۵۶ مطلب در مهر ۱۳۹۹ ثبت شده است

جملات انگیزشی

برای اینکه بتوانیم به خودمان امید و انگیزه بدهیم بسیار مهم است که مراقب افکارمان باشیم. افکارِ ما با هدایت کردن رفتار و احساسات‌مان، تحقق می‌یابند. از این رو خواندن آن دسته از جملات انگیزشی که انسان های موفق بیان کرده‌اند، مسیرِ ذهنی ما را به سمت افکار نیرومند آنها پیش می‌برد و به ما انگیزه‌ می‌دهد که به دنبالِ اهداف‌مان برویم. توانایی شما برای با‌ انگیزشی بودن نه فقط به نفع خودتان است، بلکه بر اطرافیان شما نیز اثر می‌گذارد. چه مدیر باشید در گروه کارکنان و سرمایه‌گذاران شرکت ایجاد انگیزه می‌کنید، چه فردی در جمع خانواده یا دوستان، وقتی انگیزه خود را حفظ می‌کنید، همه‌ی افراد در کنار شما رشد خواهند کرد. همراه ما باشید تا با این جملات انگیزشی از بزرگان، روزتان را بسازیم!


حتما بخوانید:
این جملات تاثیرگذار زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کند
این جملات الهام بخش را همیشه به یاد داشته باشید
جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب که آرامش را به شما هدیه می‌دهد
همچنان که روز خود را آغاز می‌کنید اجازه بدهید این جملات انگیزشی بعضی از برترین ذهن‌هایی که از گذشته تا به امروز در کره‌ی زمین زیسته‌اند، الهام‌بخشِ تفکر مثبت شما شوند و این نوع تفکر به عادتِ روزانه‌تان تبدیل شود.

۱. مادر ترزا (فعال امور خیریه)
زنی جملات انگیزشی تکان دهنده را در دفترچه‌اش یادداشت می‌کند

به تنهایی نمی‌توانم دنیا را تغییر بدهم اما می‌توانم سنگی را به آب بیندازم تا موج‌های بسیار خلق کند.

۲. رالف والدو امرسون (مقاله‌نویس، شاعر و سخنران)
یگانه فردی که سرنوشت از شما خواهد ساخت همانی است که خودتان تصمیم می‌گیرید باشید.

۳. لئوناردو داوینچی (هنرمند و مخترع)
من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.

۴. وینسنت ون ‌گوگ (هنرمند)
ترجیح می‌دهم از اشتیاق بمیرم تا از ملالت.

حتما بخوانید: مثبت اندیشی و موفقیت؛ چگونه نگرش خود را تغییر دهیم
۵. فرا گری (تاجر و سخنران انگیزشی)
رؤیاهای‌ خودتان را بسازید در غیر این صورت فرد دیگری شما را برای ساختن رؤیایش به کار خواهد گرفت.

۶. این رند (فیلسوف و نویسنده)
سؤال این نیست که چه کسی به من اجازه خواهد داد؛ بلکه این است که چه کسی قرار است جلوی من را بگیرد.

۷. امیلیا ارهارت
(خلبان زن امریکایی که برای اولین بار عرض اقیانوس اطلس را در پرواز تک‌نفره طی کرد.)

 

http://sergiouyrl88888.tribunablog.com/-10590884
http://felixzqqj27395.blogzet.com/-11054287
http://knoxqbgf16395.suomiblog.com/-11566483
http://griffintdge96295.mybjjblog.com/-11237877
http://lorenzocxaw27284.tblogz.com/-11129665
http://cristianzjww86306.uzblog.net/-11168426
http://judahppnj55555.isblog.net/-13760014
http://gregoryklid33222.amoblog.com/-18131054
http://claytonsuro66666.blogdon.net/-13077690
http://dallasvhab85295.blogkoo.com/-15692654
http://juliuszceb95062.shotblogs.com/-10355891
http://franciscokibu40617.blogdigy.com/-10626606
http://martinrroj55555.alltdesign.com/-16759188
http://finnvwup77776.total-blog.com/-21509252
http://lorenzotdkm42085.canariblogs.com/-12130038

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

کوانتوم فیزیک چیست

فیزیک کوانتومی

منبع تصویر،GETTY IMAGES

چندی پیش دوستی از من در مورد ارتباط فیزیک کوانتومی و کامپیوترهای کوانتومی پرسید. قبلا هم با سوالهای مشابه برخورد کرده بودم که شاید ناشی از اقبال روزافزون به فیزیک مدرن است یا شاید هم تردید در مورد کاربرد آن. تصمیم گرفتم در آستانه صد و بیست سالگی فیزیک کوانتوم، بررسی کنم که یافته‌های نظری آن چگونه وارد زندگی روزمره ما شده است.

کامپیوتر، تلفن هوشمند، مکانیک کوانتوم تبلت، همگی از ترازیستور برای پردازش اطلاعات استفاده می کند. سازوکار ترانزیستور در اساس یک پدیده کوانتومی است. ما از فیزیک کوانتومی یاد گرفته‌ایم که الکترون هم خاصیت ذره‌ای هم خاصیت موجی دارد. الکترونی که دور هسته اتم می‌چرخد به زبان کوانتومی موجی است که فضای دور هسته را احاطه کرده. سرعت و مسیر این موج، خواص هر عنصری را تعیین می‌کند از جمله این که رسانا هست یا نه؛ مثلا ما می‌توانیم سرعت و مسیر این موج را دور اتم سیلیسیم (سیلیکون) اندکی دستکاری و با افزودن ناخالصی یا تحریک الکتریکی، سیلیسیوم را از نارسانا به رسانا یا برعکس تبدیل کنیم. این کار همان ساختن صفر و یک است که دنیای دیجیتال را بنا کرده.

ترانزیستور

منبع تصویر،GETTY IMAGES

ما میلیاردها ترانزیستور در ابعاد نانومتر را کنار هم چیده‌ایم و لایه لایه روی هم گذاشته‌ایم تا پردازشگرها را بسازیم. از پرسرعت‌ترین ابرکامپیوترها، پیشرفته‌ترین اتومبیل ها و جدیدترین تلفن های همراه گرفته تا لامپ‌های کم مصرف و کنترل از راه دور تلویزیون و اسباب بازی‌های الکترونیکی همگی از ترازیستور استفاده می‌کنند.

