یا پیش از آن!
داشتن برخی از مشکلات جسمی نیز میتواند فرد را در معرض خطر ابتلاء به افسردگی قرار دهد. مثل:

بیماری مزمن (سرطان، ام اس، مشکلات تیروئید)
بی خوابی
درد مزمن (میگرن، درد های مفصلی)
اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD)
استفاده از مواد مخدر، داشتن سابقه استفاده از مواد مخدر و الکل
مصرف برخی از داروها
کمبودهای ویتامین در بدن ( مثل ب ۱۲)
ممکن است گاهی هرگز علل افسردگی در افراد مشخص نشود.

انواع افسردگی
بسته به شدت علائم ، افسردگی می تواند به دسته بندی های متفاوتی تقسیم شود. برخی افراد افسردگی را خفیف و موقتی تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر اختلال افسردگی شدید و مداوم را تجربه می کنند.

اختلال افسردگی به چند دسته طبقه بندی میشود:

اختلال افسردگی اساسی
اختلال افسردگی مداوم(دیس تایمی)
افسردگی مانیک یا اختلال دوقطبی
روانپریشی
افسردگی پریناتال (دوران بارداری و پس از آن)
ملال پیش از قاعدگی
افسردگی فصلی
افسردگی موقعیتی
افسردگی آتیپیک
اختلال افسردگی اساسی:
اختلال افسردگی اساسی از شدیدترین نوع افسردگی است. این نوع از اختلال با احساسات مداوم غم ، ناامیدی و بی کفایتی مشخص می شود که به تنهایی و بدون پیگیری و درمان از بین نخواهد رفت.

برای تشخیص اختلال افسردگی عمده دست کم باید پنج علامت از نه علامت زیر حداقل به مدت دو هفته در فرد وجود داشته باشد:

داشتن خلق افسرده و غمگین در بیشتر ساعات روز
کم شدن علاقه به بیشتر فعالیتهای روزانه
افزایش و یا کاهش چشمگیر وزن وقتی که فرد از برنامه غذایی و یا رژیم خاصی استفاده نمیکند. و کاهش اشتها
بی خوابی یا پر خوابی
بی قراری غیر طبیعی یا کاهش فعالیت جسمی
خستگی مفرط یا از دست دادن انرژی
احساس بی ارزش بودن یا احساس گناه شدید
کاهش توانایی فکر کردن، تمرکز و یا تصمیم گیری
اندیشیدن مکرر به مرگ، یا داشتن فکر خودکشی با برنامه یا ابزاری خاص و یا اقدام به خودکشی
این علایم باید تقریبا همه روزه در فرد دیده شود و نشانه ی اول و دوم یعنی داشتن خلق افسرده و کاهش علاقه و لذت حتما باید در جمع پنج نشانه ای که فرد تجربه میکند وجود داشته باشد.

افزون بر داشتن این علائم باید حداقل سه مورد از موارد زیر نیز تا حدقابل ملاحظه ای وجود داشته باشد:

افزایش احساس خود مهم بینی
کاهش نیاز به خواب کافی(کم شدن زمان استراحت و خواب در شبانه روز)
پرگویی و صحبت بیش از اندازه
ابراز نقطه نظرهای متفاوت و پراکنده
نداشتن تمرکز و پرت شدن حواس به سادگی
پرتحرکی و افزایش فعالیتهای بدنی
پرداختن بیش از اندازه به فعالیتهای لذت بخش و پر خطر
اختلال افسردگی مداوم:
اختلال افسردگی مداوم یا دیس تایمی (قبلا روان نژندی افسردگی معرفی میشد) اختلال خفیف اما مزمن است.

برای تشخیص این اختلال ، علائم باید حداقل دو سال ادامه داشته باشد. افسرده خویی می تواند بیشتر از افسردگی اساسی زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد زیرا این دوره برای مدت طولانی تری ادامه دارد.

شیوع این اختلال در زنان بیشتر از مردان است و سیر مزمن تری دارد. شروع آن بی سرو صدا است و بروز آن اغلب در افرادی است که مدت طولانی را تحت فشارهای روانی بوده اند و یا فقدانهای ناگهانی را تجربه کرده اند.

معمولا عوارض آن در پایان روز شدت میگیرد و عموما در سنین ۲۰ تا ۳۵ سالگی شروع می شود. البنه نوعی از این اختلال زود آغاز بوده و می تواند در سنین قبل از ۲۱ سالگی بروز پیدا کند.

با بروز حداقل دو مورد از علایم زیر بهمراه افسردگی میتواند احتمال این اختلال را داشته باشد:

کم اشتهایی یا پرخوری
بی خوابی یا پر خوابی
کمبود انرژی یا خستگی
کاهش اعتماد بنفس
ضعف در تمرکز یا دشواری در تصمیم گیری
احساس ناامیدی
در طی این دوره ی دو ساله اختلال (در مورد کودکان و نوجوانان یکساله) فرد هرگز نباید بیش از دو ماه فارغ از این علایم باشد.

این علایم نباید ناشی از اثرات جسمی مستقیم یکی از مواد (مثل سوء مصرف موادمخدر یا داروهای طبی) یا یکی از بیماریهای طبی عمومی (مثلا کم کاری تیروئید) باشد.این علایم باید باعث ایجاد رنج و ناراحتی چشمگیری در فرد بشود بطوریکه کارکردهای اجتماعی، شغلی و… فرد را به نحو قابل توجهی تحت تاثیر قرار بدهد.

 افسردگی مانیک یا اختلال دو قطبی:
افسردگی مانیک شامل دوره های شیدایی یا هیپومانیا (جایی که فرد  احساس می کند بسیار خوشحال است) همراه با علائم افسردگی است. افسردگی مانیک نامی قدیمی برای اختلال دو قطبی است.

برای اینکه اختلال دو قطبی در فرد تشخیص داده شود، باید یک قسمت از شیدایی را تجربه کند که هفت روز طول بکشد. ممکن است که حالت افسردگی را قبل یا بعد از قسمت شیدایی تجربه کند. چرخه ی حالات افسردگی و مانیک باید به شکل مستمر ادامه داشته باشد.

حالت افسردگی علائمی مانند افسردگی عمده را دارد.

علائم حالت مانیک شامل:

انرژی بالا
کاهش خواب
تحریک پذیری
هجوم سریع افکار و گفتار
خود بزرگ بینی
افزایش اعتماد به نفس
رفتار غیرمعمول ، ریسک پذیر و خود مخرب
احساس سرخوشی
در موارد شدید ، اختلال می توانند توهم را همراه داشته باشد. هیپومانیا نوعی شیدایی شدید است.

روانپریشی:
برخی از افراد مبتلا به افسردگی اساسی نیز دوره های از دست دادن ارتباط با واقعیت را پشت سر می گذارند. این به روان پریشی معروف است که می تواند توهم و هذیان باشد.

توهم وقتی است که فرد چیزهایی را می بیند که وجود خارجی ندارد، یا صداهایی می شنود که نیست، بو و مزه هایی را احساس می کنید که واقعاً وجود ندارند. افسردگی همراه با روان پریشی می تواند علائم جسمی را نیز به همراه داشته باشد.

افسردگی دوران بارداری:
افسردگی پس از بارداری

افسردگی پریناتال ،در دوران بارداری یا طی چهار هفته پس از زایمان رخ می دهد.معمولاً افسردگی پس از زایمان نامیده می شود. افسردگی پری ناتال ممکن است در حین بارداری باشد.

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری و زایمان اتفاق می افتد می تواند باعث ایجاد تغییراتی در مغز شود که منجر به نوسانات خلقی می شود. کمبود خواب و ناراحتی جسمی که اغلب با تولد نوزاد اتفاق می افتد نیز باعث افزایش این اختلال می شود.

علائم افسردگی پریناتال می تواند به همان اندازه علائم افسردگی اساسی باشد و شامل موارد زیر است:

غمگینی
اضطراب
خشم یا عصبانیت
فرسودگی
نگرانی شدید در مورد سلامتی و ایمنی کودک
مشکل در مراقبت از خود یا نوزاد جدید
افکار آزار یا آسیب رساندن به کودک
زنانی که فاقد پشتیبانی هستند و یا قبل از آن دچار افسردگی شده اند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی پریناتال هستند، اما این برای هر کسی ممکن است رخ دهد.

ملال پیش از قاعدگی (PMDD):
ملال پیش از قاعدگی

اختلال ملال قبل از قاعدگی (PMDD) نوعی شدید از سندرم قبل از قاعدگی (PMS) است. در حالی که علائم سندروم قبل از قاعدگی می تواند از نظر جسمی و روانی باشد، اما علائم ملال قبل از افسردگی عمدتاً روانی است!

این علائم روانی شدیدتر از موارد مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی است. ممکن است کسی که مبتلا به ملال قبل از قاعدگی است، سطح افسردگی و اندوهی را تجربه کند که عملکرد روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد.

سایر علائم احتمالی این اختلال شامل:

 نفخ و حساسیت به پستان
سردرد
درد مفاصل و عضلات
غم و ناامیدی
تحریک پذیری و عصبانیت
نوسانات شدید خلقی
هوس غذا یا خوردن زیاد
حملات هراس یا اضطراب
کمبود انرژی
تمرکز بر مشکل
مشکلات خواب
به نظر می رسد ملال قبل از قاعدگی به طور مشابه با افسردگی پریناتال مربوط به تغییرات هورمونی می باشد. علائم آن معمولاً درست پس از تخمک گذاری شروع می شود و بعد از قاعدگی، کاهش می یابد.

افسردگی فصلی:
افسردگی فصلی ، اختلال عاطفی فصلی نیز خوانده می شود. از نظر بالینی وسواس فکری به عنوان “اختلال افسردگی اساسی با الگوی فصلی” شناخته می شود. این افسردگی مربوط به فصول خاصی است. برای بیشتر افراد ، این اتفاق در ماه های زمستان رخ می دهد.

علائم اغلب در پاییز شروع می شوند، زیرا روزها کوتاه تر می شوند و در زمستان ادامه می یابند.

علائم شامل موارد زیر هستند:

افزایش نیاز به خواب
افزایش وزن
احساس غم ، ناامیدی یا بی حوصلگی
افسردگی فصلی ممکن است با پیشرفت فصل بدتر شود و منجر به افکار خودکشی شود. هنگامی که بهار می رسد​​، علائم تمایل به بهبود می یابد. این ممکن است مربوط به تغییر در ریتم های بدنی فرد در پاسخ به افزایش نور طبیعی باشد.

افسردگی موقعیتی:
افسردگی موقعیتی ، توسط رویدادها یا موقعیت های خاص ایجاد می شود. مثال این موقعیت ها شامل:

مرگ یک عزیز
 بیماری جدی یا یک واقعه تهدید کننده زندگی
مشکلات مربوط به طلاق یا حضانت کودک
شکست در روابط عاطفی
بیکار بودن یا روبرو شدن با مشکلات جدی مالی
 روبرو شدن با مشکلات گسترده قانونی
البته طبیعی است که حوادثی مانند اینها ایجاد احساس غم و اضطراب کنند. اما افسردگی موقعیتی هنگامی اتفاق می افتد که این احساسات متناسب با رویداد تحریک آمیز باشد و در زندگی روزمره اختلال ایجاد نمایند.

افسردگی آتیپیک:
افسردگی آتیپیک به افسردگی اطلاق می شود که در پاسخ به وقایع مثبت داده میشود. علیرغم نام آن ، افسردگی آتیپیک غیر معمول یا نادر نیست!

ابتلا به افسردگی غیر معمولی بسیار چالش برانگیز است زیرا  فرد ممکن است از نظر دیگران (یا خودش) افسرده نباشد.

علائم دیگر افسردگی آتیپیک می تواند شامل موارد زیر باشد:

افزایش اشتها و افزایش وزن
تصویر بد از بدن
پرخوابی
بیخوابی
سنگینی در بازوها یا پاها که یک ساعت یا بیشتر در روز طول می کشد
احساس طرد و حساسیت به انتقاد
دردهای مختلف
افسردگی چقدر شایع است؟
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) منبع معتبری را تخمین زده که ۸٫۱ درصد از بزرگسالان در سنین ۲۰ سالگی و بالاتر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ هر سال دو دوره زمانی دو هفته ای دچار افسردگی شده اند.

این اختلال در زنان درصد شیوع بیشتری نسبت به مردان دارد. شاید یکی از دلایل این باشد که زنان بیشتر در مورد ناراحتی خود صحبت می کنند و یا احساساتشان را بیشتر بروز می دهند. اغلب مردانی که دچار افسردگی می شوند برای اینکه خودشان را بیمار نشان ندهند درباره ی آن صحبت نمی کنند.

میزان شیوع اختلال افسردگی اساسی در زنان ۱۰ تا ۲۵ درصد و در مردان ۵ تا ۱۲ است.

ممکن است شیوع افسردگی در بعضی از کشورها زیادتر باشد که از جمله دلایل آن میتوان به فقر، فقر غذایی، مصیبت های طبیعی و چیزهای دیگر اشاره نمود.

تشخیص افسردگی چگونه است؟
برای تشخیص اختلال افسردگی آزمایش واحدی وجود ندارد. اما متخصص می تواند براساس علائم و ارزیابی روانشناختی، تشخیص اختلال را انجام دهد.

در بیشتر موارد ، متخصص یک سری سؤال در مورد خلق و خو، اشتها، الگوی خواب، سطح فعالیت و افکار فرد خواهد پرسید. از آنجا که افسردگی می تواند با سایر مشکلات سلامتی مرتبط باشد ، ممکن است متخصص توصیه به معاینه جسمی را داشته باشد (مانند آزمایش خون ،تیروئید و در صورت لزومی MRI). بعضی اوقات مشکلات تیروئید یا کمبود ویتامین D می تواند علائم افسردگی را ایجاد کند.

یکی از راههایی که در تشخیص سطح و نوع این بیماری بسیار کمک کننده است تست افسردگی بک (BDI) است. (شما می توانید این تست را در سایت انجام داده و تفسیر تخصصی بسته به شرایط خودتان از متخصص دریافت نمایید.)

علائم افسردگی را نباید نادیده گرفت. اگر روحیه فرد بهتر نشده یا بدتر شده است، باید از متخصص کمک بخواهد. افسردگی یک بیماری روانی جدی است و خطراتی ناشی از عوارض آن دارد.

در صورت عدم درمان، عوارض این اختلال شامل موارد زیر است:

افزایش وزن یا کاهش آن
درد جسمانی
سوء مصرف مواد
حملات هراس (پانیک)
مشکلات در رابطه
منزوی شدن
افکار خودکشی
روش های درمان افسردگی
درمان افسردگی

زندگی با افسردگی می تواند مشکل باشد، اما درمان می تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

ممکن است بتوان با یک شکل از درمان علائم را با موفقیت مدیریت کرد، یا ممکن است تصمیم گرفته شود که ترکیبی از درمانها به بهترین وجه استفاده شود.

در درمان افسردگی سه نوع درمان وجود دارد:

درمان دارویی
درمان با تحریک مغناطیسی(TMS)
روان درمانی
درمان دارویی:
دوره های افسردگی اساسی در ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران قابل درمان است. برای درمان این اختلال باید داروها را بهمراه مداخلات روان درمانی مورد استفاده قرار داد.

درمان نگهدارنده با داروهای ضد افسردگی حداقل به مدت ۵ ماه به جلوگیری از عود بیماری کمک میکند.

درمان با تحریک مغناطیسی(TMS):
تحریک الکتریکی مغز در درمان افسردگی
اگر فرد از افسردگی اساسی رنج می برد و در برابر درمان، دارو و کمک به خود مقاومت کرده است، ممکن است TMS درمان مفیدی باشد.

درمان تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) یک روش درمانی غیر تهاجمی است که پالسهای انرژی مغناطیسی را در مناطق مختلف مغز که درگیر خلق هستند، هدایت می کند. این پالس های مغناطیسی بدون درد از طریق جمجمه عبور می کنند و سلول های مغزی را تحریک می کنند که می توانند ارتباط بین بخش های مختلف مغز را بهبود دهند و علائم افسردگی را سهولت بخشند.

همچنین از این روش در زمانهایی که پاسخ سریع به درمان مدنظر است یا عوارض جانبی داروهای افسردگی، درمان را با مشکل روبه رو کرده است میتوان استفاده کرد.

روان درمانی:
استفاده از روان درمانی به همراه داروهای ضد افسردگی برای اختلال افسردگی اساسی، بسیار کاربردی تر و موثر تر از کاربرد به تنهایی هر یک از روشهای عنوان شده است.

درمانهای روانشناختی شامل درمان کوتاه مدت است که در آن تعاملی بین درمانگر و بیمار شکل می گیرد. طی جلسات درمان و تکالیفی که مراجع باید آنها را در منزل انجام دهد درمانگر می تواند با فرضیات ذهنی و ناخودآگاه مراجع آشنا شده و عوامل زمینه ساز این بیماری را تشخیص و اصلاح کند.

برای مقابله با افسردگی روشهای درمانی فردی وجود دارد که بیمار با تغییر دادن و اصلاح سبک زندگی خود می تواند در روند بهبود خود بسیار موثر باشد.