تونل‌زنی کوانتومی

ما در حافظه فلش از پدیده ای به نام تونل‌زنی کوانتومی برای پاک کردن کل اطلاعات استفاده می‌کنیم. نه تنها در فلش بلکه در کلیدهای ساده چراغ برق هم تصادفا این پدیده به کمک ما آمده است.

در تونل‌زنی کوانتومی، الکترون می‌تواند از خلال یک لایه نازک نارسانا به اصطلاح "تونل زده" و عبور کند. این پدیده با فیزیک کلاسیک قابل توضیح نیست چون نتیجه رفتار کوانتومی ذره است. در کلید چراغ برق، الکترون لایه چند نانومتری اکسید فلز روی دو لبه رسانای کلید را "نادیده" می‌گیرد و از آن "رد" می‌شود و چراغ روشن می‌شود.

برای پاک کردن حافظه‌ فلش، اگر میدان الکتریکی کافی به تمام ترانزیستورهای داخلش بدهیم، در واقع با تونل زنی کوانتومی همه آنها را به اجبار به حالت "یک" درآورده‌ایم؛ یعنی همه اطلاعات پاک شده است. تونل زنی کوانتومی در کنار کاربرد مفید، اثر مخرب هم دارد. این پدیده در ریزپردازنده‌ها و پردازنده‌های سرعت بالا باعث اتصال کوتاه می‌شود در نتیجه تمام یا بخشی از دستگاه الکترونیکی از کار می‌افتد یا داغ می‌شود.

جی.پی.اس

جی.پی.اس

منبع تصویر،GETTY IMAGES

سیستم موقعیت یاب جهانی (جی.پی.اس) هم به فیزیک کوانتومی محتاج است. ابزارهای مسیریابی این روزها در هر تلفن هوشمندی هست و ما روزانه برای یافتن آدرس از آن استفاده می‌کنیم. پشت پرده این ابزارها مجموعه‌ای از ماهواره‌ها و ساعت‌های اتمی قرار دارند که امکان موقعیت یابی را فراهم می‌آورند. برای این کار لازم است که مسیریاب ما از چند ماهواره موقعیت‌یاب، سیگنال دریافت کند. این سیگنال حاوی این اطلاعات است: موقعیت دقیق ماهواره در لحظه مخابره و زمان دقیق آن. با دانستن مدت زمان سفر سیگنال و سرعت آن که مساوی با سرعت نور است، فاصله ما از ماهواره معلوم می‌شود. ابزار موقعیت‌یاب، محاسبات هندسی را برای مجموعه ماهواره‌ها انجام می‌دهد و نقطه اشتراک آنها را که موقعیت ماست اعلام می‌کند البته به شرطی که همه این ساعت‌ها باهم کار کنند که البته همینطور هم هست، ساعت‌های داخل ماهواره‌ها با هم و با یک ساعت روی زمین همزمان شده‌اند. این ساعت‌ها باید بتوانند پیوسته و دقیق کار کنند؛ امکانی که ساعت اتمی فراهم کرده است. نحوه کار ساعت اتمی هم برگرفته از فیزیک کوانتومی است. یک ثانیه برابر ۹,۱۹۲,۶۳۱,۷۷۰ بار نوسان موج مایکروویوی است که بتواند الکترون را در اتم سزیوم برانگیخته کند و از یک تراز انرژی کوانتومی به تراز دیگر ببرد. پس اگر جایی برای یافتن آدرس سردرگم بودید و مسیریاب تلفن هوشمند به کمکتان آمد، کار، کار فیزیک کوانتوم بوده است.

لیزر

لیزر

منبع تصویر،GETTY IMAGES

در ایران هر روز بیش از ۲۱ میلیون نفر از تلگرام برای فرستادن پیام به دوستان خود استفاده میکنند. زمانی که لازم است تا یک پیام متنی از گوشی شما به گوشی مخاطبتان برسد بسیار ناچیز است در حالی که مسیر دور و درازی طی می‌کند حتی اگر فرستنده و گیرنده در یک اتاق باشند: گوشی شما، مرکز مخابرات، مراکز اینترنتی واسطه در کشورهای همسایه، یکی از سرورهای تلگرام در جاهای مختلف دنیا، برگشت به مسیر اینترنتی منتهی به مخاطب، مرکز مخابرات مخاطب و گوشی مخاطب.

تمام این اطلاعات از راه شبکه‌های فیبر نوری رد و بدل می‌شود. فیبر نوری مثل کابل برق ولی برای انتقال سیگنال نور است. اما نور معمولی برای این کار مناسب نیست. نور معمولی یا نور سفید مجموعه‌ای از رنگ‌های (طول موج) گوناگون است؛ مثل نور خورشید که بعد از گذشتن از ذرات ریز باران تجزیه شده و به شکل رنگین کمان در می‌آید. طول موج‌های نور معمولی فازهای مختلف دارند بنابراین یکدیگر را تخریب کرده و در فواصل طولانی تضعیف می‌شوند. اینجا هم فیزیک کوانتومی بصورت لیزر به کمک ما آمده است؛ لیزر یعنی نور تک فامی که تنها یک طول موج دارد و می‌تواند سیگنال‌های پر توان تولید کند. اساس کار لیزر "گسیل تحریکی" است؛ پدیده‌‍‌ای کوانتومی که در آن یک فوتون با طول موج مشخص با یک الکترون برانگیخته برخورد می‌کند و بر اثر این برخورد، الکترون از حالت برانگیخته خارج می‌شود که در نتیجه آن یک فوتون دیگر با خواص یکسان تشکیل شده و به فوتون اول ملحق و به این ترتیب سیگنال تقویت می‌شود. اگر نگاهی به لیست کاربردهای لیزر بیاندازید، موارد آشنای دیگری هم پیدا می‌کنید: پرینتر لیزری، دستگاه سی‌دی خوان، بارکد خوان و البته دوربین‌های کنترل سرعت.

پزشکی

لیزر

منبع تصویر،GETTY IMAGES

رد پای کاربرد کوانتوم در پزشکی هم کم نیست: عمل جراحی لیزیک، ام آر آی، پرتو درمانی و غیره. لیزر در درمان تومورهای سرطانی کاربرد وسیع دارد. در این روش ذرات باردار (یونیزه) مثل پروتون به سوی توده سرطانی فرستاده می‌شوند. ذره در نقطه هدف انرژی خود را آزاد می‌کند که باعث آسیب به DNA سلول سرطانی می‌شود و نهایتا آن را از بین می‌برد. این ذرات باردار در دستگاه‌های شتاب‌دهنده ایجاد می‌شوند و به اندازه‌ای که به دقت محاسبه شده به داخل بدن بیمار تابانده می‌شوند. فیزیکدانان مقدار انرژی لازم برای یونیزه کردن یک ذره را از روی تابع موج کوانتومی ذره محاسبه می‌کنند.

اگرچه فیزیک کوانتومی شامل مفاهیم مجرد و معادلات ریاضی پیچیده است ولی کاربرد آن زندگی ما را تغییر داده است و امکانات جدیدی فراهم کرده که بدون شناخت رفتار کوانتومی انرژی و ماده شدنی نبود. دانشی که هنوز راه درازی برای گسترش دارد و باید به استفاده های بیشتر آن در آینده امیدوار بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

شخصیت کاریزماتیک

تعریف کاریزما چیست؟ به چه کسانی کاریزماتیک می‌گوییم؟
✔ کاریزما     ✔ مختص کاربر ویژه     ۲۹دیدگاه
اهداف و انتظارات آموزشی متمم در این درس
کد درس: ۴۶۶۴۴
پیش نیاز مطالعه درس تعریف کاریزما:
حل تمرین درسِ شخصیت کاریزماتیک چیست و ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟
از دوستان عزیز متممی انتظار می‌رود پس از مطالعه این درس:
ماکس وبر را به عنوان نخستین کسی که اصطلاح کاریزما را در بحث‌های علمی (در توصیف رهبران کاریزماتیک) مطرح کرد، به خاطر بسپارند.
بتوانند چند تعریف کاریزما را شرح دهند.
بتوانند تغییر نگرش به مفهوم کاریزما در مدیریت در ابتدا و اکنون شرح دهند.
بتوانند چند مورد از ویژگی‌های مشترک در افراد کاریزماتیک را فهرست کنند.
برای درس‌های کاربردی آینده آماده شوند.
فشار ذهنی هنگام مطالعه
نیاز به مشارکت شما
کسب و کار
زندگی
تعریف کاریزما چیست
اگر بخواهیم بسیار کلی و مبهم صحبت کنیم، باید بگوییم که کاریزما نوعی ویژگی و خصوصیت است که برخی افراد دارند. کسانی که ما به آنها افراد کاریزماتیک می‌گوییم.

کسانی ویژگی کاریزماتیک بودن را دارند، در ارتباط با دیگران چه در تعامل‌های عادی روزمره و چه به عنوان یک الگو و فرد الهام‌بخش، در  لایه‌های عمیق احساسی  بر روی دیگران تاثیر می‌گذارند.

جذاب بودن آنها از نظر دیگران، اثرگذار بودن نظر و حضورشان (جذبه داشتن) و قدرت جهت دادن به دیگران (چه یه فرد و چه گروهی از انسان‌ها)، از جمله ویژگی‌هایی است که شاید با شنیدن واژه‌ی کاریزما یا افراد کاریزماتیک در ذهن شما و بسیاری از انسان‌ها، تداعی شود.

معنی کلمه تست کاریزماتیک چیست؟ شخصیت کاریزماتیک چه کسی است؟
مانند بسیاری دیگر از کلمه‌های زبان انگلیسی، برای آشنایی با ریشه کلمه کاریزما و معنی کاریزماتیک بودن نیز به سراغ ادبیات یونان و روم بروید.

خاریس نام دختر (یا دخترانی) افسانه‌ای است که در ادبیات اسطوره‌ای یونان، به عنوان نماد زیبایی و جذابیت شناخته می‌شدند (البته این کلمه را در زبان انگلیسی به صورت  Charis می‌نویسند).

البته خود واژه‌ی Charis به معنای جذابیت نبوده و معنای لطف خدایان را داشته است (در واقع نعمت و لطف زیبایی و جذابیت، نصیب این‌ها شده بود).

اما بعدها خود این واژه با جذابیت مترادف شد.

بنابراین اگر بخواهیم معنی کاریزما را با توجه به ریشه لغوی آن حدس بزنیم باید به جذابیت فکر کنیم و فرض کنیم شخصیت کاریزماتیک، شخصیتی است که برای دیگران جذاب است.

بحث کاریزما در چه رشته‌هایی از علم مطرح می‌شود؟
اصطلاح  کاریزما و بحث افراد کاریزماتیک در رشته‌های مختلفی مطرح شده و مورد بحث قرار گرفته است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  کاریزما در جامعه شناسی در بحث کاریزما به عنوان منشاء قدرت و مشروعیت

  کاریزما در روانشناسی در قالب ویژگیهای افراد کاریزماتیک و ریشه شکل گیری کاریزما

  کاریزما در علوم سیاسی در تحلیل رهبران کاریزماتیک

  کاریزما در مهارت ارتباطی به عنوان یک مولفه‌ی اثرگذاری در متقاعدسازی

  کاریزما در مدیریت و رهبری سازمانی

  کاریزما به عنوان یکی از منابع قدرت در مذاکره

نه‌تنها تعریف کاریزما در حوزه‌های فوق با یکدیگر تفاوت دارد، بلکه درون هر یک از حوزه‌ها هم هنوز اتفاق نظر مشخصی روی تعریف کاریزما و اینکه چه کسی را می‌توان کاریزماتیک دانست موجود نیست.

تعریف کاریزما در علوم اجتماعی
ویژگی های فردی افراد کاریزماتیک - کاریزمای فردی

محدودیت در دسترسی کامل به این درس
دوست عزیز.