برخی از این درمان ها شامل:

ورزش
به مدت ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی سه تا پنج روز در هفته . ورزش می تواند تولید اندورفین بدن را افزایش دهد، اندورفین از همان هورمون هایی است که باعث بهبود روحیه فرد می شوند!

خودداری از مصرف مواد مخدر و الکل
ممکن است مصرف مواد در کوتاه مدت برای فرد احساس لذت ایجاد کند. اما در طولانی مدت ، این مواد می توانند افسردگی و علائم استرس و اضطراب را بدتر کنند.

یاد بگیرید چگونه نه بگویید
درگیری بیش از اندازه اضطراب و علائم افسردگی را بدتر می کند. تعیین مرزها در زندگی حرفه ای و شخصی می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید.

مراقبت از خود
همچنین با مراقبت از خود می توانید علائم افسردگی را بهبود ببخشید. اینکار شامل خوابیدن کافی، داشتن رژیم غذایی سالم، دوری از افراد منفی و شرکت در فعالیتهای لذت بخش است.

اسیدهای چرب امگا ۳
این چربی های اساسی برای رشد عصبی و سلامت مغز مهم هستند. افزودن مکمل های امگا ۳ به رژیم غذایی، ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند.

ویتامین ها
ویتامین ها برای بسیاری از عملکردهای بدن مهم هستند. تحقیقات نشان می دهد که دو ویتامین به ویژه برای کاهش علائم افسردگی مفید هستند:

ویتامین B: ویتامین B-12 و B-6 برای سلامتی مغز بسیار حیاتی هستند. هنگامی که سطح ویتامین B فردکم است ، ممکن است خطر ابتلا به افسردگی بیشتر باشد.

ویتامین D: گاهی اوقات ویتامین آفتاب خوانده می شود زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب آن را برای بدن فرد تأمین می کند. ویتامین D برای سلامتی مغز ، قلب و استخوان بسیار مهم است. افرادی که افسرده هستند ، احتمالا مبتلا به کمبود این ویتامین هستند.

بسیاری از گیاهان ، مکمل ها و ویتامین ها ادعا می کنند که به کاهش علائم افسردگی کمک می کنند، اما اکثر آنها در تحقیقات بالینی مؤثر نیستند.

درباره مواردی که تاثیر خود را نشان داده اند ، بیاموزید و از متخصص خود بپرسید که آیا این موارد مناسب شما هستند؟

(همچنین در صورت تمایل می توانید جهت دریافت مشاوره آنلاین و یا مشاوره تلفنی از متخصصین “توان درمان” کمک بگیرید.)

پیشگیری از افسردگی امکان پذیر است؟
معمولاً افسردگی قابل پیشگیری نیست. تشخیص اینکه چه عواملی باعث ایجاد آن می شود، دشوار است.

اما وقتی فرد علایم افسردگی را تجربه کرد، ممکن است با آموختن اینکه تغییرات سبک زندگی و روشهای درمانی مفید هستند ، برای جلوگیری از قسمت بعدی آماده بشود.

تکنیک هایی که ممکن است به فرد در پیشگیری کمک کند عبارتند از:

ورزش منظم
خواب کافی
پیگیری درمان
کاهش استرس
روابط صمیمی با دیگران
وقت کمتری را در دنیای مجازی صرف کنید
کارها و درگیری های روزانه خود را کاهش دهید
دوری از افراد سمی و منفی
داشتن رژیم غذایی صحیح
داشتن وزن سالم
درمان بیماری های مزمن
دوری از مصرف داروهای غیر ضروری و دارای عوارض جانبی
جلوگیری از مصرف مواد مخدر و الکل
قطع مصرف سیگار
پیش آگهی و آینده افسردگی چه خواهد بود؟
افسردگی می تواند موقتی ، یا یک چالش بلند مدت باشد. درمان همیشه باعث نمی شود افسردگی به طور کامل از بین برود. اما درمان اغلب علائم را کنترل می کند.

مدیریت علائم افسردگی شامل یافتن ترکیب مناسب داروها و روشهای درمانی است. اگر یک روش درمانی مؤثر نباشد، ممکن است با یک روش متفاوت نتیجه بهتری داشته باشید.

بهترین حالت در درمان و کنترل بیماری افسردگی این است که باید نسبت به علایم و حالات خود هوشیار و آگاه بوده و به تغییر در روحیات و خلق خود حساس باشیم.

در صورتیکه در دوره ی زمانی از زندگی قرار داریم که در آن اتفاقی تلخ (از مرگ عزیز تا ترک رابطه) اتفاق افتاده است، آگاهانه از خود مراقبت کنیم و بدانیم گرفتن کمک حرفه ای در این دوره بسیار موثر و کمک کننده خواهد بود.

نسبت به مراجعه برای درمان و پیگیری جلسات درمانی اهمال نداشته باشیم و با صبوری پیگیر بهبود اوضاع جسمی و روحی خود باشیم.
در نسبت دادن این بیماری بخود وسواس بیشتری داشته باشیم و از برچسب زدن به خودمان خودداری کنیم.

اگر امکان مشاوره ی حضوری و مراجعه به مشاور را ندارید می توانید از کمک متخصصین توان درمان در بخش مشاوره ی آنلاین و یا مشاوره ی تلفنی بهره مند شوید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۹ ، ۰۸:۳۵
مدیر سایت


راز موفقیت چیست و راه های موفقیت کدام است ؟
اگر از شما بپرسند “چگونه در مورد موفقیت فکرمی کنید؟” عکس و العمل  شما چیست؟
تاپ کپی با شما از راز موفقیت می گوید …

موفقیت شخصی در شکل های مختلف ظاهر می شود و مفهومی که شما از راز موفقیت دارید شبیه تعریف من از موفقیت نیست. اگر می خواهید در زندگی خود موفق باشید، نخستین کاری که باید انجام دهید این است که زمان تصمیم گیری دقیقا همان چیزی باشد که “به معنای موفقیت شماست. هرگز فکر نکنید که دیگران چه معنایی ازموفقیت دارند، بلکه باید بدانید برای شما چه معنایی دارد.

برای بعضی از مردم، موفقیت در این است که، پول زیادی داشته باشند. در واقع جامعه به نظر می رسد کل مفهوم موفقیت را در درجه اول بر اساس میزان پولی که یک فرد کسب می کند، نهاده است .

انسان دارای ابعاد متفاوتی است که برای رسیدن به موفقیت باید تمام فاکتورهای خود را پیشرفت دهد یک فرد صرفا با پرورش یک بعد وجودی خود موفق محسوب نمی شود بلکه باید تمام زوایای وجودیش را پرورش دهد تا به هدف نهایی خود در زندگی برسد.

انسان باید دارای باورهای مثبت باشد و همیشه خود را فردی ببیند که آرزو دارد باشد. افکار منفی افراد را از رسیدن به خواسته ها و اهدافشان  دور می کند.ا ین افکار از کودکی درون ذهن ها لانه کرده و ما را به سمتی پیش می برد که نمی خواهیم. باورهای ما از کودکی ساخته شده و اگر می خواهیم زندگیمان تغییر کند ابتدا باید باورهایمان را تغییر دهیم.

چه چیزی از نظر ما موفقیت محسوب میشود ؟
داشتن یک تعریف شخصی از موفقیت به معنی موفقیت شماست، و سپس تنظیم اهداف تان به ترتیب، تنها راه ایجاد موفقیت است.

تلاش برای موفقیت در راستای پیروی از استاندارد یا تعریف دیگران ممکن است باعث شود شما تحسین دیگران را برانگیزید .

اگر میخواهید به سطحی از موفقیت برسید که باعث احساس آرامش شما شود، من شما را تشویق می کنم که در حال حاضر به یک تعریف شخصی از موفقیت خود بنویسید.

فکر می کنید که چه چیزی از لحاظ مالی و احساسی موفقیت آمیز است؟

درک و مفهوم موفقیت
اگر مفهوم موفقیت شخصی برای شما روشن  است، امروز اولین قدم را بردارید. تعریف شخصی خود از موفقیت را درک کنید و آن را بنویسید. من قول می دهم که شما فورا موفق خواهید شد .موفقیت یک مفهوم چند منظوره و شخصی است.

 

 

 

 

موفقیت واقعی چیست  ؟
از جمله راه های موفقیت ؛ کوشیدن، جستن، یافتن و هرگز تسلیم نشدن از راز موفقیت واقعی است؛ که اگر به آن دست یابیم با تمام وجود احساس رضایت خواهیم کرد.

 

مهمترین اصول موفقیت چیست؟
1.    خود را برای شکست های بزرگ بارها و بارها آماده کنید

2.    با افراد موفق نشست و برخواست کنید

3.    از تجربه افرادی که قبل از شما این مسیر را طی کرده اند استفاده کنید

4.    در مورد کار خود و مسیری که طی می کنید بسیار بیاموزید

5.    با کارهای کوچک شروع کنید تا ریسک شکستهای اقتصادی کم شود

6.    به تنهایی وارد مسیر موفقیت نشوید و از کمک دوستانتان استفاده کنید

7.    ریسک موفقیت و هزینه آنرا محاسبه کنید و برای پرداخت آن کاملا آماده باشید

8.    گاهی دست از تلاش بردارید و ابزار خود را تیز کنید

9.    از کمک مشاوران موفقیت استفاده کنید

10.اهداف خود را یادداشت کنید

11.برنامه زمانی دقیق برای رسیدن به هدف داشته باشید

12.لوازم مورد نیاز مسیر را کسب کنید

13.بر روی روشهای اشتباه نمانید و در صورت لزوم مسیر و یا روشها را عوض کنید

چگونگی استفاده از اصول موفقیت

 

13 اصول جهانی موفقیت برای زندگی میگوید:
بزرگترین دشمن موفقیت سهل انگاری و تنبلی است. ضرب المثلی که میگوید کار امروز را به فردا نسپار گویای روشن این مطلب است. نظم و انسجام در اجرای برنامه از هر چیز دیگری مهمتر است. عادت کردن به اینکه کارها را به فردا بسپارید موجب سست شدن اراده در شما میشود و قوای شما را تحلیل میبرد.

ترس از شکست و سستی و تنبلی و عدم اراده کافی برای حرکت در مسیر موفقیت، کار موفقیت را یکسره می کند. در پیمودن مسیر موفقیت بیش از همه چیز درد و رنج را تجربه خواهید کرد. در صورتی که در شرایط خوب و مساعد موفق به کسب موفقیت مورد نظر شوید، البته ارزشمند است ولی چیز بیشتری بدست نیاورده اید. در واقع موفقیت وقتی معنای واقعی را می یابد که شما در شرایط نامساعد موفق به برداشتن موانع بصورت ذره ذره بشوید.

هنر موفقیت در دستان قدرتمند انسانی والاست که قادر است میلیمتر به میلیمتر در مسیر موفقیت حرکت کند.

برای شروع حرکت در مسیر موفقیت باید با قدمهای زیر شروع کنید :
1- جمع آوری اطلاعات زیاد در مورد خواسته و موفقیت مورد نظر برای کاهش دادن ریسک شکست

1.    ارزیابی ارزش اطلاعات برای کمک به شما در مسیر موفقیت

2.    ارزیابی و محاسبه دقیق هزینه مادی و معنوی موفقیت

3.    تهیه برنامه زمانی برای انجام مراحل مختلف کار

4.    آماده شدن برای بدترین سناریوی ممکن برای شکست

5.    شروع اول و برداشتن اولین قدم برای شروع کار

6.    ارزیابی روزانه، هفتگی و ماهانه و سالانه پیشرفت

7.    اصلاح مجدد برنامه بطور دقیق تر

8.    شروع مجدد و …

 

جورج میزاروش، ویرایشگر و مؤسس سایت successharbor می‌گوید: زمانی که جوان‌تر بودم در جستجوی راه های موفقیت باور داشتم که پول بیشتر برابر است با شادی بیشتر. امروز می‌دانم که داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه‌ها بسیار مهم است؛ اما نکته اینجا است که پول بیشتر باعث خوشحالی بیشتر نمی‌شود. برای من، موفقیت به معنای خوشحالی است.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%aa%d9%81%da%a9%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۹ ، ۲۲:۳۳
مدیر سایت

برای برخی افراد ، به نظر می رسد که ستاره ها به طور مکرر مرتب می شوند ، گویا سرنوشت خود را نوشتند. با وجود چالش ها یا سکسکه ها ، این افراد حتی از سخت ترین شرایط بیرون می آیند ، که از یک راه یا برکت توسط آنچه معجزه به نظر می رسد ، برکت داده می شوند. چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ و اگر بدانید که رازی برای پرورش زندگی مورد نظر شما وجود دارد؟ به نظر می رسد بسیار دیوانه است ، اما قانون جذب چیزی است که بسیاری از مردم به آن اعتقاد دارند. بنابراین ، با این همه رابطه چیست؟

 

مفهوم آشکار سرنوشت ، که به قانون جذب استوار است ، این عقیده است که سرمایه گذاری انرژی مثبت و اعتقاد به هر نتیجه مطلوب ، به فرد امکان می دهد که نتیجه را حاصل کند. به عبارت دیگر ، شما این توانایی را دارید که به سادگی با اعتقاد به آن ، آنچه می خواهید را بدست آورید. صدا کمی دیوانه؟ شاید. اما اگر مردم قسم بخورند ، ارزش این را دارد که حداقل کاوش کنید ، درست است؟ قانون جذب چیست؟

جلوه دادن سرنوشت و جذب انرژیهای مناسب ، البته یک مفهوم بسیار مشکل و فریبنده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی اجرای درست آن و ساختن زندگی که همیشه در آن آرزو کرده اید ، با متخصصان Cali Estes ، PhD ، مربی زندگی ، مربی ریکاوری و بنیانگذار مربی معتادان مشورت کردم. آوریل ماسینی ، متخصص روابط و امور اخلاق و منابع رسانه ای محبوب؛ و داویدا راپاپورت ، روانشناختی بصری با بیش از 35 سال تجربه. در اینجا 11 راه برای درک قانون جذب و نحوه اعمال آن در تجسم سرنوشت مورد نظر شما آورده شده است.

1. یک مسیر روشن و یک برنامه روشن برای آشکار کردن سرنوشت تنظیم کنید

"قانون جذب بسیار ساده است. شما باید بدانید که چه می خواهید. شما روی جنبه های مثبت آنچه شما نیاز دارید ، می خواهید ، یا می خواهید تجلی کنید تمرکز می کنید. مثبت جذب مثبت می کند ، منفی را جذب می کند. این جایی است که گفته" بدبختی "را دوست دارد. انرژی از سطح پایین جمع می شوند. اگر می خواهید تجلی پیدا کنید ، تصور می کنید از این انرژیها بالاتر بروید و در مثبت بمانید ... این را می توان با گفتن این که اگر فکر می کنید ، بیشتر توضیح خواهد داد. کلمات قدرت دارند و افکار می توانند انرژی باشند. "

آشکار کردن سرنوشت در ابتدا به شما متکی است که می خواهید آنچه را می خواهید تعیین کنید ، یک برنامه مشخص برای رسیدن به آنجا و مشخص کردن مثبت در مورد نتیجه به دست آورید.

"دانستن اینکه می خواهید چیز جدید و متفاوتی را امتحان کنید ، اولین قدم است. فهمیدن جایی که در آن اشتباه رفته اید ، قدم بعدی است. شناخت مکانهای منفی در زندگی شما ، و اشتباهاتی که انجام داده اید ، گام های بعدی مهم در استفاده از رویکرد مثبت برای آشکار کردن سرنوشت خود. و سرانجام ، روی نیت ها و رفتارهایی که برای موفقیت های شما مثبت و محور هستند ، تمرکز کنید. "

 

2. نتیجه مثبت نتیجه مثبت است

"آزمایش های علمی با استفاده از یک دارونما به دلایل سلامتی نشان داده اند که اگر فکر می کنید چیزی باعث می شود احساس بهتری پیدا کنید. روون اگر قرص قند باشد و یک داروی واقعی نیست ، باعث می شود که شما فکر کنید احساس بهتری دارید و بعد از آن نیز چنین می کنید. ... هربار که به فکر منفی فکر کنید ، برای نفی آن به سه نکته مثبت نیاز دارید ، اگر تمام انرژی مثبت خود را روی یک نتیجه مثبت متمرکز کنید ، این اتفاق خواهد افتاد.شما می توانید این کار را با دعا مشاهده کنید ، زیرا افراد در ارسال پیام پیام مثبت در دعا برای نتیجه مثبت ، "استس توضیح می دهد.


اهمیت افکار و انرژی مثبت در تلاش برای تجلی سرنوشت مهم است. فقط رفتار شناختی ما این توانایی را دارد که ما را به جایی که می خواهیم به آنجا برسانیم سوق دهد.

ماسینی از طریق ایمیل به من می گوید: "هنگامی که بر تجسم سرنوشت مثبت متمرکز می شوید ، طبیعتاً اهداف و رفتارهای خود را با مثبت هماهنگ می کنید. این امر بر سلامتی ، روابط و موفقیت های شما به طرز مثبتی تأثیر می گذارد."