دسترسی کامل به این درس برای کاربران ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

با عضویت به عنوان کاربر ویژه‌ی متمم، علاوه بر دسترسی به مجموعه درس‌های مرتبط با افزایش کاریزما و پرورش شخصیت کاریزماتیک، به درس‌های بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید فهرست آنها را در اینجا ببینید:

 

http://devintyzw84062.shotblogs.com/-10219147
http://damienrekp52075.blogdigy.com/-10486090
http://lorenzowypa39518.isblog.net/-13611471
http://marioxzwt99999.blogdon.net/-12939485
http://eduardossqo25826.alltdesign.com/-16608956
http://simonoqok56666.amoblog.com/-17975116
http://travisbcby11222.total-blog.com/-21346795
http://codykljf44444.canariblogs.com/-11986732
http://rylanrvmy22333.tblogz.com/-10986853
http://lanefmqv76285.mybjjblog.com/-11106260

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

راهکار برای مقابله افکار منفی

برای مقابله با افکار منفی باید اتفاقات را مثبت ارزیابی کرد

 

برای مقابله با افکار منفی باید اتفاقات را مثبت ارزیابی کرده و در همه شرایط سعی کنید خود را با موضوعات مختلف وفق دهید.

 

اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید ذهن خود را نسبت به افکار بیش از اندازه کنترل کنید و این موضوع در کاهش شادی، تصمیم گیری، انجام کار‌ها و یا تشکیل روابط عاطفی شما تاثیر گذار است پس بپذیرید که مشکل دارید.

 

اگر هر زمانی که اتفاق بدی می‌افتد و خود را در دام افسردگی و منفی گرایی می‌بینید، شما مشکل دارید؛ انکار مشکل و سرِ خود را درون برف پنهان کردن منجر به وضعیت بدتر برای شما خواهد شد؛ اگر در این مورد شک دارید و مطمئن نیستید از دوستان  خود صادقانه بخواهید که به شما واقعیت را بگویند، زیرا آن‌ها گاهی شما را بهتر از خودتان مشاهده می‌کنند.

 

برخی از ما استاد منفی جلوه دادن اتفاقات مثبت هستیم! بخشی از این کار به دلیل کمبود اعتماد به نفس مان است؛ ما حس می‌کنیم که شایستگی چیزی را نداریم در نتیجه مثلا وقتی یکی از اطرافیان یا همکاران از ما تعریف می‌کند سریعا در مقابل تعریفش گارد می‌گیریم .

 
چگونه از شر فکر کردن به او خلاص شوم؟
آیا مثبت اندیشی تغییر ایجاد می کند ؟

تعدادی از افراد با این تصور که «من دوست داشتنی نیستم»، بسیاری از رفتار‌های همسرشان را به گونه دیگری تعبیر و تفسیر می‌کنند؛ این دسته از افراد حتی رفت و آمد همسر با خانواده پدری اش را این گونه تفسیر می‌کنند، او نسبت به من «بی اعتنا و بی تفاوت» است.

 
میخوای ابروهای طبیعی وپرپشت داشته باشی؟
مطمئن ترین درگاه خرید لپ تاپ های استوک

زمان‌هایی را که در گذشته منفی بینی به سراغتان آمده را به یاد آورید و به خود یاد آور شوید که چگونه آن را پشت سر گذاشته اید؛ حتی برای یک فرد مبتلا به منفی بینی یا کسی که دچار افسردگی است هم همیشه امید وجود دارد، سعی کنید اعتماد به نفستان را بالا ببرید چرا که  با این کار  رفتارهایتان جنبه‌ مثبت بیشتری خواهند گرفت.

 

http://cruzvacc95173.mybjjblog.com/-11105938
http://louisxbyr49414.blogdigy.com/-10485806 
http://caidenxhmm52963.shotblogs.com/-10218847
http://messiahfiea11110.suomiblog.com/-11422693
http://emilianolmql66666.canariblogs.com/-11986463
http://rylanltuv74984.isblog.net/-13611214
http://zanegpxc19742.tblogz.com/-10986585
http://cashwcdd51728.blogdon.net/-12939268 
http://claytonoijf45573.uzblog.net/-11038494
http://shaneamvx84950.blogkoo.com/-15541783
http://cruzsrng16139.amoblog.com/-17974879
http://daltonaedz11112.total-blog.com/-21346539

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

قانون کارما چیست ؟

کارما چیست؟
کارما – (به انگلیسیkarma) در فرهنگ هندو به مفهوم عملکرد فرد در زندگی است.
در قانون جذب نیز بر مفهوم کارما بسیار تاکید شده است. کارما یک قانون انکار ناپذیر در هستی است. کارما در لغت از یک واژه سانسکریت به معنای بازگشت برگرفته شده است. کارما ارتباط بین اعمال شما و سرنوشت شما را توضیح می دهد.
کارما یا همان قانون کارما را به زبان ساده می توان گفت «قانون علت و معلول» است. یعنی کسانی که به قانون کارما اعتقاد دارند باورشان این هست که در این دنیا نتایج اعمال خود را خواهند دید. البته مفهوم کارما امروزه در کتاب های موفقیت بعنوان یک اصل و با عنوان «قانون کارما» به گونه های مختلفی تفسیر شده است که در سایت راز موفقیت کاربردی ترین تعریف قانون کارما ارائه خواهد شد.

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

قانون کارما بیانگر این است که اعمال شما آیندۀ شما را رقم می‌زنند. شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از افراد اظهار می کنند: این سرنوشت ما بوده که زندگی این چنینی داشته باشیم یا مصیبت های زیادی نصیبمان بشود! اما قانون کارما نظر دیگری دارد: دلیل این مسئله که سرنوشت شما هرگز از پیش تعیین نشده، این است که شما ارادۀ آزاد دارید.