3. نتیجه منفی نتیجه مثبت است

"اگر توجه خود را روی منفی متمرکز کنید ، مجدداً انرژیهای کمتری را جذب می کنید و بله ، در نهایت منفی ایجاد می کنید. سعی کنید در یک ساعت شلوغ یک پارکینگ در بازار ایجاد کنید. بر فضای خود متمرکز شوید ، آن را پیش بینی کنید ؛ اجازه ندهید. هر گونه فکر منفی به ذهن شما بیفتد و به سادگی مثبت بمانید ممکن است شما را چندین بار تمرین کنید تا درست آن را بفهمید ، اما بعد به ماهیت دوم تبدیل می شود. طرف دیگر این نیز از نظر روانشناختی است ، اگر شما همچنان روی چیزی تمرکز کنید ، به طور کلی شروع می کنید به این باور برسید که درست است ، و سپس در نهایت این امر به حقیقت پیوست ، زیرا به دنبال آن قطار فکری هستید ، "Estes آنرا تجزیه می کند.


واقعیتی که در آن ذهن شما وجود دارد هر کجا که ذهن شما انرژی خود را متمرکز کند. درست همانطور که این قانون در مورد فکر و نتیجه مثبت صدق می کند ، در مورد منفی نیز صدق می کند. اجازه ندهید که افکار منفی هنگام رسیدن به آنچه شما نمی خواهید ، بر خواسته های شما غلبه کنند.

"بدون اینکه متوجه شوید ، ممکن است شما روی نتایج منفی متمرکز شوید. شما می توانید بیش از اندازه روی ترس از عدم موفقیت متمرکز شوید یا در مورد عدم وقوع آن چه باید وسواس داشته باشید - به حدی که انرژی خود را خراب می کنید و موفقیت نیست. چنین است که نتایج منفی رخ می دهد ، "در ادامه ماسینی توضیح می دهد.

این جایی است که اعتماد به نفس نسبت به عزت نفس پایین یا ترس به وجود می آید. افکار خود را کنترل کنید تا سرنوشت خود را کنترل کنید.

4- تجسم سرنوشت همیشه پیش بینی شما نخواهد شد

"ممکن است دقیقاً آنطور که تصور می کنید نیست باشد - بگویید که شما به عنوان نویسنده 35،000 دلار درآمد ایجاد می کنید و تصور می کنید 100000 دلار درآمد کسب کنید. ممکن است پیشنهادی را در یک زمینه دیگر دریافت کنید که پاسخگوی نیاز پول یا احتمالاً سبک نوشتن دیگری از آنچه ممکن است مورد استفاده قرار بگیرید باشد. و یا تکلیفی که انتظار آن را ندارید داشته باشید. نکته این است که شما آنچه را می خواهید دریافت خواهید کرد ، حتی اگر دقیقاً آنطور که تصور کرده اید نیست. حالا اگر شغلی ندارید و درآمد ندارید و مازراتی بخواهید ، احتمالاً پیروز شده اید با این حال ، شما می توانید با یک دوست جدید ملاقات کرده و آن را سوار کنید. "

آشکار ساختن سرنوشت با تحقق خواسته های شما ارتباطی ندارد مانند یک جن فرضی موجود در بطری ممکن است قدرت انجام آن را داشته باشد ، اما آنچه که شما روی آن سرمایه گذاری می کنید همیشه به شکلی یا شکل ظاهر می شود. آنقدر آگاه باشید و به آنچه می خواهید متمرکز شوید ، فراموش نکنید که منتظر چیزی بزرگتر باشید.

 

5- آشکار کردن سرنوشت شما را در کنترل کامل شادی شما قرار می دهد

وی گفت: "اگر احساس کنترل زندگی خود را دارید ، بیشتر از اینکه از رختخواب بیرون بیایید و از روز خود لذت ببرید ، خوشحال و هیجان زده می شوید. اگر احساس می کنید که برده شغلی هستید ، بیشتر اوقات بدبخت و عصبانی خواهید شد. اگر بتوانید زندگی ، شغل ، خانواده ای را که می خواهید ایجاد کنید ، آن را گرامی داشته و روزانه هیجان زده خواهید شد. "Estes از طریق ایمیل به من می گوید.


فواید آشکار سرنوشت واضح است: اگر احساس می کنید قدرت کنترل آینده خود را دارید ، روزهایتان بسیار امیدوارکننده تر ، عملی تر و به طور کلی خوشحال خواهید شد.

6. تکرار تأییدهای روزانه از سرنوشت آشکار پشتیبانی می کند

"تقریباً سه بار تکرار ایده های مثبت برای نفی افکار منفی طول می کشد. یک تابلوی بینایی را امتحان کنید. پنج مورد را که می خواهید روی این ماه تمرکز کنید ذکر کنید و دائماً آنها را مثل مانترا روزانه تکرار کنید. برای مثال ، صفحه چشم انداز من می گوید:" پول از همه جهت به من پرواز می کند. بعضی اوقات ، من مشتری پردرآمد می گیرم و بعضی اوقات ، من به سادگی یک چهارم را در خیابان می یابم. نکته این است که ، پول از هرجایی به من می آید .پس از اینکه روی آنچه می خواهید تمرکز کنید ، باید در آن طرز فکر خود را حفظ کنید. شما اجازه می دهید تا افکار منفی وارد شوید ، تمام کارهایی را که انجام داده اید معکوس یا نفی کنید. "


قاعده مهم سرنوشت آشکار است: مثبت باشید. از لحظه ای که هر روز صبح از خواب بیدار می شوید تا لحظه ای که سرتان هر شب به بالش می رود ، انرژی و افکار شما باید به تأییدات مثبت اختصاص یابد. هرچه بیشتر به آن فکر کنید ، بیشتر به آن اعتقاد دارید ، بیشتر به دیدن آن می روید.

 

7. تجسم سرنوشت اعتقاد دارد که آنچه می دهید ، می گیرید

"[آشکار کردن سرنوشت و قانون جذب به بهترین وجه توسط قانون کارما توضیح داده می شود. اساساً می گوید اگر فکر می کنید منفی هستید منفی خواهید گرفت. مثلاً اگر بگویید" من هیچ وقت برنده نمی شوم "و وارد یک قرعه کشی می شوید. ، شما به نفع خود پیروز نخواهید شد. شما اعلام کردید که نمی خواهید. اگر بر پیروزی متمرکز شوید و شخص در کنار شما انرژی مثبت تری نسبت به آنچه در اختیار شما قرار می دهد ، برنده نخواهید شد. انرژی می خواهید به عقب برگردید. اگر می خواهید شادی کنید ، به دنبال شادی می گردید و خود را با آن احاطه می کنید و مال شما رشد خواهد کرد. "


فقط راه های بسیاری وجود دارد که می توانید آن را بگویید: درک ، باور ، دستیابی. آنچه را می خواهید بدانید ، باور داشته باشید که می توانید آن را به دست بیاورید ، با اعمال اعتماد به نفس و مثبت آن را به دست خود تبدیل کنید. شما همچنین می توانید به این مانند مفهوم پرداخت آن به گذشته نگاه کنید: اگر کاری خوب انجام دهید ، عالم به شما بازپرداخت می کند ، و حلقه بازخورد ادامه می یابد.

8. تمرکز و نظم و انضباط را به سرنوشت خود نشان دهید

ماسینی پیشنهاد می کند: "نظم و انضباط ابزاری عالی برای تغییر الگوهای تفکر منفی است. هرچه بیشتر بتوانید برای شناخت افکار منفی و تغییر آنها به موارد مثبت ، خود را متمرکز و نظم بخشید ، احتمالاً نتیجه مثبت خواهید داشت."


خود را نظم دهید تا وقتی در یک مسیر تاریک به سر می برید ، ذهن خود را پاک کنید. دیگر هرگز احساس روشن و خوش بین نمی کنید.

"وقتی شما روی آنچه می خواهید در زندگی متمرکز شوید ، به احتمال زیاد در یک سطح آگاهانه و ناخودآگاه به سمت آن هدف حرکت خواهید کرد. بسیاری از اوقات ، بدون تحقق آن ، مردم به آنچه می خواهند بدست نمی آورند ، زیرا آنها اینگونه نیستند. یا به جای موفقیت بر روی شکست متمرکز شده اند. همیشه ایده خوبی است که روی آنچه می خواهید تمرکز کنید زیرا در بعضی از سطح ، خودآگاه و ناخودآگاه شما می توانند به سمت آنچه می خواهید ، تلاش کنند. " توضیح می دهد

9. به جهان اعتماد نکنید. به کار خود برای آنچه می خواهید ادامه دهید

"صرفاً روی یافتن آقای یا خانم راست تمرکز نداریم که بتوانید شما را به آنجا برسانید ، اما قطعاً در صورت استفاده از تکنیک های دیگر به روند شما نیز کمک می کنیم! به عنوان مثال ، اگر در حال نشان دادن سرنوشت عاشقانه خوشحال خود باشید. با ایجاد یک پروفایل دوست یابی قوی و فهمیدن اهداف و معامله گران ، می توانید موفق تر از این باشید که در حین انجام این کار مهم نسبت به آشنایی هوشمند نگرش منفی داشته باشید ... ... مانند هر چیز دیگری ، تجلی سرنوشت شما نیست. با یک گره جادویی اتفاق می افتد. زندگی بسیار کمی با یک عمل واحد اتفاق می افتد - اما داشتن یک نگاه مثبت و تمرکز روی هدف شما می تواند موفقیت شما را در مسیر صحیح حرکت کند و خیلی سریع تر نیز کمک خواهد کرد. بر موانعی غلبه کنید که ممکن است شما را با دیدگاه کمتر متمرکز و مثبت تر سوق دهد. "


با تکیه بر یک عمل ساده تجلی و تمرکز شناختی بر روی آنچه می خواهید باعث نمی شود آنرا به طرز جادویی وارد آستان خود کنید. در حالی که تجلی پایه و اساس ایجاد سرنوشت شماست ، اقدام لازم است. برای آنچه می خواهید سخت تلاش کنید ، اگر چیزی بیش از این که به خودتان ثابت کنید ، واقعاً همان چیزی است که شما می خواهید.

وی افزود: "اگر کسی لیست ایجاد کند و اقدامی انجام ندهد ، می تواند یک رؤیایی قلمداد شود. فقط اعتماد به نفس به تنهایی باعث نمی شود که این اتفاق بیفتد. وقتی شخصی اقدام به اقدام کرد ، نکته ای وجود دارد که هیچ کاری دیگر نمی تواند انجام دهد. نکته ، اعتماد به نفس بازی می شود و آنها باید تسلیم قدرت بالاتر شوند. "

10. اراده آزاد تحت تأثیر قرار دادن سرنوشت بی تأثیر است

"شما نمی توانید رابطه ای را همانطور که می خواهیم بخواهیم یا آشکار کنیم. یک مؤلفه زیبا از آرزو ، تجلی و غیره وجود دارد که افراد غالباً فراموش می کنند: اراده آزاد. کسی را نمی توان کاری کرد که آنچه را که می خواهد انجام دهد." یک رابطه جدید باید یک لیست ایجاد کند که به راحتی برآورده شود. یک مشتری من یک بار لیستی از خصوصیات مورد نظر خود را در یک مرد تهیه کرده است ، اما او هر درخواست را عنوان کرد: "من مردی را می خواهم که ... و یک مردی که ... و مردی که ... "او در پایان با سه مرد متفاوت با هر یک از خصوصیات درخواست شده درگیر شد ، نه یک مرد با هر سه ویژگی. تجلی می تواند مشکل باشد."


از تصویر بزرگتر آگاه باشید. عاقل باشید تا فقط به طور مستقل آنچه را که برای شما سودمند باشد ، آشکار کنید. آیا این خواسته در هر جنبه ای از زندگی شما متناسب خواهد بود؟ اگر این رویای به واقعیت تبدیل شود ، گرفتار می شوید؟ همه اینها را دراز بکشید ، خاص باشید و به یاد داشته باشید که افراد دیگر قابل تغییر نیستند.

11. آنچه را که نمی خواهید برای آنچه که می خواهید بسازید رد کنید

"می توان برای آشکار کردن نتایج مثبت تلاش کرد ؛ با این حال ، همیشه این اظهارات وجود دارد:" من این را می خواهم اما نه آن. من این و آن را می خواهم ، و این را می خواهم ، اما اگر نتوانم این را داشته باشم ، برای این کار حل می شوم. " این نوع افکار باعث ایجاد درخواست ها و نتایج پیچیده می شوند. با استفاده از اصلاح کننده ها نه ، بلکه ، و همچنین ، یا / یا چیزها را به هم می زنند. انرژی هایی که ما را راهنمایی می کنند و به ما کمک می کنند ، درخواستی را که گفته شد یا نوشته شده است ، دریافت کنند. چیزهایی که به معنای واقعی کلمه ظاهر می شوند (از جمله آن کلمات) اینگونه اتفاق می افتد. من به مردم می گویم فقط آنچه را می خواهند بیان کنند یا بنویسند و چیزهایی را که نمی خواهند بگذارند بنویسند. استفاده از اصلاح کننده ها اغلب نتایج متفاوتی را ارائه می دهند ، که ممکن نیست همان چیزی است که کسی می خواهد ، "راپاپورت ادعا می کند.

باز هم ، هنگام صرف انرژی در نتایج مورد نظر ، بسیار آگاه باشید. اهداف را دنبال کنید ، از رویکرد مدافع شیطان چشم پوشی کنید و در امر مثبت قاطع باشید. به طور کلی ، فقط آنچه را که می خواهید بخواهید ، نه آنچه که نمی کنید.

اگرچه به نظر می رسد در سطح پیچیده است ، آشکار کردن سرنوشت یک مفهوم قدرتمند است که به ذهن می دهد تا زندگی شما را کنترل کند همانطور که می بینید مناسب است. به همان روشی که کنترل خودپذیری ، عشق به خود و اعتماد به نفس خود را کنترل می کنید ، هیچ شخص یا موجود دیگری قدرت تأثیر تغییر در زندگی شما را نسبت به شما ندارد. با شروع از آینده ، آینده خود را با هم ببندید. چه چیزی در زندگی مورد نظرتان گم شده است؟ برو

منبع: https://www.janblaghy.ir/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۹ ، ۱۸:۲۷
مدیر سایت


نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که مغز انسان عاشق شنیدن توضیحات است. ما باید دلیل هر چیز را بدانیم. چرا من به آن ویژگی نیاز دارم؟ زیرا به من کمک می‌کند تا… .

محصولات، امکانات و اقداماتی را که می‌خواهید مردم انتخاب کنند، به یک دلیل، گره بزنید تا با این کار، مردم بیشتر ترغیب می‌شوند برای خرید آن اقدام کنند.

متن های تبلیغاتی زیبا و جذاب برای جلب مشتری | نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

بهترین

شاید بتوان گفت که عبارت بهترین، یکی از بهترین جملات تبلیغاتی زیبا و موثر برای جذب مشتری باشد. به نظر شما کدام نمونه متن تبلیغاتی بهتر است؟ «نحوه‌ی تعویض لاستیک پنچر» یا «بهترین راه برای تعویض لاستیک پنچر». جواب این سوال، خیلی واضح است. تا به حال چند بار عبارتی را در سایت گوگل جستجو کرده‌اید و پس از مدتی خسته و ناامید شده‌اید و به عقب برگشته و کلمه‌ی «بهترین» را به ابتدای عبارت مورد جستجو، اضافه کرده‌اید. شاید فقط من این کار را انجام داده باشم، ولی حس می‌کنم من تنها فردی نیستم که این کار را انجام داده است.

 

شاید به نظر برسد که «بهترین» کلمه‌ی مقدسی است و تنها به چیزهای واقعا فوق‌العاده گفته می‌شود و به همین دلیل می‌توانید به هر چیزی که روی آن برچسبِ بهترین زده شده، اعتماد کنید پس در نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از کلمه بهترین استفاده کنید. همه‌ی ما می‌دانیم که این طور نیست و اینکه به چیزی بگویند بهترین، به این معنی است که زمانی مقایسه‌ای انجام شده و این مورد در آن مقایسه از سایرین بهتر بوده است.

ولی لطفا از این کلمه بهترین در نمونه متن تبلیغاتی، برای فریب دیگران استفاده نکنید. اگر واقعا بهترین نیستید یا نمی‌توانید بدون اجبار، کاری کنید که مردم به شما بگویند بهترین، به تلاش ادامه دهید تا واقعا در کاری که انجام می‌دهید بهترین شوید و این برچسب را بدون آنکه اعتبار آن را داشته باشید، بر روی کار، محصولات یا خدمات خود نزنید.

متن های تبلیغاتی زیبا و جذاب برای جلب مشتری | نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

متن های تبلیغاتی جذاب
در ذیل بهترین متن های تبلیغاتی جذاب و زیبا که در فضاهای مختلف و برای مناسب های مختلف قابل استفاده را مشاهده می کنید. توصیه می شود از این متن های تبلیغاتی زیبا و جذاب استفاده کنید:

 

۱- جشنی برای خانواده و جامعه !
۲- یک نوع متفاوت از فروشگاه هایی که دیده اید
۳- چشمانی زیبا برای لباس هایی زیبا
۴- مکانی برای رسیدن به خواسته هایتان
۵- دریایی برای پیرو جوان
۶- نقطه ای تک خال با ابزارهای مفید برای مردان !
۷- همه اش برای شما
۸- همیشه پر از خلاقیت !
۹- فروشگاهی ایرانی برای ایرانیان
۱۰- …و همچنین برای کودکان
۱۱- و درست در مرکزهستیم از سال ….
۱۲- برای عالی بودن هم کم هزینه کنید
۱۳- محنصر به فرد باش! سلامت باش! خوشحال باش !
۱۴- دنیای ما هستید
۱۵- محبوب ترین فروشگاه در دل شما
۱۶- نیمه پر را هم ببین
۱۷- با ما نیمه پر را ببینید
۱۸- راحتی و آرامش در عین حال قیمت پایین
۱۹- زمین را پوشش بده (به خصوص محصولات ایمنی و اتش نشانی)
۲۰- دیوانه وار با شما هستیم
۲۱- طراحی شده برای شما!
۲۲- زندگی را غنی کنید!
۲۳- هر به بهترین ها دسترسی دارید
۲۴- هر کسی می تواند قدری سبز زندگی کند
۲۵- همه چیز برای دنیای کودکان (برای خوراکی ها به خصوص)
۲۶- می توانی بیشتر انتظار داشته باشی اما کمتر پرداخت کنی
۲۷- در مزرعه خودتان کشاورزی کنید! (جهت سفارشی کردن خدمت یا محصول)
۲۸- به زندگی روح بخشید
۲۹- برای شخصی که همه چیز دارد ! ما همه ی چیزهای دیگر را داریم!
۳۰- هر روز تازه تر می شویم
۳۱- حس تازگی را با ما مزه کنید و به این ارزش اعتماد کنید
۳۲- پر از سورپرایز هستیم
۳۳- بیشتر بگیر کمتر پرداخت کن !
۳۴- سهم بزرگ خودتان را امروز بگیرید! (برای آفرها پروموشن ها یا حراج ها مناسب است)
۳۵- مخصوص شماست
۳۶- همه ی چیز های خوب در اطراف شما هستند کافیست خوب ببینید
۳۷- هر چی که بخواهید! پشت درب تحویل بگیرید
۳۸- چیزهای خوشحال برای افراد خوشحال روی سیاره خوشحال
۳۹- کمک کردن به خودتان زندگی را راحت تر می کند!
۴۰- ما پله های اول را با شما هستیم
۴۱- اینجا همه چیز بهتر است
۴۲- با این چقدر راحت هستید؟
۴۳- ترکیباتی برای زندگی
۴۴- همه چیز داخل جعبه است برای شما
۴۵- حس خونه !
۴۶- این مرکز شماست
۴۷- پایین ترین قیمت ها گارانتی شده اند
۴۸- زندگی را برای مادران اسان کنید (مناسبتی)
۴۹- ایده های جدید برای زندگی ،محل کار…
۵۰- راه هایی برای خودتان بودن
۵۱- کیفیت دستور کار ماست
۵۲- کیفیتی که انتظار داشتید، قیمتی که انتظار نداشتید
۵۳- ناب و طبیعی شروع کنید
۵۴- درست همینجا ، درست همین حالا وقتشه
۵۵- حوایتان را داریم!
۵۶- این آسان ترین راهشه
۵۷- بهترین چیزی است که ما متخصص آنیم
۵۸- برترین در شهر !
۵۹- بهترین همان تازه ترینه
۶۰- بزرگترین فروشگاه در زمینه …
۶۱- آخرین جایی که می خواهید بروید!
۶۲- همسایه شما ایم!
۶۳- مثا ما سراغ دارید؟
۶۴- به خانه خودتان خوش آمدید
۶۵- تهرانی ها از ما خرید می کنند
۶۶- شما نیاز دارید! ما داریمش
۶۷- ما خرید را آسان کردیم
۶۸- ابزارهای زندگی
۶۹- به بهترین ها فکر کنید! خوش آمدید
۷۰- تغییری که می توانید ببینید
۷۱- رویکردی جدید در خرید
۷۲- بهترین جایی که می توانید باشید!
۷۳- همیشه جلو تریم!
۷۴- همیشه به روز
۷۵- فضایی مهیج برای خرید همه اعضای خانواده
۷۶- ساخته شده توسط تفکر ایرانی
۷۷- باب میل خودتان را پیدا کنید
۷۸- غیر ممکن ها را انتظار داشته باشید با ما
۷۹- تغییر را ببینید
۸۰- خودتان را پیدا کنید
۸۱- بهترین برای انتخاب شما
۸۲- اینجا اتفاقات خوبی می افتد
۸۳- سبک های زندگی را تجربه کنید
۸۴- همه اش در مورد شماست
۸۵- فقط یک قدم با خانه شما فاصله دارد
۸۶- زنده زندگی کنید!
۸۷- عاشق خرید می شوید
۸۸- حس میکنید زنده و حضوری خرید می کنید
۸۹- بیشتر آن چه می خواهید پیش رو می گذاریم
۹۰- راه های بیشتری برای خودتان بودن!
۹۱- می خوای داشته باشیش! خوب داریش اینجا
۹۲- اول مشتری
۹۳- سنت یک خرید عالی و قدیمی
۹۴- کمتر خرج کن بهتر زندگی کن
۹۵- بگرد، پیدا کن، لذت ببر
۹۶- یک خرید واقعی
۹۷- یک خرید جدی
۹۸- چیزی که لازم داری رو بخر نه بیشتر!
۹۹- ساده می گوییم! خرید آسان
۱۰۰- جایی که باید باشید

 


http://travisuazv00000.tribunablog.com/-10923638
http://manuelvvsn67777.blogdigy.com/-11014814
http://sethzcbx00000.mybjjblog.com/-11601025
http://elliottfkii10800.uzblog.net/-11496582
http://jaidennone44444.canariblogs.com/-12532337
http://rowanykle05958.tblogz.com/-11529585
http://holdenccfc22222.alltdesign.com/-17157447
http://edwinspmi55555.amoblog.com/-18566368
http://eduardovyzv59405.blogdon.net/-13450834
http://travisrrql66666.total-blog.com/-21954667
http://finnwgez74063.blogkoo.com/-16112384

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۹ ، ۱۶:۵۹
مدیر سایت

وقتی صحبت از  جملات انگیزشی موفقیت در زندگی می رسد، ذهن اکثر مردم به سمت زندگی رویایی خوانندگان و هنرپیشه‌ها می رود، نه به خاطر اینکه ثروت آنچنان زیادی دارند بلکه به خاطر اینکه ثروت این دسته از افراد بیشتر در ذهن اذهان عمومی دیده شده است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سوخت جت، شاید وارن بافت، ثروتمندترین سرمایه‌گذار دنیا و یکی از ۵۰ فرد ثروتمند دنیا هیچوقت با ماشین لامبورگینی به سرکار نرود یا عکس‌هایی با هلیکوپتر شخصی یا در کاخی در نوک قله نداشته باشد اما می دانیم و درک می کنیم که حجم ثروت این افراد که بعضی با ثروت خالص بعضی کشورهای کوچک برابری می کند، قطعا زیاد است.

اما چه می شود که در مسیر موفقیت ناامید می شویم؟ مگر این ثروت و موفقیت را نمی خواهیم؟ خب ماجرا از جایی شروع می شود که مسیر موفقیت را با مطالب سطحی آغاز می کنیم.

مثلا شما وقتی به یک بچه شیرخواره می خواهید غذا بدهید، علی رغم اینکه می دونید قرمه سبزی چقدر غذای خوب و مفیدی است اما آن را به یک نوزاد نمی خورانید چون می دانید مشکل هضم خواهد داشت و سیستم گوارشی نوزاد فعلا آماده هضم اینچنین غذاهای بزرگسالان نیست، پس فقط شیر تجویز می کنید تا بزرگ‌تر شود و رشد کند و بعد سراغ غذاهای خوشمزه‌ای مثل استیک و قرمه سبزی می روید.

شروع مسیر موفقیت در دنیای کارآفرینی هم همین است، برای مثال اکثر کاربرانی که از گوگل وارد بزرگترین رسانه آموزشی و انگیزشی فارسی یعنی سوخت جت می شوند، با جستجو کردن جملات انگیزشی ما را پیدا می کنند.

خب این اتفاق بدی نیست، اما باید بتونیم این کاربرها را در مسیری قرار دهیم تا بعد از خواندن جملات انگیزشی وارد فاز آموزش سپس خودشناسی و بعد اقدام و عملگرایی شوند.

خواندن جملات انگیزشی بسیار لذتبخش و جالب است. حس خوبی دارد و انگیزه مان را افزایش می دهد و در یک لحظه می خواهیم تمام اهدافمان را فتح کنیم اما بعدش چیکار می کنیم؟ با چند تلاش سطحی ناامید میشیم و به زندگی قبلی برمی گردیم.

دلیل محبوبیت وبسایت سوخت جت همین است که در کنار جملات انگیزشی و انرژی بخش مسیر موفقیتی در اختیار کاربران می گذارد تا با طی کردن آن مسیر خودشان را بشناسند، بدانند کی هستند و تصمیم بگیرند اقدام و عمل کنند.

بعد از فاز اولیه ورود به مسیر موفقیت و ثروت با خواندن جملات انگیزشی و کسب شور و شعف برای داشتن اهداف و رویاهای بزرگ، نوبت به شکست‌ها می رسد. بله شکست... مسیر موفقیت هیچکس نگفته صاف، بدون چالش و سرپایینی است!

موفقیت مسیری دارد ناهموار، بعضا با اب و هوایی غیرقابل پیش بینی، گاهی تاریک بدون کوچک‌ترین روزنه نور و امید و به خاطر همین هم هست که تعداد افرادی که در این مسیر قدم می گذراند بسیار کم است.

افراد معدودی حاضرند مسیری را طی کنند که نمی دانند چه اتفاقی می افتد. می دانند قرار است موفق شوند اما اینکه از گام بعدی خبر قطعی ندارند، شک و تردید تمام وجودشان را می گیرد و آنها را ادامه مسیر منصرف می کند.

حال چه باید کرد؟ شکست...

شکست طبیعی است. شکست باعث یادگیری ما می شود. شکست أصلا آمده که ما را اصلاح و باعث رشد ما شود برای همین منظور همواره در طول مسیر موفقیت باید یک رشد پیوسته داشته باشیم.

اگر می خواهید کمتر شکست بخورید تا رشد کنید می توانید آموزش ببینید که یکی از پلن‌های اموزشی دوره ۳۳ جلسه‌ای سکوی پرتاب است در وبسایت سوخت جت که هر روز یک درس یک ساعته با تمرین و چالش فراوان برای شما باز می شود و می توانید اصلا رایگان شروع کنید آموزش‌ها را و هر روز یک پله رشد کنید و با باز کردن ذهن‌تان نسبت به زندگی و حتی خودتان تلاش کنید رشد پیوسته را آگاهانه داشته باشید تا مجبور نشوید با شکست خوردن این رشد را بدست آورید.

حال، بعد از یادگیری و تلاش نوبت به بخش جالب می رسد؛ دنیایی که نمی بینیم و به آن متافیزیک می گوییم. ما بحثی مثل ایمان، معنویت، امید، اشتیاق و حتی قوانینی مثل قانون جذب و قانون ارتعاش تمام مربوط به دنیایی است که نمی بینیم اما می دانیم وجود دارد.

نمی تونیم با خط کش های مادی اندازه گیری کنیم اما می توانیم بفهمیم ایمان یک نفر چقدر قوی است. حسادت را نمی تونیم بذاریم روی ترازو ببینیم چند کیلو حسادت داریم اما از روی احساس خوب و بد می توانیم  جمله انگیزشی بفهمیم که وجودمان را از احساسات بد و منفی مثل حسادت پر کردیم یا احساسات مثبت و سازنده مثل امید و اشتیاق.

اشتباه سومی که اکثرا در دنیای موفقیت و پیمودن مسیر رویای مرتکب می شوند این است که فقط به بعد مادیات زندگی نگاه می کنند. همان جایی که قابل اندازه گیری است مثلا چند روز کار کنیم، چند ساعت تلاش کنیم اما وقتی مسیر را پیش می روند متوجه می شوند جاهایی هست که حتی قابل دیدن نیست اما اهمیت دارد و باید آنها را هم در نظر بگیرند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۹ ، ۱۲:۰۱
مدیر سایت

جملات انگیزشی برای موفقیت
وقتی با انگیزه و پر انرژی هستیم می توانیم از لحظات زندگی مان لذت بیشتری ببریم و احتمالا خوش اخلاق تر و مهربان تر هم می شویم. می توانیم بیشتر و بهتر کار کنیم به طور کلی کیفیت زندگی مان در برهه هایی که پر از انگیزه و انرژی مثبت هستیم به طور محسوسی با زمانی که بی انگیزه و ناامید هستیم تفاوت دارد.

حفظ انگیزه ی بالا راه های متفاوتی دارد. در این مقاله به این می پردازیم که چطور با استفاده از جملات انگیزشی ، متن موفقیت و یا متن انگیزشی ، انرژی مثبت انگیزه و امید را در زندگی مان افزایش دهیم.

جملات انگیزشی کوتاه

 

اقدام،در مان ترس و تنبلی است 

 

جملات انگیزشی بزرگان

به کسانی که به شما حسودی می کنند احترام بگذارید، زیرا آنها کسانی هستند که از صمیم قلب معتقدند؛ شما بهتر از آنها هستید

 

جملات انگیزشی بزرگان

 

ناشنوا باش

 وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند....

جملات انگیزشی کوتاه

استاد تغییر باشیم، نه قربانی تقدیر....

جملات انگیزشی بزرگان

 

در دنیا تنها یک چیز وجود دارد که باعث می شود ما به آرزوهایمان دست نیابیم،
ترس از شکست 

جملات انگیزشی کوتاه 

چیزهای خوب سراغ کسانی می آیند که صبر می کنند

اما چیزهای بهتر سراغ کسی می آیند که تلاش می کنند

جملات انگیزشی بزرگان

بهترین راه به دست آوردن اعتماد به نفس،انجام کارهایی است که از آن ها می ترسیم

جملات انگیزشی بزرگان

 

بیشتر مردم منتظر سال جدید هستند، برای شروعی جدید،با عادت های قدیمی!

 

جملات انگیزشی کوتاه

 

اگر به رفتار امروزتان ادامه دهید، فکر می کنید تا ده سال دیگر در چه شرایطی قرار  خواهید داشت؟

 

جملات انگیزشی کوتاه 

 

ستاره ها بدون تاریکی نمی توانند بدرخشند...

 

جمله انگیزشی

 

من به شانس اعتقاد دارم، چون هروقت بیشتر تلاش می کنم،
بیشتر شانس می آورم.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

میتوانم شکست را بپذیرم اما تلاش نکردن را هرگز!

 

 

جملات انگیزشی بزرگان

 

سرمایه گذاری بر روی دانش، بیشترین بهره را دارد...

 

جملات انگیزشی بزرگان

 

اول شما را نادیده می گیرند
بعد به شما خواهند خندید
سپس با شما خواهند جنگید
و بعد شما برنده خواهید شد

 

جملات انگیزشی کوتاه

 

مهم نیست که چقدر در جاده اشتباه پیش رفته ای! همین الان دور بزن

 

جملات انگیزشی موفقیت

 

شما نمیتوانید کتابی را باز کنید و از آن چیزی یاد نگیرید

 

جملات انگیزشی بزرگان

 

کسی که تاکنون هیچ اشتباهی نکرده
هیچ چیز جدیدی را  امتحان نکرده

 

حملات انگیزشی کوتاه 

 

مراقب تفاوت واقعیت و تصورتان از واقعیت باشد

 

جمله انگیزشی بدن سازی

 

اگر کاری را بخواهید انجام دهید راهش را پیدا می کنید و اگر کاری را نخواهید انجام دهید بهانه اش را....

 

 

فردی که اشتباه نکند ارزش کارهای بزرگ را نخواهد داشت

 

 

اگر در زندگی چیزی می خواهی که هیچ وقت نداشتی
باید کاری را انجام دهی که هیچ وقت انجام ندادی

 

 

مانع، همان چیز وحشتناکی است که با چشم برداشتن از هدف به نظرمان می رسد...

 

 

گاهی اوقات موفقیت یعنی این که فقط اشتباهات دیگران را تکرار نکنیم

 

 

انجامش نده ...
اگه میبینی این کار دنیا رو بهتر نمیکنه...

 

 

پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند پرواز را بیماری می پندارند!

 

 

تصور ما از خودمان مرزهای موفقیتمان را تعیین می کند

 

 

به خاطر سختی کارها نیست که ما جرات نمی کنیم، چون ما جرات نمی کنیم کارها سخت می شوند...

 

 

اگر آماده اشتباه کردن نباشید هیچ وقت فکر نابی به ذهنتان نخواهد رسید....

 

 

اگه میتونی تصورش کنی حتما میتونی انجامش بدی

 

 

موفقیت امر ساده ای است. اول تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید، آن گاه تصمیم بگیرید که در صورت رسیدن به آرزوها، بهای آن را بپردازید. و بعد هم بهای آن را پرداخت کنید.