براساس قانون کارما امکان ندارد که آیندۀ شما از پیش تعیین شده باشد. از نظر قانون کارما چنین چیزی عادلانه نخواهد بود. زندگی به شما فرصت می‌دهد.
قانون کارما یکی از همان فرصت‌هاست. افرادی مثل هندوها که قانون کارما را قبول دارند بر اساس اصل تناسخ بر این باور هستند که کارما یا همان قانون کارما زندگی های بعدی شما را نیز تفسیر می کند. یعنی اگر شما امروز خوب زندگی کنید و با دیگران مهربان باشید و کار بد نکنید بر اساس قانون کارما در زندگی های بعدی نتایج آن را در زندگی خود شاهد خواهید بود. قانون کارما می گوید: افرادی که همیشه مصیبت می بینند و اتفاقات سریالی بدی برایشان رخ می هد، نتایج اعمال گذشته یا زندگی قبل (تناسخ) خود را تجربه می کنند. قانون جذب کائنات نیز کارما را به این صورت تفسیر می کند که می گوید وقتی شما کارخوبی می کنید احساسی در شما ایجاد می شود که این حس خوب شرایطی را بوجود می آورد تا همان حس را مجددا تجربه کنید. دقیقاً قانون کارما در عملکرد بد و نامطلوب نیز عواقب بدی برای فرد خواهد داشت.

این شما هستید که آینده خود را میسازید. قانون کارما میگوید اگر آینده خوبی میخواهید باید اکنون خوبی داشته باشید و به صورت مستمر به شکلی مثبت در جهت خواسته هایتان حرکت کنید. دوره پیشرفته نخبگان قانون جذب به شما میآموزید که اول چگونه به هرآنچه میخواهید در زندگیتان اتفاق بیافتد فکر کنید و در نهایت به همان تبدیل شوید که میخواهید. از شما دعوت میکنیم با شرکت در این دوره، قانون کارما را در جهت جذب هرآنچه میخواهید بکار گیرید. نتایج شما را شگفت زده خواهند کرد.

خانم فلورانس اسکاول شین در کتاب چهار اثر خود از قانون کارما بعنوان قانون بازی بومرنگ ها یاد کرده است؛ بومرنگی که پرتاب می شود و در نهایت به خودمان برمی گردد.
قانون کارما چیست؟ تعریف ساده قانون کارما
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

من در میان دانشجویان دوره قانون جذب متوجه شدم که قانون کارما برای بسیاری یک مفهوم گنگ است. حتی در کتاب های موفقیت این مفهوم به صورت شخصی و بر حسب ضرورت تفسیر شده است. قانون کارما براساس قوانین نیوتن نیز توضیح داده می شود. بر اساس قانون سوم نیوتن هر عملی عکس العملی دارد. یعنی اگر بر جسمی نیرویی در جهتی وارد شود؛ نیروی عکس العملی مساوی ولی مخالف جهت آن عمل می کند. دقیقا قانون کارما نیز به همین شکل عمل می کند. کارما می گوید اگر شما امروز کار بدی انجام دهید، نتیجه این کارتان به زندگی شما بازخواهد گشت. قانون کارما می گوید نتایج کار خوب یا بد شما در همین جهان و زندگی بعدی گریبان شما را خواهد گرفت. ما در این مقاله قصد داریم قانون کارما را به نحوی بیان کنیم تا یک درک ملموس از مفهوم کارما داشته باشید.

برای بیان مفهوم کارما و قانون کارما یک مثال ساده ضروری است. فرض کنید همه ما می‌خواهیم به مردم در حد توان خود کمک کنیم.

مثلاً فرد نابینایی را یاری کنیم، به موسسه محک کمک کنیم،
به افراد بی‌خانمان کمک مالی کنیم،
با کودکان کار مهربان باشیم و غیره.
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

حال دو سوال مطرح می‌شود: چقدر احتمال دارد شخصی که به او کمک کرده‌ایم، پاسخ خوبی، ما را بدهد؟ چقدر احتمال دارد که عمل ما یک منبع از انرژی مثبت ایجاد نماید؟!

این یک مثال خیلی ساده از کارما درباره مسائل روزمره است. البته کارما بصورت منفی نیز وجود دارد.

گاندی به سادگی اما بسیار عمیق مفهوم قانون کارما را توضیح می‌دهد:

«انسان چیزی جز محصول افکارش نیست. او به همان چیزی تبدیل می‌شود که بدان فکر می‌کند.»

قانون کارما یکی از قدیمی‌ترین مفاهیم معنوی/مذهبی در جهان است. مدت‌ها قبل از مسیحیت و یهود، مفهوم قانون کارما به طور گسترده در شرق پذیرفته شده بود. چرا که نه؟ منطقی است. این اعتقاد که اعمال گذشته بر سرنوشت ما در حال اثر می‌گذارند، کاملاً منطقی به نظر می‌آید.

حتما بخوانید : قانون جذب چیست؟

کارما در اسلام و قرآن
واقعیت آن است که مفهوم کارما از آن جهت که ایده و باور هندوها می باشد و موضوع دنیای بعد از مرگ را مثل ما مسلمانان قبول ندارند، قانون کارما چندان قابل پذیرش از نظر ما مسلمانان نخواهد بود. همچنین در قرآن اشاره ای به کارما نشده است. با اینحال برخی اساتید آموزش قانون جذب در سمینارها و سایت ها اشاراتی داشته اند که در اینجا عیناً آورده می شود: (آیه ۷ و آیه ۸ از سوره زلزال)

فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ  خَیْرًا یَرَهُ
هر کس به وزن ذره‌ای نیکی کرده باشد آن را می‌بیند. (نتایج مثبت آن نیکی به زندگی اش وارد می شود.)
وَ مَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ شَرًّا یَرَهُ
هر کس به وزن ذره‌ای بدی کرده باشد آن را می‌بیند (نتایج منفی آن کار بد به زندگی اش وارد می شود.)
اما کارما و قوانین کارما چگونه بر ما اثر می‌گذارند؟
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

شاید مهم ترین سوال افرادی که به دنبال مفهوم کارما هستند این باشد که چطور می توان از کارما آسیب کمتری دید و بعد آیا می شود با استفاده از قانون کارما در خود و زندگی خویش تحولی ایجاد کرد؟
بیایید برای پاسخ به این دو پرسش اساسی ۱۵ قانون کارما را بررسی کنیم که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کرده و تحولی اساسی در شما بوجود آورند. دوستان توصیه می کنم این ۱۵ قانون را جدی بگیرید. سایت راز موفقیت کاملترین مقاله را در مورد کارما و قانون کارما در اختیار شما قرار داده است. لطفا با دقت تمام ۱۵ قانون کارما را مطالعه بفرمایید و در بخش نظرات تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید:

۱- قانون تشابه و کارما : «هرچه بکارید، برداشت می‌کنید»
تعریف سادۀ قانون تشابه این است که افکار و اعمال ما عواقبی دارند، خوب یا بد.
اگر آرامش، عشق، هماهنگی، رونق و غیره را طلب کنیم، باید همسو با آن‌ها رفتار نماییم. این قضیه را با عنوان «قانون علت و معلول» نیز می‌شناسند.
همچنین انرژی‌ حاصل از فکر و عملی که ما به این دنیا وارد می‌کنیم، عواقب آنی یا غیر آنی به دنبال خواهد داشت. طبق قانون کارما کائنات همان چیزهایی را به شما بازمی گردانند که شما به کائنات هدیه داده اید.
برای داشتن چیزهایی که خواهانش هستید، باید خودتان همان چیزها را داشته باشید و به کائنات ارائه کنید.