 

 

رویا آن چیزی نیست که شب در خواب میبینید رویا آن چیزی است که نمی گذارد شب به خواب بروید

 

 

اگر نمیتوانید پرواز کنید ، بدوید
اگر نمیتوانید بدوید، راه بروید 
اگر نمیتوانید راه بروید، سینه خیز بروید
هر کاری که انجام می دهید باید رو به جلو باشید

 

ترس های من، بخشی از ذات من هستند و احتمالا مهمترین قسمت آن خواهند بود

 

 

هیچگاه برای تخیل و بلندپروازی خود حد و مرزی قائل نشوید، زیرا همیشه افراد بسیاری هستند که تلاش میکنند
این کار را برای شما انجام دهند!

 

 

مسائلی که به دلیل سطح فعلی تفکر ما به وجود می آیند، نمیتوانند با همان سطح تفکر حل شوند!

 

 

اگر به خورشید نگاه کنی، تاریکی پشت سرت خواهد بود.

 

 

آفتاب به گیاهی می تابد که سر از خاک بیرون آورده باشد...

 

 

باید برای کاری تلاش کنیم که فکر می کنیم نمی توانیم آن را انجام دهیم

 

 

من با هیچ کس جز خودم رقابت نمی کنم؛هدف من مغلوب کردن آخرین کاری است که انجام داده ام

 

 

بعضی وقت ها موفق می شوید بعضی وقتها یاد می گیرید....

 

 

اگر روزی دشمن پیدا کردی بدان در راهت موفق بودی
اگر روزی خیانت دیدی بدان قیمت تو بسیار بالاست
 اگر روزی تو را ترک کردند بدان با تو بودن لیاقت می خواهد

 

 

خودت همان تغییری باش که می خواهی در دنیا ببینی....

 

 

انسان ها شکست نمی خورند؛ بلکه تنها تلاش را متوقف می سازند...

 

 

بدتر از شکست خوردن در کاری شروع نکردن آن است...

 

 

اجازه ندهید ترس هایتان آینده تان را رقم بزنند...

 

 

کارتان را آغاز کنید؛ توانایی انجام را به دست خواهید آورد

 

موفقیت نتیجه تشخیص درست است
و
تشخیص درست نتیجه تجربه است
و
 اغلب تجربه نتیجه تشخیص نادرست است

 

ما همیشه از شکست ها بیشتر یاد می گیریم تا موفقیت ها؛ اجازه ندهید شکست ها شما را متوقف کنند.

 

اگر برای رسیدن به آرزوهایمان تلاش نکنیم؛ فردی دیگر از «تلاش ما» برای رسیدن به آرزوهایش استفاده خواهد کرد....

 

 

زندگی زمانی آغاز می شود که منطقه امنی را که برای خود ساخته ایم، رها کنیم

 

 

اگر هیچگاه در زندگی تان شکست نمی خوردید، آن وقت چه تصمیمی می گرفتید؟

 

 

اگر دنبال آن یک نفری هستی که زندگی ات را تغییر دهد؛ همین الان برو جلوی آینه...

 

 

هیچ وقت نمیدونی چقدر قوی هستی؛ تا وقتی که قوی بودن تنها انتخابت باشه...

 

 

امروز کارهایی را انجام میدهم که دیگران دوست ندارند انجام دهند تا  فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران نمیتوانند انجام دهند...

 

 

وقتی زندگی تو را در شرایط  سخت قرار داد، نگو: چرا من؟  بگو: ثابت میکنم  میتونم

 

 

اگر میخواهی خارق العاده باشی، اول باید از عادی بودن دست بکشی...
 

 

جملات-انگیزشی

 

اگر رویایی ندارید؛ چگونه میخواهید آن را به واقعیت تبدیل کنید؟

 

عکس نوشته-انگیزشی

 

وقتی خسته شدم نمی ایستم وقتی تمام شد خواهم ایستاد

جملات انگیزشی مورد علاقه ی شما از لیست بالا کدام موارد بودند؟
می توانید جملات انگیزشی مورد علاقه تان یا نحوه ی استفاده از آن را برای ما در قسمت کامنت ها بنویسید. راستی اگر جمله ی انگیزشی مورد علاقه ی شما در لیست بالا نبود،  لطفا آن را در قسمت نظرات همین صفحه بنویسید تا ما هم استفاده کنیم.


منبع

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۹ ، ۱۱:۲۰
مدیر سایت

اگر شما درک اولیه ای از سئو داشته و از دلایل اهمیت آن آگاهید می توانید بی خیال این قسمت شده و به قسمت دوم بروید. با این وجود پیشنهاد می کنیم که حداقل بخش دستورالعمل های سئو از دید گوگل و بینگ را در اواسط این مطلب از دست ندهید.

برای شروع پیشنهاد می کنیم که ویدئوی زیر را مشاهده کنید:


برای بقیه افراد این قسمت می تواند اساس درک آنها نسبت به مسئله سئو را شکل داده و اعتماد به نفسی در آنها برای یادگیری مابقی قسمت ها ایجاد نماید.

سئو چیست؟
سئو برگرفته از کلمه SEO (مخفف عبارت Search Engine Optimization) راهکاریست در جهت افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت با استفاده از نمایش وب سایت شما در نتایج طبیعی جستجو.

سئو چیست؟

برخلاف ظاهر ماجرا که سئو را برای موتورهای جستجو نشان می دهد، اما در واقع سئو بیشتر با کاربران وب سایت در ارتباط است. چرا که خود موتورهای جستجو نیز به کاربران خود وابسته هستند. سئو در حالت کلی درباره چیزهاییست که افراد در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند، پاسخ هایی که به دنبال آن می گردند، کلماتی که برای جستجو از آن استفاده می کنند و همینطور محتوایی که زمان خود را برای آن صرف می کنند. آگاهی از پاسخ این پرسش ها موجب ارتباط شما با کاربرانی شده که از اینترنت برای یافتن پاسخ به پرسش هایشان استفاده می کنند.

آگاهی از خواسته های کاربران در یک سمت و ارائه پاسخی درست به این خواسته ها در شکلی قابل مشاهده و فهم برای موتورهای جستجو از سمت دیگر، دو روی سکه سئو است.

مبانی موتورهای جستجو
موتورهای جستجو به مانند ماشین های پاسخگویی هستند. آنها در بین میلیارد ها محتوا به جستجو پرداخته و با ارزیابی هزاران فاکتور تشخیص می هند که کدام محتوا بیشترین نزدیکی را به پاسخ سوال شما دارد.

موتورهای جستجو تمام این کارها را ابتدا به واسطه کشف و فهرست بندی محتوا تحت عنوان پایش و ایندکس انجام می دهند. سپس این نتایج را تحت فرایند دیگری با نام رتبه بندی، برای کاربران مرتب می کنند. ما در قسمت دوم این راهنما به توصیف بیشتر عملیات های پایش، ایندکس و رتبه بندی می پردازیم.

کدام نتایج جستجو، ارگانیک یا طبیعی هستند؟
نتایج ارگانیک جستجو آنهایی هستند که در اثر سئو ایجاد شده و تنها با هزینه کردن در سیستم تبلیغاتی گوگل نمایش داده نشده اند. شناسایی نتایج ارگانیک از نتایج تبلیغاتی بسیار آسان است. نتایج تبلیغاتی دارای برچسب Ad در کنار خود هستند. اما امروزه با وجود تغییرات در روش های جستجو، چگونه می توان نتایج ارگانیک را از بقیه تفکیک کرد؟

امروزه نتایج جستجو (با نام صحیح SERP) شامل ترکیبی از تبلیغات و نتایج ارگانیک پویا تریست. از نمونه نتایج طبیعی جستجو پویا می توان به بخش هایی با عنوان Answr Box، People Also Ask، اسلاید تصاویر، و بسیاری از دیگر موارد اشاره کرد. این ویژگی ها با توجه به چیزی که کاربران به دنبال آن هستند در حال ارتقا و تغییر هستند.

به عنوان مثال اگر عبارت “آب و هوای تهران” را در گوگل جستجو کنید، با نتیجه ای در بالای صفحه مواجه خواهید شد که به پیش بینی آب و هوای تهران در چند روزه آینده پرداخته است. به عنوان مثالی دیگر، اگر شما عبارت “پیتزا تهران” را جستجو کنید، سه فست فودی که ارائه کننده پیتزا در تهران هستند را مشاهده می کنید.

این که موتورهای جستجو برای درامدزایی از تبلیغات استفاده می کنند چیز طبیعیست. هدف آنها ارائه پاسخ های بهتر به کاربران، بازگشت آنها به موتورهای جستجو در آینده و صرف زمان بیشتر کاربران در نتایج جستجو است.

برحی از امکانات گوگل مانند featured snippets یا related questions تحت تاثیر سئو می توانند باشند. در عین حال برخی دیگر از این ویژگی ها تحت تاثیر سئو نیستند. به عنوان مثال داده های گرفته شده از وب سایت هایی مانند Wikipedia، WebMD و IMDB به خاطر اعتبار بالای این منابع است.

چرا سئو مهم است؟
با اینکه تبلیغات، شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها می توانند در ایجاد ترافیک برای وب سایت موثر باشند، اما منبع اصلی ترافیک سایت ها موتورهای جستجو هستند.

نتایج طبیعی درصد بیشتری از ترافیک را به صورت معمول کسب می کنند. به عنوان مثال طبق تحقیات انجام شده تنها 2.8% کاربران آمریکایی بر روی تبلیغات گوگل کلیک می کنند. به طور خلاصه سئو فرصت کسب ترافیک 20 برابری نسبت به تبلیغات کلیکی در موبایل و گوگل ایجاد می کند.

سئو یکی از تنها روش های بازاریابیست که در صورت پیاده سازی دوره سئو صحیح، تاثیر آن در طول زمان افزایش نیز می یابد. در صورتی که شما دارای محتوایی در وب سایت باشید که مستحق کسب رتبه باشد، ترافیک کسب شده از این محتوا در طول زمان افزایش نیز پیدا خواهد کرد، در حالی که تبلیغات برای اعمال شدن نیاز به صرف هزینه و شارژ کردن حساب دارد.

موتورهای جستجو در حال هوشمند تر شدن هستند، اما در عین حال نیاز به کمک ما نیز دارند. بهینه سازی وب سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا اطلاعات محتوای سایت را به صورت بهتری درک کنند و از این رو محتوای وب سایت به طور مناسبی ایندکس شده و در نتایج جستجو به نمایش در بیایند.

آیا من نیاز به استخدام متخصص سئو، مشاور یا آژانس سئو دارم؟
بسته به علاقه شما به یادگیری و پیچیدگی وب سایت می توانید برخی از مبانی سئو را خود نیز در آن پیاده سازی نمایید. شاید هم به این نتیجه برسید که کمک گرفتن از یک متخصص می تواند گزینه بسیار بهتری باشد. هر دو روش خوب است.

اگر در انتها تصمیم به استخدام متخصص سئو گرفتید، دقت داشته باشید که ارائه دهندگان خدمات سئو، دارای کیفیت کاری متفاوتی هستند. شناخت نحوه انتخاب یک شرکت سئو می تواند موجب ذخیره زمان و منابع مالی شما شود، چرا که تکنیک های اشتباه سئو آسیب های جبران ناپذیری به سایت شما خواهند زد.

سئو کلاه سفید در برابر سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سفید به تکنیک هایی اطلاق می شود که شامل استراتژی ها و راهکارهاییست که از قوانین موتورهای جستجو پیروی می کنند. تمرکز اصلی این راهکارها، ارائه محتوایی ارزشمند به کاربران است.

مقایسه سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی اطلاق می شود که سعی در فریب موتورهای جسنجو دارند. با اینکه ممکن است سئو کلاه سیاه موجب افزایش رتبه سایت گردد اما، ریسک پنالتی شدن و خارج شدن از نتایج جستجو را افزایش می دهد. وب سایت های پنالتی شده به مانند شرکت های ورشکسته هستند. این موضوع نیز دلیلی برای دقت بیشتر در هنگام انتخاب متخصص سئو می باشد.

موتورهای جستجو اهداف مشترکی با صنعت سئو دارند
موتورهای جستجو علاقه مند به کمک کردن به شما در رسیدن به موفقیت هستند. حتی گوگل دارای راهنمای ابتدایی سئو برای تازه واردها است. همچنین آنها از تلاش های جامعه سئوکاران پشتیبانی نیز می کنند. کنفرانس های دیجیتال مارکتینگ مانند Unbounce، SearchLove و MozCon هواره مهندسین و نمایندگان موتورهای جستجو را به سمت خود جذب می کند.

گوگل به وبمسترها و متخصصین سئو از طریق فروم Webmaster Central Help کمک می کند. متاسفانه بینگ فروم وبسمترهای خود را در سال 2014 متوقف کرده است.

با اینکه دستورالعمل وبمسترها در موتورهای جستجو با یگدیگر متفاوت هستند، سئو سایت اما قوانین اولیه آنها شبیه به هم است: سعی در فریب موتورهای جستجو نکنید. در عوض تجربه کاربری خوبی را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد نمایید. برای رسیدن به چنین هدفی از دستور العمل موتورهای جستجو استفاده کرده و به نیاز کاربران پاسخ مناسبی دهید.

دستورالعمل وبمستر گوگل
قوانین بنیادی:
صفحات وب سایت را برای کاربران و نه موتورهای جستجو بسازید.
کاربران خود را فریب ندهید.
از انجام ترفندهای غیر معمول با هدف ارتقا رتبه سایت خودداری کنید. برای شناسایی این گونه ترفندها قبل از اجرای آنها همیشه از خود بپرسید که “آیا انجام این کار به کاربران من کمک می کند؟” یا “در صورت عدم وجود موتورهای جستجو من دست به چنین کاری می زدم؟”
همیشه در فکر انجام کارهایی باشید که موجب خاصتر شدن وب سایت شما، ارزشمند تر شدن و جذاب تر شدن آن می شود.
از چه چیزهایی اجتناب کنیم؟
تولید محتوای اتوماتیک و ماشینی
لینک سازی غیر طبیعی
ساخت صفحات بدون محتوای اورجینال
مخفی کاری (Cloaking) – نمایش نسخه متفاوتی از صفحه به موتورهای جستجو
مخفی کردن متن و لینک ها
صفحات Doorway – صفحاتی که باهدف کسب رتبه و انتقال کاربران به وب سایتی دیگر ساخته می شوند
دستورالعمل وبمستر بینگ
قوانین بنیادی:
محتوای جامع و جذاب در وب سایت منتشر کنید.
عنوان صفحات را واضح و مرتبط بنویسید.
لینک ها به عنوان سیگنالی از محبوبیت محسوب شده و بینگ به وب سایت های دارای لینک های خوب و طبیعی پاداش می دهد.
فعالیت در شبکه های اجتماعی و اشتراک بیشتر لینک های وب سایت در آن، در دراز مدت بر روی رتبه وب سایت شما تاثیر گذارند.
سرعت بارگذاری وب سایت در کنار تجربه کاربری، عامل مهمی محسوب می شوند.
از متن جایگزین برای تصاویر استفاده کنید تا بینگ بتواند محتوای وب سایت را بهتر درک کند.
از چه چیزهایی اجتناب کنیم؟
محتوای ضعیف، صفحات دارای تبلیغات فراوان یا صفحاتی که تنها با هدف انتقال کاربران به دیگر سایت ها ایجاد شده اند.
تاکتیک های بد لینک سازی که تنها با هدف افزایش تعداد لینک ها پیاده سازی شده اند.
یو آر ال های تمیز، دقیق و دارای کلمات کلیدی یو آر ال های بهتری هستند. پارامترهای متغیر در لینک ها موجب ایجاد مشکل محتوای تکراری در وب سایت می گردند.
یو آر ال های کوتاه، توصیفی و تنها دارای کاراکترهایی الفبایی همیشه پینشهاد می شوند.
مخفی کردن لینک در قالب جاوا اسکریپت، فلش، سیلورلایت و شبیه اینها.
محتوای تکراری
استفاده بی رویه از کلمات کلیدی
مخفی کاری – نمایش دو نسخه متفاوت از صفحه به seo کاربران و موتورهای جستجو
دستورالعمل نمایش کسب و کارهای محلی در گوگل
اگر کسب و کار مورد نظر شما برای سئو یک فروشگاه محلیست یا اینکه برای ارائه خدمات به کاربران نیاز به مراجعت به مکان کاربر می باشد، جز کسب و کارهای قابل لیست در Google My Business تلقی می شود. گوگل برای این نوع کسب و کارهای محلی دارای دستورالعمل هاییست که در مدیریت آنها بایست از آنها تبعیت کنید.

قوانین بنیادی:
شما برای ثبت کسب و کار در Google My Business بایستی دارای یک آدرس مشخص باشید. مهم نیست که مشتریان به سراغ شما بیایند (مانند آرایشگاه) یا اینکه شما قرار بر مراجعه به مکان مشتریان داشته باشید (مانند لوله کش ها).
اطلاعات خواسته شده از کسب و کارتان را با صداقت درج کنید. اطلاعاتی از قبیل نام کسب و کار، شماره تلفن، آدرس وب سایت، دسته بندی کسب و کار، ساعت های کاری و دیگر موارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۹ ، ۲۱:۰۰
مدیر سایت


سئو به شرطی که هدفمند و مبتنی بر استراتژی باشد، می‌تواند تاثیر بسیاری در افزایش بازدید سایت بگذارد. البته نکته مهم این است که برای دریافت نتیجه درست باید صفحات درستی داشته باشید. این صفحات باید بهینه‌سازی شده باشند. قابلیت لینک گرفتن داشته باشند. مهمتر از همه موقعیت مناسب داشته باشند.