حتما بخوانید : چگونه ارتعاش انرژی شما ارتعاشات انرژی دیگر را جذب می کند

۲- قانون آفرینش و کارما : «آنچه که طلب می‌کنیم، از طریق مشارکت حاصل می‌گردد.»
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

زندگی‌ پیرامون شما و هر آنچه که در دنیای خودتان مشاهده می کنید، توسط نیات خود شما پدید آمده است. از آن‌جا که ما با جهان هستی یکی هستیم، نیات ما تکامل آفرینش را تعیین می‌کنند و طبق قانون کارما از آن‌جا که آنچه ما در پیرامون خود داریم به بخشی از ما تبدیل می‌گردد، وظیفۀ ماست که مطمئن شویم پیرامون ما با امیالمان هماهنگ است.

۳- قانون تواضع و کارما : «نپذیرفتن آن‌چه که هست منجر به استمرار آن‌چه که هست می‌شود.»
پذیرش، یک ویژگی مثبت در وجود هر فردی است به زبان ساده، به منظور تغییر وضعیت کنونی، ابتدا باید آن را بپذیریم.
اگر چیزهایی که هم اکنون می بینیم را دشمن خود تلقی می کنیم و چیزها و کسانی هستند که خصوصیات منفی دارند یعنی خود ما نیز بر درجات بالایی از جهان هستی متمرکز نیستیم و آن خصوصیات منفی درون خود ماست و اگر به جای ایجاد تغییر در مسائل منفی بر خود مسائل منفی تمرکز کنیم، در نقطۀ صفر درجا خواهیم زد. دوستان این اصل و قانون کارما را من خیلی دوست دارم و تصور می کنیم تنها «پذیرش» شرایط کنونی راز موفقیت و پیشرفت افراد موفق جهان است.

۴- قانون رشد و کارما : «رشد ما فراتر از هر شرایطی است.»

 

 

http://devinswus99900.shotblogs.com/-10225778
http://griffinwyxu99999.tribunablog.com/-10456867
http://landenusgf45555.blogzet.com/-10916101
http://codyrxqe82616.suomiblog.com/-11429754
http://johnnyilkh44444.tblogz.com/-10993512
http://alexisgifb22222.mybjjblog.com/-11112097
http://marcomyfc33333.canariblogs.com/-11993318
http://johnathanvzef07306.isblog.net/-13618136
http://stephenuvso77766.blogdon.net/-12945461
http://elliottppnj55555.blogkoo.com/-15548789
http://griffinbomk89999.blogdigy.com/-10492651
http://louisvell46407.uzblog.net/-11044651
http://kylerccav00099.alltdesign.com/-16615518

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

قانون جذب چیست و چگونه کار می کند ؟

متاسفانه بحث‌های زیادی در زمینه قانون جذب صورت گرفته است که خیلی ها این نکات و آموزش ها را به شما نمی گویند و خیلی ساده از کنار آنها رد میشوند , یک سری از مواردی که می‌تواند روی موفقیت تاثیر گذاشت تا یک زندگی بهتر در تمام نظرها ساخت .

5 راز قانون جذب کائنات که کسی به شما نمیدهد
اگر این ۵ راز قانون جذب را در زندگی خود پیاده کنید می توانید در تمام جنبه ها زندگی خود مثل یک رابطه خوب , رسیدن به شغل رویایی , جذب پول و ثروت و… استفاده کنید .

در این مطلب به ۵ راز بسیار مهم در قانون جذب پرداختیم که احتمالاً تا به حال به شما گفته نشده است و کسی هم به شما نخواهد کرد . پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا شما را با این ۵ راز قانون جذب به طور کامل آشنا کنیم .

۵ راز قانون جذب که نمی دانید :
۱_ قانون جذب همیشه در حال عمل کردن است :
یکی از افکار بسیار غلط این است که خیلی از افراد فکر می‌کنند قانون جذب را خودشان به کار انداختن و بعد از یادگیری آن خودشان آن را وارد زندگی خود می‌کنند . ولی بر خلاف این باور که این افراد دارند قانون جذب دائماً و همیشه در حال عمل کردن و بر روی زندگی مان تاثیر می گذارد .

قانون جذب یک نیروی است که در برابر افکار و احساسات ما واکنش نشان می دهد . به هر چیزی که فکر کنیم و روی آن تمرکز کنیم در حال جذب کردن آن می باشیم .

هر چیزی که درون ذهنتان بیاید در حال فرستادن ارتعاش و فرکانس آن به کائنات هستیم و کائنات با توجه به آن انرژی که دریافت کردند آن را وارد زندگی ما نمی کند .

قانون جذب می گوید ” به هر چیزی که فکر کنید آن را جذب می‌کنیم ” , فرقی نمی کند که به یک چیز مثبت یا منفی فکر کنید .

قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است . فرقی نمی کند که شما به چه چیزی فکر میکنید .

اگر به بی پولی و نداشتن کار فکر می کنید در حال جذب بی پولی و بیکاری هستید , اگر به یک رابطه خراب فکر می کنید در حال جذب رابطه های خراب در زندگیتان هستید , اگر هی می گوید که دختر و پسر خوب نیست کائنات این شرایط را وارد زندگیتان می‌کنند .