موقعیت و ظرفیت جست‌وجو با فاکتورهای متعددی اندازه‌گیری می‌شود. فاکتورهایی مانند تعداد مخاطبان مرتبط و حجم رقابت. هر چه این موقعیت بهتر باشد، نتایج نیز بهتر می‌شوند. اساسا، موقعیت جست‌وجو به میزان و نوع ترافیک ارگانیک بستگی دارد. ترافیکی که به طور بالقوه می‌توانید از رتبه‌بندی برای یک واژه دریافت کنید.

با به کار بردن بعضی راهکارها می‌توانید در یک بازه زمانی چند ماهه تعداد بازدیدهای صفحه‌ای با موقعیت خوب را چند برابر کنید.

برای آشنایی با راهکارهای افزایش بازدید صفحات سایت با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید :  سئو کلاه سفید یا White Hat چیست؟
موقعیت‌ها و فرصت‌های جست‌وجوی ارگانیک را شناسایی کنید
فرصتهای جستجوی ارگانیک

اولین و مهمترین مرحله در افزایش ترافیک سایت شناسایی فرصت‌های جست‌وجوی ارگانیک است. تولید محتوای ارزشمند و گرفتن لینک‌های معتبر عناصر ضروری در بهبود رتبه صفحه هستند. با این حال، اگر موقعیت مناسب را هدف نگرفته باشید این عناصر مفید نخواهند بود.

شناسایی موقعیت‌های جست‌وجو با تحلیل عملکرد رقبا شروع می‌شود. برای افزایش بازدید سایت باید بدانید رقبا چگونه ترافیک ارگانیک ایجاد می‌کنند. برای انجام این تحلیل می‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

ترافیک ارگانیک ماهانه
نوع و فرمت محتوا
نوع و حجم بک لینک‌ها
سهم درصد ترافیک ارگانیک در دامنه
کیوردهایی که سایت با آن‌ها رتبه گرفته است هدف کاربر
تحلیل صفحات برتر سایت رقیب می‌تواند کمک کند مخاطبان خود را بشناسید. همچنین باعث درک بهتر از استراتژی‌های بازاریابی محتوا می‌شود. با این روش می‌توانید شکاف‌ها و فرصت‌هایی که برای وب سایت‌تان وجود دارد شناسایی کنید.

برای افزایش بازدید سایت صفحات را بهینه‌ سازی کنید
ترافیک ارگانیک پس از تحلیل رقبا، تعدادی کلمه کلیدی پیدا می‌کنید. اگر در این کلمات رتبه خوبی بگیرید، می‌توانند منجر به افزایش بازدید سایت بشوند. سایت را بررسی کنید تا ببینید صفحاتی هستند که می‌توان از این کلمات در آن‌ها استفاده کرد یا خیر. صفحات موجود را بهینه کنید یا صفحه جدید بسازید. برای بهینه‌سازی صفحه از این راهکارها استفاده کنید:

کلمه کلیدی را در تیترها به کار ببرید.
اطلاعات مرتبط به موضوع اصطلاح را گسترش دهید.
ساختار لینک‌های داخلی را بهینه کنید.
فرمت‌های جدید محتوا را به صفحه اضافه کنید. (ویدئو، فایل صوتی و …)
در صفحات اطلاعاتی از زبان تبلیغی کمتر استفاده کنید.
از حالت‌های مختلف کلمه کلیدی و نمونه Long tail آن استفاده کنید.
ساختار سایت را اصلاح کنید. (کم کردن عمق صفحات، اصلاح منوها و …)
به منابع معتبر لینک بدهید. (پژوهش‌های علمی، منابع دولتی، موسسات آموزشی و …)
معمولا در سایت‌ها صفحاتی با موقعیت و ظرفیت مناسب وجود دارد. با انجام کارهای کوچکی می‌توانید ترافیک ارگانیک آن‌ها را افزایش دهید. برای بعضی از موقعیت‌ها نیز لازم است صفحات جدید ایجاد کنید. در این شرایط لازم است سوال‌های زیر را از خود بپرسید:

محتوای صفحه چطور در خدمت خواسته کاربران است؟
چطور باید از کلمه کلیدی هدف در این صفحه استفاده کنم؟
چه شکل‌های دیگری را از این کلمه کلیدی می‌توانم در متن به کار ببرم؟

 

https://www.janblaghy.ir/4-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۹ ، ۱۷:۲۳
مدیر سایت

دلیل رکود بازار موبایل در روزهای اخیر انتظار برای کاهش نرخ ارز است

توییتر تلگرام

با کاهش نرخ ارز در چند هفته‌ی گذشته، به‌تدریج کاهش قیمت موبایل در بازار را شاهد بودیم؛ بااین‌حال، این روزها کمتر کسی به خرید گوشی تمایل دارد.

 

پس از کاهش نرخ ارز در هفته‌های اخیر، قیمت موبایل در بازار کشور هم اندکی کاهش یافت. باوجوداین، به‌نظر می‌رسد کاهش بیشتری در نرخ ارز مدنظر خریداران گوشی‌های هوشمند در بازار ایران است؛ چرا‌که آمار خرید‌و‌فروش گوشی در روزهای اخیر از رکود نسبی و کاهش تقاضا حکایت می‌کند.

ازآنجاکه نرخ ارز تأثیر مستقیم بر قیمت گوشی تلفن‌همراه می‌گذارد، مردم چشم‌انتظار کاهش قیمت بیشتری هستند و همین موضوع تقاضا برای موبایل را درمقایسه‌با دو ماه قبل بسیار کمتر کرده است. مقایسه‌ی قیمت گوشی‌های محبوب بازار ایران در آبان درمقایسه‌با آذر مؤید ثبات و در مواردی کاهش قیمت‌ها است.

قیمت محبوب ترین گوشی های موبایل بازار ایران در آبان

قیمت محبوب ترین گوشی های موبایل بازار ایران در آذر

سخن‌گوی انجمن واردکنندگان موبایل به زومیت اعلام کرد قیمت‌ها در بازار موبایل فعلا ثبات دارند و این وضعیت به سه شرط می‌تواند تداوم پیدا کند: ۱. ادامه‌یافتن کاهش نرخ ارز؛ ۲. حذف موانع ثبت سفارش؛ ۳. تخصیص ارز بانک مرکزی به شرکت‌ها. به‌گفته‌ی محمدرضا عالیان، درصورت عملی‌شدن این سه شرط و تأمین بازار موبایل، تا یکی‌دو ماه آینده کاهش قیمت‌ها و رونق نسبی بازار را نیز می‌توانیم شاهد باشیم. باتوجه‌به اینکه تقاضا برای کالاهای مختلف، ازجمله موبایل در بازار شب عید افزایش می‌یابد، می‌توان امیدوار بود که در اسفند و درصورت وجود شرایط ذکرشده، قیمت‌ها باز‌هم ارزان‌تر شود.

عالیان در پاسخ به این پرسش خبرنگار زومیت درباره‌ی اینکه «واردات قانونی موبایل تا چه حد در قیمت‌ها مؤثر است؟» گفت هم‌اکنون ۴۰۰ شرکت مجوز واردات موبایل دارند و ۱۸۰ شرکت هم دست‌کم یک بار موبایل وارد کشور کرده‌اند. زمانی‌که تعداد این شرکت‌ها افزایش یابد و واردات هم به‌صورت ثابتی انجام شود، فضای رقابتی میان شرکت‌ها ایجاد می‌شود که این فضا در طولانی‌مدت قیمت‌ها را کاهش می‌دهد.

به‌گفته‌ی عالیان، این اتفاق در پاییز و زمستان سال گذشته نیز رخ داد و باعث اشباع بازار شد. وی افزود: «به‌دلیل اشباع بازار از موبایل، برخی شرکت‌ها حتی کالای خود را هم‌قیمت با دُبی و با ضرر می‌فروختند تا بتوانند دوباره جنس وارد کشور کنند.» به‌گفته‌ی سخن‌گوی انجمن واردکنندگان موبایل، حُسن بازار قانونی این است که رقابت ایجاد می‌کند و بر‌همین‌اساس، قیمت‌ها کاهش می‌یابد؛ البته تنها درصورتی‌که کالا پیوسته وارد کشور شود و خللی در روند واردات شرکت‌ها ایجاد نشود.

عالیان: درصورت تخصیص ارز و تداوم کاهش نرخ ارز، قیمت موبایل در شب عید کاهش می‌یابد

طبق آمار اعلامی سامانه‌ی همتا، در هفت‌ماهه‌ی ابتدایی سال و تا پایان مهر، ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه تلفن‌همراه وارد کشور شده است. دراین‌میان، سخن‌گوی انجمن واردکنندگان موبایل اعتقاد دارد ارز تخصیص داده‌شده‌ی بانک مرکزی به واردکنندگان موبایل همچنان به‌صورت قطره‌چکانی است و برخی شرکت‌ها حتی ۱۰۰ روز پس از ثبت سفارش، آن را دریافت نمی‌کنند.

عالیان به خبرنگار زومیت گفت که اکنون حدود ۲۰۰ هزار دستگاه موبایل واردشده‌ی شرکت‌ها در گمرک دپو شده‌اند و در انتظار تخصیص ارز هستند. او بیان کرد:

امیدواریم دولت ثبت سفارش‌ها را تخصیص دهد تا در بازار شب عید پاسخ تقاضاها داده شود. اگر همین الان تخصیص ارز به شرکت‌ها داده شود، دو هفته تا یک ماه طول می‌کشد تا کالا به بازار برسد؛ بنابراین، برای تأمین آینده‌ی بازار موبایل ارز باید زودتر تخصیص داده شود.

با اینکه ۹۸ درصد واردات موبایل در کشور اکنون قانونی شده، بیش از ۷۰ درصد تبلت‌های موجود در بازار قاچاقی وارد می‌شود. افزایش تقاضا به‌منظور دریافت خدمات آموزشی آنلاین نیز باعث شده که تبلت زیادی به‌‌طور قاچاق در بازار وجود داشته باشد. عالیان می‌گوید اگر تبلت شامل رجیستری و معافیت‌های تعرفه‌ای برای واردات آن اعمال شود، شرکت‌های واردکننده هم تبلت وارد می‌کنند و می‌توانند ارز تخصیص داده‌‌شده‌ی مناسبی برای آن دریافت کنند. عالیان اضافه کرد:

بازار تبلت برای شرکت‌ها جذابیتی ندارد؛ چون این بازار با کالای قاچاق تأمین می‌شود. شرکت‌ها نمی‌توانند به‌لحاظ قیمتی با کالاهای موجود در بازار رقابت کنند؛ اما اگر با قانونی‌شدن واردات تبلت، قیمت‌ها رقابتی شود، شرکت‌ها هم احتمالا به این حوزه ورود می‌کنند... کالایی که رسما وارد می‌شود، ۱۷ تا ۱۸ درصد حقوق و عوارض گمرکی و هزینه‌های دیگر مثل مالیات ارزش‌افزوده و... بر آن تحمیل می‌شود؛ اما کسی که قاچاق می‌کند، به‌جز هزینه‌ی حمل، هزینه‌ی دیگری پرداخت نمی‌کند.

آیا شما کاربران زومیت در ماه اخیر گوشی موبایل یا تبلت خریده‌اید؟ درصورت مثبت‌بودن پاسخ، قیمت‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


اینستاگرام زومیت

تلگرام زومیت

بیشتر بخوانید:

مشخصات اصلی گوشی ردمی نوت ۹ پرو 5G فاش شد

دستورالعمل رسیدگی به ماینرهای واردشده به‌صورت قاچاق بالاخره ابلاغ شد

تصاویر رندر ال ‌جی استایلو ۷ منتشر شد

تصویر ماکت‌های‌ سری گلکسی اس ۲۱ سامسونگ منتشر شد

اپل با پرداخت خسارت ۱۱۳ میلیون دلاری برای «باتری گیت» موافقت کرد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۹ ، ۲۰:۰۹
مدیر سایت

واژه دیجیتال مارکتینگ این روزها زیاد به گوش می‌رسد، ولی پشت این کلمه چیست؟ چرا کسب و کارها برای حفظ سهم بازار خود و جذب مشتریان بیشتر به آن احتیاج دارند؟ کسب و کارهای پیشرو چگونه با آن توانسته اند رقبا از میان برداشته و رهبر بازار شوند؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟این روزها اگر به اطراف خود نگاه کنیم بعید است فردی را در حال استفاده از اینترنت و فضای دیجیتال نبینیم. وب سایت ها، اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی  کاملا در زندگی مردم ایران رسوخ کرده اند و دیگر دنیای بدون اینترنت را حتی نمی توان تصور کرد! البته این گستردگی استفاده از اینترنت و ابزارهای دیجیتال از نگاه بیزینس و برای مدیران کسب و کارها یک فرصت بی نظیر است. چرا که دسترسی به مخاطبان هدف کسب و کارها و مصرف کنندگان محصولات و خدمات هیچ وقت به این آسانی نبوده است! گره خوردن زندگی مردم با فضای دیجیتال موجب پیدایش مفهوم جدید و جذابی در بازاریابی به نام “دیجیتال مارکتینگ” شد که در این مقاله قصد داریم به شکل کامل شما را با آن آشنا کرده و مراحل یادگیری و به کارگرفتن آن در کسب و کار را به شما بیاموزیم. پس تا انتهای این مقاله کم نظیر با ما همراه باشید.

در این مقاله به ترتیب به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

مفهوم دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)
تفاوت بازاریابی کلاسیک با دیجیتال مارکتینگ
بررسی اصول تبلیغات و ارتباطات در فضای دیجیتال مارکتینگ
مقایسه ارتباطات یکپارچه بازاریابی با کانال‌های دیجیتال
بررسی اثربخشی و مقرون به‌صرفگی دیجیتال مارکتینگ
نکات مهم در انتقال از فضای آفلاین کسب‌وکار به فضای آنلاین
نقشه راه یادگیری دیجیتال مارکتینگ در ایران
سوالات متدوال درباره دیجیتال مارکتینگ
محتوا  پنهان 
1 دیجیتال مارکتینگ چیست؟
1.1 نقش دیجیتال مارکتینگ در یک کمپانی چیست؟
1.2 یک بیزینس چطور دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کند؟
1.3 آیا دیجیتال مارکتینگ برای تمامی بیزینس ها جواب می دهد؟
1.4 پرسونا چیست؟
1.5 دیجیتال مارکتینگ B2B
1.6 دیجیتال مارکتینگ B2C
1.7 تفاوت بازاریابی کلاسیک (آفلاین) با بازاریابی دیجیتال چیست؟
1.7.1 آفلاین مارکتینگ چیست؟
1.7.2 بازاریابی آفلاین بهبود یافته
1.7.3 بازاریابی رادیویی
1.7.4 پادکست (Podcast) چیست؟
1.7.5 بازاریابی تلویزیونی
1.7.6 یوتیوب چیست؟
1.7.7 بازاریابی موبایل
1.8 بررسی اصول تبلیغات و ارتباطات در فضای دیجیتال مارکتینگ و نمونه آن در بازار ایران
1.8.1 دیجیتال مارکتینگ را حرفه ای بیاموزید
1.8.2 انواع کسب و کارهایی که از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند
1.8.3 راهنمای کامل برای تولید و پرورش سرنخ و افزایش نرخ تبدیل
1.9 مقایسه ارتباطات یکپارچه بازاریابی با کانالهای دیجیتال مارکتینگ
1.9.1 بازاریابی مستقیم
1.9.2 سخن پراکنی (روابط عمومی)
1.9.3 ابزار پیشبرد فروش (پروموشن)
1.9.4 فروش شخصی
1.9.5 تبلیغات
1.10 بررسی اثربخشی و مقرون به‌صرفگی دیجیتال مارکتینگ:
1.11 نکات مهم در انتقال از فضای آفلاین کسب‌ و کار به فضای آنلاین
1.11.1 مسئله مهم Digital Transform:
1.11.2 انتقال و ادغام از STP بازاریابی کلاسیک به پرسونای بازاریابی دیجیتال:
1.11.3 نگاه قیفی در فروش و ایجاد ارزش برای مشتری در مسیر خرید:
1.12 چطور دیجیتال مارکتینگ را پیاده سازی کنیم؟
1.12.1 1 – اهداف خود را تعریف کنید
1.12.2 2 – مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید
1.12.3 3 – یک بودجه برای هر کانال دیجیتال خود تعیین کنید
1.12.4 تبلیغات کلیکی گوگل از 0 تا 100
1.12.5 4 – ایجاد تعادل مناسب میان استراتژی های دیجیتال رایگان و پرداختی
1.12.6 5 – دارایی های دیجیتال خود را برای موبایل بهینه سازی کنید
1.12.7 6 – تحقیقات کیوورد انجام دهید
1.12.8 آموزش کار با کیورد پلنر (keyword planner)
1.12.9 7 – بر اساس Analyticهایی که ارزیابی می کنید عمل کنید
1.12.10 چطور می توان دیجیتال مارکتینگ را شروع کرد؟
1.12.11 1 – چقدر باید پول دربیاورید؟
1.12.12 اندازه گیری و بهینه سازی نرخ بازگشت سرمایه (ROI)
1.12.13 2 – برای چه کسانی بازاریابی می کنید؟
1.12.14 3 – ارزش مشتریان شما چقدر است؟
1.12.15 4 – چقدر باید برای رسیدن به اهداف خود هزینه کنیم؟
1.12.16 ۱۳ روش برای‌ شناخت مشتری
2 نقشه راه یادگیری دیجیتال مارکتینگ
2.1 اصول دیجیتال مارکتینگ
2.1.1 دوره آموزش اصول دیجیتال مارکتینگ
2.2 وردپرس (طراحی و مدیریت وب سایت)
2.2.1 دوره وردپرس با رویکرد دیجیتال مارکتینگ
2.3 بازاریابی محتوایی
2.3.1 دوره بازاریابی محتوایی
2.4 سئو (بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو)
2.4.1 دوره سئو تخصصی
2.5 بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
2.5.1 دوره آموزش بازاریابی در شبکه‌‌های اجتماعی
2.6 ایمیل مارکتینگ
2.6.1 دوره ایمیل مارکتینگ
2.7 تبلیغات گوگل ادز
2.7.1 دوره گوگل ادز (ادوردز)
2.8 تجزیه و تحلیل اطلاعات با گوگل آنالیتیکس
2.8.1 دوره گوگل آنالیتیکس
2.9 طراحی کمپین های تبلیغاتی
2.9.1 دوره طراحی کمپین های دیجیتال
2.10 استراتژی دیجیتال مارکتینگ
2.10.1 دوره استراتژی دیجیتال مارکتینگ
2.11 قیمت‌گذاری و تخفیف
2.11.1 دوره استراتژی های قیمت گذاری و تخفیف دهی
2.12 دوره پیشرفته دیجیتال مارکتینگ
2.12.1 دوره پیشرفته دیجیتال مارکتینگ
2.12.1.1 جمع بندی
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
در این شیوه بازاریابی نوین تکیه بر ظرفیت‌های دیجیتال با محوریت «اینترنت» مدنظر است. این رویکرد به معرفی محصولات و پیش‌برد فروش از طریق فضای دیجیتال اصرار دارد. دیجیتال مارکتینگ با منطبق ساختن خود با اصول مارکتینگ و استفاده از رویکردهای مختلف، کاربردپذیری آن‌ها را با زندگی مجازی مشتریان در عرصه وب و اینترنت ممکن کرده و تجارت و کسب‌وکار و مبادله را با سرعتی برق‌آسا به عرصه اینترنت کشانده است.

درباره دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ شیوه نوینی از بازاریابی است که از ابزارهای دیجیتال برای رسیدن به اهداف بازاریابی بهره می برد.
با چنین مقدمه‌ای دیجیتال مارکتینگ به مثابه یک «جعبه‌ابزار اینترنتی» است که به کمک ابزارهای آن استفاده از علم مارکتینگ به شکل دیجیتال و اینترنتی میسر می‌شود. ابزارهای نظیر گوگل آنالیتیکس، ادوردز، تبلیغات بنری و کلیکی دیجیتال، اپ مارکتینیگ، گیم مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و سوشال مارکتینگ، موشن گرافیک، سئو و غیره که هر روز گسترده‌تر می‌شوند، تنها مشتی از این خروار هستند.

در حقیقت دیجیتال مارکتینگ معرفی و پیشبرد فروش محصولات و برند از طریق یک یا چند رسانه الکترونیکی است. از مهم ترین ویژگی دیجیتال مارکتینگ توانایی سنجش اثربخشی و بازده کمپین های تبلیغاتی و ارزان بودن آن می باشد. همچنین دیجیتال مارکتینگ با انواع مقیاس‌های کسب وکار از کوچک تا بزرگ سازگار است. در حقیقت از یک جوان جویای نام با سرمایه چند میلیونی تا یک کسب وکار چند صد میلیاردی مانند اپل می‌توانند از ظرفیت‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند.

 

https://www.janblaghy.ir/digital-marketing-training/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۹ ، ۲۰:۰۰
مدیر سایت

علل و راههای درمان خانگی جوش پشت ، کمر و سرشانه

آیا شما فکر میکنید که جوش فقط روی صورتتان میزند؟ خب، متاسفیم که به شما بگوییم، این نظریه کاملا اشتباه است زیرا جوش میتواند در قسمت های مختلف بدن،از جمله شانه ها و کمر رشد کند ، این اتفاق در مردان شایع تر از زنان است.

جوش کمر

مانند جوش صورت جوش شانه یا کمر زمانی رخ میدهد که پوست مرده، روغن طبیعی بیش از حد ( سبوم ) و سایر ناخالصی های فولیکول های مو روی شانه بر جای بمانند.

همچنین باکتری ها ممکن است در منافذ جمع شوند و باعث ایجاد جوش شوند. جوش های شانه میتواند دردناک باشد، به این خاطر که منافذ در این قسمت از بدن بزرگتر هستند. همچنین علائم دیگر مانند قرمزی و ورم دارند.

عوامل متعددی میتوانند باعث ایجاد جوش شانه شوند، که برخی از علل شایع، تغییرات هورمونی در بدن، زندگی در مناطق گرم و مطلوب، سندرم تخمدان، پلی کستیک، استفاده از لوازم آرایشی چرب و یا محصولات مراقبت از پوست و استفاده از دارو های خاص است.

در بعضی موارد، جوش در شانه بعد از درمان لیزر، اصلاح یا اپیلاسیون ظاهر شوند. افراد مبتلا به چاقی،دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف نیز به جوش حساس تر هستند.

جوش کمر

انواع جوش کمر و سرشانه

انواع زائده ها و جوش هایی که ممکن است در کمر شما ایجاد شوند، عبارتند از:

جوش های سر سفید

که بر اثر کامدون های بسته ایجاد می شوند. زمانی که چربی به صورت یک برآمدگی سر سفید در زیر پوست، انباشته می شود، تشکیل خواهند شد.

جوش های سر سیاه

زمانی که فولیکول های متصل در سطح پوست، باز شوند، جوش های سرسیاه تشکیل می شود. علت سیاهی سر جوش، بر اثر واکنش غدد چربی با هواست. و بخاطر چرک کردن یا آلودگی غدد چربی، نیست.

جوش زدن کمر

کورک ها

جوش های برجسته که به صورت برآمدگی های کوچک صورتی رنگ در پوست پدیدار می شوند، به عنوان کورک شناخته می شوند.

چرک دانه ها

نوعی جوش دردناک هستند، برجستگی های پر از چرک سفید یا زرد رنگ، با پایه قرمز رنگ می باشند.

ندول ها

زمانی که ضایعه جوشی در ناحیه عمیق تر پوست رشد می کنند و می توانند سخت و دردناک نیز، باشند.

کیست ها

این عارضه بزرگتر از جوش های قبل، پر از چرک های عفونی و بسیار دردناک هستند و موجب ایجاد زخم در سطح پوست فمی شوند.

انواع جوش کمر

درمان جوش های کمر

شما همیشه نمی توانید کنترل کنید و جوشهای کمر را درمان کنید، چرا که عوامل اصلی آن، نوسانات هورمونی است که از کنترل شما خارج است. درمان این جوش ها سخت و لاینحل نیست بلکه چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک آورده ایم روش های ساده و آسان برای رفع این مشکلات وجود دارد:

1. مراقبت خوب و درست از پوست

زمانی که در شانه جوش دارید، می توانند نشانه ای از مراقبت نامناسب از پوست باشند.از این رو بعنوان یک اقدام پیشگیرانه و برای درمان مشکل، مراقبت مناسب و خوب بسیار مهم و ضروری است.

برای حفظ سلامت پوست، اولین کاری که باید انجام دهید، شستشو و دوش گرفتن منظم است.در حین انجام این کار از یک پاک کننده ملایم برای از بین بردن کثیفی و سموم بیش از حد پوست خود استفاده کنید.

همچنین بعد از یک تمرین یا سایر فعالیت های سنگین به منظور جلوگیری از باز شدن منافذ پوست سر، فورا دوش بگیرید.یک بار در هفته شانه های خود را ازسلول های مرده پوست که منافذ را مسدود میکنند، پاکسازی کنید.

محصولات زیبایی خود را با دقت انتخاب کنید و محصولات مبتنی بر پایه روغن را انتخاب نکنید، زیرا باعث بسته شدن منافذ پوست میشود.

دوش گرفتن

2. کمپرس گرم

یک کمپرس گرم میتواند به خلاص شدن ازشر جوش های شانه کمک میکند.دمای گرم ، باکتری هایی که در منافذ پوست گیر کرده اند را از بین می برند و روند بهبود را تسریع می بخشند.کمپرس گرم همچنین باعث کاهش درد و التهاب می شود.

استفاده از یک کمپرس گرم برای درمان جوش شانه و کمر ممکن است نیاز به کمک یکی از اطرافیانتان هم داشته باشد.بستگی به جایی دارد که آکنه دقیقادر آنجا است.

یک قاشق چای خوری نمک را در د فنجان آب گرم حل کنید و یک حوله را در آن بخیسانید و آب اضافیش را بگیرید. و بهمدت 10 دقیقه روی قسمت آسیبدیده اعمال کنید.

زمانی که حو له شروع به خنک شدن کرد، آنرا مجددا خیس کنید یا با یک حوله دیگر جایگزین کنید و این کار را چندین باردر روز تکرارکنید.

3. سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل اسید لاکتیک و اسید مالیک که دارد، یک درمان خوب و طبیعی برای از بین بردن جوش های شانه و کمر است.طبیعت اسیدی آن باعث سم زدایی و لایه برداری پوست می شود و سطح PH را متعادل می کند.

خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده سرکه سیب نیز برای مقابله باالتهاب ناشی از این مشکل پوستی مناسب است

سرکه سیب و آب را به نسبت یک به سه ترکیب کنید سپس ان را بر روی قسمت آسیب دیده ای پوست اعمال کنید وبعد از 15 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.این درمان را در روز دو تا سه بار تکرار کنید.

شما همچنین می توانید یک تا دو قاشق چایی خوری سرکه ی سیب را درون یک لیوان آب بریزید و روزی یک یا دو بار برای تسریع جوش هایتان بنوشید.

خواص سرکه سیب

4. جو دو سر 

درمان جوش شانه همیشه امکان پذیر نیست اما خوشبختانه ماندن در آب حاوی جوی دو سر برای جوش های مولایم بسار موثر است. به خلاص شدن از شر سلول های مرده ی پوست و بهبود بافت پوست کمک می کند . همچنین دارای خواص ضد التهابی است که برای کاهش دردو التهاب موثر است .

یک فنجان پودر جو دو سر را درون وان حمام پور از آب گرم بریزید و به مدت 15 دیقه بدنتان را در آن بخیزانید سپس با یک پد خشک روی پوستتان بکشید و یک مرطوب کننده ی ملایم را اعمال کنید این درمان را یک بار در روز تکرار کنید .

همچنین می توانید یک قاشق غذا خوری پودر جو دو سر و یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق چایی خوری پودر زردچوبه ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید و سپس روی شانه ها و کمرتان اعمال کنید، اجازه دهید خشک شود و سپس با آب گرم شست و شو دهید این درمان را یک بار در هفته تکرار کنید.

جو دو سر

5. روغن درخت چای

برای درمان جوش شانه و کمر ، نمی توان اثر بخشی روغن درخت چای را نادیده بگیرید روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتری ، ضد عفونی کننده و ضد التهابی است و باکتری هایی که موجب جوش شانه ها شده اند را از بین می برند .

همچنین علائم ناشی از جوش مانند قرمزی و درد را کاهش می دهد. تحقیقات نشان می دهند که روغن درخت چای برای جوش های خفیف تا متوسط مفید است.

یک تا دو قطره روغن درخت چای را روی یک تکه پنبه بریزید و روی قسمت آسیب دیده اعمال کنید و بعد از یک ساعت با آب سرد شستشو دهید. این درمان را دو بار در روز تکرار کنید.

علاوه بر این، می توانید چند قطره روغن درخت چای را یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنیدو سپس آن را روی قسمت مورد نظر اعمال کنید.و بعد از15 تا 20 دقیقه با آب بشویید ؛ این درمان موثر بخش سلامت نمناک را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.

احتیاط:پیشنهاد می شود که قبل از استفاده از روغن درخت چای ابتدا آن را روی یک قسمت از بازویتان تست کنید.

روغن درخت چای

6. زردچوبه

زردچوبه یکی دیگر از درمان های خانگی موثر برای مشکلات پوستی از جمله برای جوش بر روی شانه ها و کمر است.خواص ضد باکتری آن به کشته شدن باکتری هایی که باعث جوش میشوند، کمک میکند.

همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی از توسعه جوش به سایر قسمت های بدن ، جلوگیری می کند.یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه و مقداری آب یا روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید و به یک ماسک غلیظ تبدیل کنید.

سپس آنرا روی قسمت آسیب دیده بدنتان اعمال نمایید و بعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید.این درمان را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.

7. آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای مزایای بسیاری برای پوست است که مهم ترین آنها از بین بردن جوش شانه ها و کمر است.همچنین دارای خواصی است که جوش ها را خشک می کند.

آلوئه ورا دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که به مبارزه با علت جوش و همچنینکاهش علائم آن کمک می کند.نوشیدن آب آلوئه ورا نیز به درمان جوش کمک می کند.

یک عدد برگ آلوئه ورا را برش دهید و ژل آن را استخراج کنید. و سپس آنرا به قسمت آسیب دیده بدن اعمال کنید و سپس با آب گرم شستشو دهید.این درمان را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

آلوئه ورا

8. جوش شیرین

جوش شیرین ی لایه بردار طبیعی است و دلرلی خواص ضد عفوتی کننده و ضد التهابی می باشد به همین دلیل یک درمان مناسب برای جوش های شانه و کمر محسوب می شود.

همچنین، برای جلوگیری از گسترش جوش، با باکتری هایی که ممکن است باعث ایجاد آن شوند، مبارزه می کند. مقداری جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و یک ماسک تهیه کنید.

این ماسک را روی سر شانه های خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.از این درمان روزانه استفاده کنید.

علاوه بر این، 2 قاشق چای خوری جوش شیرین، 1 قاشق چای خوری پودر دارچین، ½ قاشق چای خوری آب لیمو و 5 قاشق چای خوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید.

مخلوط را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.صبر کنید تا خشک شود، سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید.از این درمان روزانه استفاده کنید.

9. سیر

سیر دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی، به دلیل وجود آلیسین است. آلیسین به کشتن باکتری هایی که باعث آکنه می شوند، کمک می کند.همچنین باعث کاهش التهاب و گردش خون می شود.

این خواص به کاهش التهاب جوش کمک می کند. چنانچه پیش از این هم در بحث درمان خانگی جوش و آکنه در بخش سلامت نمناک گفته شد شما می توانید مقداری از آب سیر را از به طور مستقیم با استفاده از پنبه روی جوش هایتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.

سیر

10. لباس های مناسب به تن کنید

برای خلاص شدن از شر جوشهای سر شانه و کمر، باید در نظر داشته باشید که لباس های خود را عاقلانه انتخاب کنید.لباس هایی که بافت های خشن به دلیل پارچه های سنگین داشنه باشند، می تواند پوست شما را تحریک و مشکل را تشدید کنند.

هنگامی که از جوش شانه رنج می برید، ،لباس راحت و سبک، مانند پنبه ای یا ابریشمی را انتخاب کنید.همچنین در هنگام درمان جوش، لباسهای شل پوشانید.لباس های تنگ می توانند پوست را تحریک و شرایط را بدتر کنند.

شما همچنین باید از شستن لباس های خود با سفید کننده اجتناب کنید، یک ماده شیمیایی خشن است که می تواند پوست را خارش دهد و آکنه را بیشتر کند. شما می توانید از نرم کننده های پارچه استفاده کنید، تا لباس خود را بر روی پوست خود نرم و کمتر ساینده نگه دارید.

انتخاب لباس مناسب

11.داشتن یک رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی، نقش کلیدی در جلوگیری از انواع مختلف جوش دارد، از جمله جوش در شانه ها و کمرتان.

هنگامی که به رژیم غذایی مربوط می شود، اولین قدم که باید انجام دهید این است که غذاهای کم گلیسمی را که از کربوهیدرات های پیچیده مانند دانه های کامل، حبوبات و میوه ها و سبزیجات فرآوری شده است، شروع کنید.

همچنین باید سعی کنید غذاهایی که باعث کاهش التهاب می شوند را بیشتر بخورید.این غذاها شامل موادی هستند که غنی از روی، ویتامین A و E و آنتی اکسیدان ها می باشند.

غذاهایی که باعث کاهش التهاب می شوند عبارتند از:

از غذاهای تند و روغنی اجتناب کنید، چرا که باعث بدتر شدن جوش ها خواهند شد.