اما اگر همیشه مثبت نگر هستید و به چیزهای مثبت فکر میکنید همان ها بیشتر وارد زندگیتان می‌شود .

برای آنکه بتوانید خواسته و اهدافتان را جذب کنید باید افکار و ذهنتان را در اختیار بگیرید , چون در اغلب مواقع افکارتان منفی بوده کار سخت و دشواری است که کنترل افکار و ذهن تان را در اختیار بگیرید .

اگر کنترل ذهنتان را بتوانید در اختیار بگیرید می‌توانید خواسته به اهدافتان را جذب کنید . اما اگر نتوانید افکارتان را کنترل کنید و در اختیار خود بگیرید شرایط زندگیتان همین طور که هست باقی می ماند و پیشرفتی نخواهید داشت .

بهترین راه برای در اختیار گرفتن ذهن و افکارتان تمرین کردن است . با تمرین کردن می‌توانید خیلی راحت کنترل ذهن و افکارتان را در اختیار بگیرید و در جهت خواسته و هدف خود حرکت کنید .

تمرینات زیادی در زمینه قانون جذب در اینترنت وجود دارد . اما اگر قصد دارید که با تمرین کردن به آن خواسته و هدفتان برسید توصیه می کنم در قسمت اعضای ویژه سایت شرکت کنید .

در این بخش قدرتمندترین تمرینات قانون جذب به همراه دستورالعمل آنها قرار گرفته است که با ثبت نام در این بخش می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید .

فایل صوتی:تمرین قدرتمند جذب فوری ثروت در ۱ هفته
۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :
۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :
حالا که فهمیدید قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است , بهتر است یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب و حقایقی که به شما گفته نمی‌شود را بدانید :

اینکه گاها ممکن است به صورت اتفاقی و تصادفی چیز نادرست و ناخواسته ای را جذب کنید . اضطراب و ترس و در کل منفی نگری باعث می شود چیزهایی را به اشتباه و تصادفی جذب کنید .

به همین دلیل اگر دائماً استرس داشته باشید و یا نگران باشید نه تنها از آن خواسته و هدف تان دور می شوید بلکه ممکن است چیزهایی را که دوست ندارید وارد زندگی تان به شود .

به عنوان مثال اگر دوست دارید که به ماشین رویایی خود برسید ولی تصورات اشتباه مثل” چگونه پولش را جور کنم” , ” این ماشین لیاقت من نیست ” , ” هرگز به آن نمیرسم ” و… داشته باشید , ممکن است چیز های مخالف خواسته تان جذب کنید .

پس بهترین کار این است وقتی به خواسته و هدف تان فکر می کنید هرگز به راه رسیدن به آن فکر نکنید , چرا که وقتی در مدار خواسته خود قرار بگیرید کائنات به ساده ترین شکل ممکن شما را به آن خواسته و هدف می‌رساند .

اگر نمی دانید که کائنات چه چیزهایی هستند پیشنهاد می کنم از مقاله کائنات چیست دیدن کنید .

۳_ آن چیزی را که میخواهید رها کنید :
یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب رها کردن خواسته و اهدافتان می باشد . بر اساس قانون جذب که اگر واقعا می خواهید به آن خواسته و هدف که دارید برسید باید آن را رها کنید و به خواسته تان نچسبید .

منظور از رها کردن خواسته و هدف یعنی وقتی اهداف و خواسته هایتان را مشخص کردید وسواس نشوید و دائماً روی خواسته های تان اصرار نکنید .

باید خواسته و هدفتان را در کائنات رها کنید . می توانید با تمرکز بر روی خواسته های تان به آن چیزی که میخواهید برسید .

باید مطمئن باشید که کائنات شما را به آن چیزی که میخواهید میرساند .

وقت خواسته و هدفی دارید باید با خونسردی کامل و احساس خوب در جهت رسیدن به آن تلاش کنید نه اینکه هی اصرار داشته باشید که چرا به آن نمی رسند .

این فرآیند دقیقا مثل پرتاب کردن توپ است , اگر اجازه ندهید که برود و آن را پرتاب نکنید , به مقصد نمی رسد .

۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :
۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :
یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب کائنات که افراد کمی به آن اشاره می‌کنند مشخص کردن هدف و خواسته هایتان است .

کلید اصلی قانون جذب برای آن که می خواهید به خواسته به هدفتان برسید در ابتدا باید خواسته هایتان را به طور واضح و دقیق با تمام جزئیات مشخص کنید .

مشخص نکردن آن چیزی که میخواهید باعث ارسال فرکانس و ارتعاش نامشخص به کائنات می‌شود .

وقتی نتوانید ارتعاش خواسته تان را مشخص به کائنات ارسال کنید چه انتظاری دارید که شما را با آن چیست که می‌خواهید برسانند .

 

 

http://andersonpnhy74071.blogzet.com/-10907726
http://cesaryyvs99999.shotblogs.com/-10217703
http://emilianolify74938.suomiblog.com/-11421518
http://johnnydvxq40738.blogdigy.com/-10484679
http://shaneyzws88887.mybjjblog.com/-11104906
http://milomiyn16161.blogdon.net/-12938112
http://alexisefbw00000.blogkoo.com/-15540477
http://zanderrdij30641.tblogz.com/-10985418
http://holdenyzyn26383.total-blog.com/-21345229
http://jeffreyvflm41841.uzblog.net/-11037429
http://jasperazwt90101.amoblog.com/-17973641
http://paxtontuqn66666.alltdesign.com/-16607757
http://fernandocdbw00009.isblog.net/-13610317
http://franciscommkf44444.tribunablog.com/-10449345