تغذیه ضد جوش

نکات اضافی درباره جوش کمر و شانه

خمیر دندان سفید کننده ای که برای دندان هایتان استفاده می کنید را می توانید در قسمت مورد نظر و جوش دار، 2 یا 3 بار در روز اعمال کنید.

مصرف مکمل روی برای خلاص شدن از شر جوش های کمر و سرشانه بسیار موثر خواهد بود، فقط قبل از مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه هنگام خروج از منزل، از یک کرم ضدآفتاب با حداقل SPF 30 استفاده می کنید.

اگر کوله پشتی یا ساک ورزشی دارید، فشار آن را روی شانه هایتان قرار ندهید.

تا حد ممکن به پشت خود نخوابید، زیرا فشار می تواند وضعیت را بدتر کند.

اگر پوست حساس دارید، مواد شوینده شما ممکن است پوست شما را تحریک کند، بنابراین سعی کنید مواد شوینده را عوض کنید.

حیوانات خانگی را از خود دور نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که پتو، کمربند، و دیگر لباس های تان را نیز به طور منظم شستشو دهید.

بخش سلامت نمناک پیشنهاد می کند وقتی که از جوش سر شانه رنج می برید، برای شستن از صابون ها یا ژل های بدن استفاده نکنید.

شما همچنین می توانید از کرم های ضد آکنه OTC برای مقابله با این مشکل دردناک استفاده کنید.

اگر جوش های کمر و سرشانه شما بدتر شود، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مراجعه به دکتر

راه های کاهش احتمال بروز جوش در کمر

اجتناب از داروهای خاص

بعضی از داروها، از جمله آندروژن ها (هورمون های مردانه) و لیتیوم به افزایش احتمال ابتلا به جوش کمک می کنند.اگر از هر یک از این داروها را استفاده می کنید، با پزشک خود دربارۀ درمان های جایگزین صحبت کنید.

محدود کردن استفاده از محصولات مراقبت از پوست بر پایه روغن

سعی کنید از مرطوب کننده ها، لوازم آرایشی، کرم های ضد آفتاب و سایر محصولات روغن زیتونی روی کمر خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بروز جوش شوند.

فشار های اضافی از روی کمر را کاهش دهید

گر کوله پشتی یا تجهیزات ورزشی را حمل می کنید که روی کمر شما قرار می گیرکد، سعی کنید از آن به مدت طولانی استفاده نکنید.

یا یک تی شرت پنبه ای را زیر آن بپوشانید

فشار و اصطکاک طولانی مدت از این اشیاء در پشت شما می تواند نوع خاصی از جوش را بوجود آورد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۹ ، ۱۶:۵۶
مدیر سایت

ساخت سایت یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای خودشان سایت بسازند. حتما شما هم به فکر ساخت سایت برای خودتان هستید. اگر به دنبال این هستید که سایت تان را خودتان بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت را مطالعه کنید.

 

بسیاری از افراد برای راه اندازی و شان مشکل دارند و فکر می کنند که برای طراحی و ساخت سایت باید به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنند. ولی اصلاً اینطور نیست. برای اینکه بخواهید خودتان سایت داشته باشید اصلا نیاز نیست به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنید و هزینه زیادی را بابت طراحی و راه اندازی سایتتان به این شرکتها بپردازید.

آموزش ساخت سایت به زبان ساده {100%کاربردی}

ممکن است شما که همین حالا این مقاله را مطالعه می کنید سرمایه کافی برای ساخت سایت نداشته باشید و هدف اصلی من در این مقاله این است که روشی را برای ساخت سایت به شما آموزش دادیم که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و با کمترین هزینه ممکن  میتوانید یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

البته این را هم بگویم که اگر شما ساخت وب سایت را یاد بگیرید می توانید با فروشگاه اینترنتی  برای دیگران درآمدزایی کنید. طراحی سایت یکی از پردرآمدترین و پولساز ترین مشاغلی است که می توانید در منزل راه اندازی کنید، البته به این موضوع به صورت کامل پرداختیم که چطور می توانید با ساخت سایت کسب درآمد کنید.

 

همانطور که گفتم بسیاری از افراد در راه اندازی و ساخت سایت شان دچار مشکل می شوند و نمی دانند که چطور بدون برنامه نویسی و کد نویسی و با کمترین سرمایه ممکن می توانند یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات راه اندازی کنند که در این مقاله آموزش ساخت سایت به صورت کامل پرداختیم که چطور سایت تان را خودتان راه اندازی کنید.

وقتی سایت تان را خودتان بسازید از بسیاری از هزینه های اضافی و سنگین جلوگیری می کنید. البته به لطف بسیار بزرگ سیستم های سایت ساز و سیستم های مدیریت محتوا این امکان وجود دارد که برای ساخت سایت تان به سراغ شرکت های طراحی سایت مراجعه نکنید و خودتان دست به کار شوید و سایت تان را بسازید.

 

حتما شنیده اید ساخت وب سایت بدون کدنویسی و برنامه نویسی امکان پذیر است  اصلا نیازی نیست برای اینکه سایت برای خودتان طراحی کنید زبان های برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرید. علم به قدر پیشرفت کرده است که برای راه اندازی و ساخت سایت اصلا نیازی به کدنویسی و زبان های برنامه نویسی ندارید. همه چیز برای شما مهیاست تا بتوانید یک وبسایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

در این مقاله که یکی از کاملترین و جامع ترین مقاله ها در زمینه آموزش ساخت سایت است قصد دارم به صورت قدم به قدم و کاملا به زبان ساده راه اندازی و ساخت وب سایت را به شما آموزش بدهم. اگر شما جزء افرادی هستید که دوست دارید خودتان با سلیقه خودتان سایتتان را بسازید و یا میخواهید در هزینه‌های طراحی و ساخت سایت تان صرفه جویی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. مطمئنم که از خواندن مقاله لذت خواهید برد. پس همراه من باشید.

آموزش ساخت سایت از 0 تا 100
آموزش ساخت سایت از 0 تا 100

در این مقاله قصد دارم مراحل راه اندازی و ساخت سایت را به صورت کامل به شما آموزش بدهم. قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت تان بروید باید هدف اصلی تان را مشخص کنید. باید مشخص کنید که چرا قصد دارید سایت راه اندازی کنید و هدف اصلی تان از راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

آیا هدفتان این است که برای کسب و کار اینترنتی تان سایت بسازید یا اینکه قصد دارید از طریق ساخت سایت کسب درآمد کنید؟ البته مطمئن باشید اگر این مقاله آموزش ساخت سایت را کامل یاد بگیرید میتوانید هم برای خودتان سایت بسازید و هم می توانید از طریق طراحی سایت کسب درآمد کنید.

پس قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت بروید باید ببینید که اصلا هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت سایت چیست و آیا هدف دقیقی دارید یا نه. البته این موضوع گفتن ندارد و مطمئن هستم که شما هدفتان را از قبل مشخص کرده اید. پس بریم سراغ مراحل اصلی راه اندازی و ساخت سایت.

 

آموزش ساخت سایت بدون علم برنامه نویسی
همانطور که قبلا هم اشاره کردم بسیاری از افراد فکر میکنند که برای ساخت سایت حتما باید برنامه نویسی و کدنویسی بلد باشند. اما به لطف بزرگ سایت سازهایی که تا به حال آمده می‌توانید بدون دانش برنامه نویسی و کدنویسی خودتان سایتتان را طراحی کنید.

کلا ساخت سایت و طراحی سایت به چهار مرحله تقسیم بندی می شود:

انتخاب نام دامنه سایت
انتخاب هاست مناسب
ساخت سایت و طراحی سایت
تبدیل سایت به فروشگاه اینترنتی
که در ادامه تمام مراحل را به صورت کامل و جامع به شما آموزش دادیم.

انواع روش های ساخت سایت
برای اینکه سایتتان را طراحی کنید سه راه وجود دارد.

۱. اولین و بهترین روش برای راه اندازی و ساخت سایت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و… می باشد. شما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا به صورت کاملاً رایگان و با کمترین هزینه ممکن می توانید سایتتان را طراحی کنید. این روش بهترین روش برای ساخت سایت است که ما در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش داده ایم که چطور با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برای خودتان سایت بسازید.

 

۲. استفاده از شرکت های طراحی سایت، در این روش شما به شرکت های طراحی سایت مراجعه می کنید و از آن ها می خواهید که برایتان سایت طراحی کنند. در این روش برای ساخت وب سایت تان ممکن است به چندین میلیون تومان سرمایه نیاز داشته باشید.

البته کار با شرکت های طراحی سایت مشکلات خودش را دارد که در ادامه به صورت کامل در این باره صحبت کردم . من پیشنهاد می کنم اگر سرمایه زیادی ندارید برای ساخت سایت از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید که در هزینه شما بسیار صرفه جویی می شود.

 

۳. استفاده از سایت ساز ها، یکی دیگر از روش های ساخت و راه اندازی سایت استفاده از سایت سازها است. در این روش شما با پرداخت هزینه بسیار کمی می توانید به وب سایت تان را طراحی کنید.

البته در بین روش های بالا من ساخت سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا را به شما پیشنهاد می کنم. اول اینکه شما به صورت کاملا رایگان می توانید از این سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید و وب سایت تان را هر طوری که دوست دارید با سلیقه خودتان بسازید.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ آذر ۹۹ ، ۱۱:۴۳
مدیر سایت

با سلام به همراهان همیشگی نت آموز در این مقاله قصد بررسی مراحل اساسی راه اندازی کسب و کار اینترنتی و انواع کسب و کار اینترنتی را داریم برای اینکه مفاهیم فوق را بررسی کنیم باید بدانیم کسب و کار اینترنتی چیست  ؟ 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟
قبل از اینکه کسب و کار اینترنتی را تعریف کنیم باید ابتدا مفهوم کسب و کار را بدانیم پس ابتدا کسب و کار را تعریف می کنیم تا دید بهتری نسبت به راه اندازی کسب و کار اینترنتی و تعریف کسب و کار اینترنتی داشته باشیم.

تعریف کسب و کار  از دیدگاه  wikipedia   :

کسب و کار (به انگلیسی: Business)، یک سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو به مشتری ایجاد شده است. کسب و کار در اقتصاد سرمایه‌داری حکم‌فرماست، بیشتر کسب و کارها که مالک آن‌ها بخش خصوصی است برای این ایجاد شده‌اند که سودساز باشند و دارایی صاحب‌شان را بیشتر کنند. کسب و کارها می‌توانند ناسودبر باشند یا مالک آن‌ها دولت باشد.

از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن شریک باشند با عنوان شرکت یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد. پترس و پلومن، از صاحب نظران این حوزه، بر این باورند که هر نوع خرید و فروش کسب وکار نیست، بلکه کسب وکار هر نوع تبادل تکرار شونده و تجدید پذیر است.

معمولاً کسب و کار در شکل خصوصی آن نمود پیدا می کند که تلاش دارد بر سود بیشتر یا فروش بیشتر تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. اما در شکل دولتی آن بیشتر مشارکت تعداد بیشتری از افراد جامعه اهمیت دارد.حال می توانیم به این سوال پاسخ دهیم  کسب و کار اینترنتی چیست ؟

تعریف کسب و کار اینترنتی کسب و کار اینترنتی چیست ؟
کسب و کار اینترنتی چیست ؟ کسب و کارآنلاین یا یا اینترنتی یا (iBusiness)، به نوعی از کسب و کارها گویند که فعالیت آنها بر روی اینترنت و مبتنی بر پتانسیل های اینترنت است.کسب و کار اینترنتی نوعی “کسب و کار الکترونیک” است با دو ویژگی منحصر به فرد:

ایده کسب و کار بر قابلیت ها و امکانات اینترنت استوار است و بدون آن ادامه کاسبی میسر نیست.
 تمام (یا عمده) فعالیت شرکت بر روی اینترنت انجام می شود.
خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : راه اندازی کسب و کار اینترنتی با وردپرس

در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی (که با جزئیات بیشتری در ادامه بررسی خواهد شد) یا در پاسخ به این سوال که کسب و کار اینترنتی چیست ؟ می توانیم این تعریف را نیز ارائه دهیم : هر کسب و کاری که در فضای اینترنت راه اندازی و مدیریت می شود و منجر به کسب درآمد شود کسب و کار اینترنتی نامیده می شود.

اگر در اینترنت و موتور های جستجو در هر حوزه ای به دنبال کسب و اطلاعات باشید وب سایت هایی به شما معرفی می شوند که به عنوان نمونه می توان سایت دیجی کالا , سایت شیپور , آپارات … معرفی کرد.انواع کسب و کار اینترنتی متفاوتی را می توان در سطح اینترنت یافت که هرکدام با روش های خاص خود اقدا م به کسب در آمد از اینترنت می کنند روش بازاریابی اینترنتی هرکدام متفاوت است هرکدام در حوزه تجارت الکترونیک دارای مدل کسب و کار خود هستند و به همین دلیل مدل درآمدی هرکدام نیز با بقیه متفاوت خواهد بود.

انواع کسب و کار اینترنتی
همانطور که قبلا هم گفتیم انواع کسب و کار  را می توانیم در سطح اینترنتی پیدا کنیم که براساس مدل کسب و کار خاص خود دارای مدل درآمدی و خدمات متفاوتی نیز می باشند در زیر نمونه هایی از  انواع  کسب و کار اینترنتی را معرفی می کنیم:

انواع کسب و کار اینترنتی کسب و کارهای اینترنتی فروش محصولات و کالا ی فیزیکی
مانند وب سایت دیجی کالا ، وب سایت بامیلو و . . .

انواع کسب و کار  اینترنتی کسب و کار های اینترنتی فروش خدمات
سایت های فروش خدمات بلیط هواپیما و قطار…

انواع کسب و کار  اینترنتی  کسب و کار های اینترنتی فروش محتوای آموزشی و محصولات دیجیتال
مانند وب سایت 

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آذر ۹۹ ، ۱۸:۱۸
مدیر سایت

وارن ادوارد بافت (متولد 30 اوت 1930) یک سرمایه گذار آمریکایی ، مشاغل تجاری و انسان دوستانه ، رئیس و مدیرعامل برکشایر هاتاوی است. 

وی یکی از موفق ترین سرمایه گذاران در جهان به حساب می آید و تا اوت سال 2020 میلادی 78.9 میلیارد دلار ثروت خالص دارد که او را به عنوان هفتمین فرد ثروتمند جهان تبدیل می کند.

 

وارن بافت در اوماها ، نبراسکا متولد شد. وی علاقه وافری برای تجارت و سرمایه گذاری در جوانی داشت و سرانجام در سال 1947 وارد دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا شد و قبل از انتقال و فارغ التحصیلی از دانشگاه نبراسکا در سن 19 سالگی به تحصیلات خود ادامه داد. او فارغ التحصیل دانشکده بازرگانی کلمبیا شد ، جایی که او فلسفه سرمایه گذاری خود را پیرامون مفهوم سرمایه گذاری ارزش شکل داد که توسط بنیامین گراهام پیشگام شد. وی برای تمرکز پیش زمینه اقتصاد خود در مؤسسه مالی نیویورک شرکت کرد و خیلی زود پس از آن همکاری های مختلف تجاری از جمله با گراهام آغاز شد. 

وی در سال 1956 بوفیت مشارکت ، با مسئولیت محدود ایجاد کرد و شرکت او سرانجام یک شرکت تولید نساجی به نام Berkshire Hathaway را به دست آورد و با فرض نام خود برای ایجاد یک شرکت هلدینگ متنوع. در سال 1978 ، چارلی مونگر به بافت بف پیوست و نایب رئیس شرکت شد.

 

بافت از سال 1970 به عنوان رئیس و بزرگترین سهامدار Berkshire Hathaway بوده است. وی توسط رسانه های جهانی از وی به عنوان "Oracle" یا "Sage" Omaha یاد شده است. وی به دلیل پایبندی به سرمایه گذاری با ارزش و دلهره شخصی با وجود موفقیت  و ثروت بی حد و حصر ، مورد توجه قرار گرفته است. تحقیقات منتشر شده در دانشگاه آکسفورد ، روش شناسی سرمایه گذاری بافت را به عنوان "مرکزگرایی بنیانگذار" تعبیر می کند، که متمایز با ذهنیت مدیران بنیانگذار ، تمایل اخلاقی نسبت به جمع سهامداران و تمرکز شدید بر ایجاد ارزش نمایی تعریف شده است.

 

بافت یک نیکوکار برجسته است ، و متعهد شده است 99 درصد از ثروت خود را به علل انسان دوستانه ، عمدتاً از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس واگذار کند. او The Giving Pledge را در سال 2009 با بیل گیتس تأسیس کرد ، به موجب آن میلیاردرها متعهد می شوند که حداقل نیمی از ثروت خود را اهدا کنند.

 

گذشته از جملات انگیزشی و نمایش های بی شماری تلویزیونی در برنامه های مختلف خبری ، بافت در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی متعددی ، مستند و داستانی از جمله وال استریت: پول هرگز نمی خوابد ظاهر شده است. او 10 بار در برنامه چارلی رز مهمان بوده است و موضوع فیلم مستند HBO تبدیل شدن به بزرگترین پول ساز جهان در سال 2009 بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آذر ۹۹ ، ۱۸:۱۵
مدیر سایت