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

چگونه در انتخابات ری بیاوریم ؟

راهنمای کاربردی پیروزی در انتخابات

راهنمای کاربردی پیروزی در انتخابات
۱) گام اول
مدیریت مبارزات انتخاباتی و چگونگی انجام تبلیغات انتخاباتی، مباحثی است که در دنیا ادبیات گسترده‌ای دارد. اما بی‌توجهی به این مساله در ایران، سبب شده تا با وجود خرج‌های هنگفت در ایام انتخابات، شاهد مبارزات انتخاباتی دقیق و هوشمندانه‌ای نباشیم. «دنیای اقتصاد» برای رفع این کاستی مبادرت به انتشار سلسه مقالاتی می‌کند که از امروز می‌خوانید.
مبارزات سیاسی و انتخاباتی، راه‌اندازی ستادهای تبلیغاتی و شیوه‌های موثر تماس با مردم را چگونه باید هدایت کرد؟
مدیریت مبارزات سیاسی و انتخاباتی، چگونگی راه‌اندازی، هدایت و مدیریت یک ستاد انتخاباتی، شیوه‌های موثر و چگونگی انجام تبلیغات انتخاباتی، مباحثی است که ادبیات گسترده ای دارند و کتاب‌ها، مقالات و مستندات گوناگونی در این زمینه نگاشته شده است. به‌طوری که حداقل بیش از ۳۰ سال از نگارش اولین متون حرفه‌ای در این زمینه می‌گذرد، اما متاسفانه به‌رغم اینکه بسیاری، کشور ما را کشور انتخابات می‌دانند(هر سال بیش از یک انتخابات سراسری در کشور برگزار می‌شود) تا به حال کتاب، مقاله یا مستندات علمی ‌یا عملی در این زمینه منتشر نشده است. این امر سبب شده تا با وجود خرج‌های هنگفت در ایام انتخابات، شاهد مبارزات انتخاباتی دقیق و هوشمندانه‌ای نباشیم و عملا کاندیداها و ستادهای آنها از مدیریت صحیح ستادهای خود عاجز باشند.
در این راستا و با توجه به نیاز سنجی مخاطبان، روزنامه دنیای اقتصاد در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری، اقدام به چاپ ترجمه کتابی در این زمینه می‌کند. به نظر می‌رسد انتشار این سلسله مقالات از چند جهت مفید فایده و مورد نیاز مخاطبان روزنامه باشد. اول آن که بخشی از مخاطبان روزنامه را کاندیداهای انتخاباتی، روسا و کارمندان ستاد آنها و نیز کسانی که قصد دارند در دوره‌های مختلف انتخابات ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و... نامزد شوند، تشکیل می‌دهند. گروه دومی ‌که مخاطب این سلسله مقالات هستند، مردم عادی را شامل می‌شوند که شاهد این رقابت‌های انتخاباتی بوده و انتظار بر آن است که این سلسله مقالات بتواند توانایی رمز گشایی شرایط مختلف انتخاباتی و حرکات مختلف نامزدها و حامیان آنها را به خواننده بدهد. همچنین این سلسله مقالات به قاطبه مخاطبان روزنامه این امکان را می‌دهد تا بتوانند کیفیت مدیریت ستادهای انتخاباتی و نیز سطح مبارزات سیاسی را تشخیص دهند که این امر به نوبه خود می‌تواند علامت دهی خوبی در راستای نحوه مدیریت کاندیدا و توانایی انجام وظایف مرتبط با منصبی که برای آن مبارزه می‌کند، به دست دهد.
از دیگر سو، این سلسله مقالات در کل می‌تواند منجر به شفاف‌تر شدن، علمی‌تر شدن، بهینه شدن و زیباتر شدن فضای مبارزات انتخاباتی در کشور بینجامد.
قابل توجه است که ترجمه این کتاب هنوز به چاپ نرسیده و انتظار می‌رود تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آماده عرضه به مخاطبان باشد. اما با توجه به اهمیت موضوع، این کتاب برای اولین بار در ایران از این پس تا انتخابات ریاست جمهوری به صورت پاورقی در ستون صفحه اقتصاد و سیاست (صفحه ۲۸) روزنامه دنیای‌اقتصاد به چاپ خواهد رسید.
نویسنده کتاب «راهنمای مبارزات انتخاباتی»، برایان اودی، متخصص مبارزات سیاسی و انتخاباتی بوده و در موسسه National Democratic Institute for International Affairs عضویت دارد. وی در راستای عضویتش در این موسسه در کشورهای گوناگونی از جمله افغانستان، پاکستان، عراق، مراکش، یمن، روسیه، موریتانی، اوکراین، آذربایجان و گرجستان به بررسی فرآیند انتخابات، بهینه‌سازی عملکرد حزب‌های انتخاباتی و همچنین ارائه مشاوره به رهبران و احزاب سیاسی پرداخته است.
اودی در سال ۲۰۰۰ رییس ستاد انتخاباتی حزب دموکرات در ایالت جورجیا، در سال ۱۹۹۲ رییس ستاد انتخاباتی این حزب در ایالت نیوجرسی و همچنین در سال ۱۹۹۳ مدیر اجرایی حزب دموکرات در مریلند بوده است.
وی همچنین مشاور و برنامه‌ریز ستادهای انتخاباتی حزب دموکرات در نیوجرسی، پنسیلوانیا و مریلند در انتخابات کنگره در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ بوده است. اودی هم اکنون نیز مشاور برخی از نمایندگان کنگره حزب دموکرات می‌باشد.
رقابت‌های انتخاباتی می‌توانند تجربه‌های جالبی باشند. در یک چنین رقابتی از روزی که شروع به فعالیت می‌کنید تا روز انتخابات اتفاقات بسیاری رخ خواهند داد و شما فقط با اندکی دوراندیشی و برنامه‌ریزی، نه تنها آماده مقابله با هر گونه پیش آمدی خواهید بود، بلکه در بسیاری از مواقع خواهید توانست کنترل اوضاع را به دست بگیرید. این نوشته به شما کمک خواهد کرد تا قدرت پیش‌بینی خود را از رویدادهای پیش رو افزایش‌دهید و هرچه بهتر آماده ورود به این عرصه گردید.
با اینکه فضای سیاسی موجود در هر مبارزه انتخاباتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ ولی در بسیاری از موارد، عامل مهم‌تر (که برنده و بازنده را مشخص می‌کند) شرایطی است که در هر ستاد انتخاباتی و به‌صورت پویا رقم می‌خورد.

 

http://zanessrm67777.blogzet.com/-10908689
http://zanennlh44444.blogdigy.com/-10485588
http://landenfgvw00009.mybjjblog.com/-11105753
http://rafaelijid33333.tribunablog.com/-10449864
http://holdenefcx11100.uzblog.net/-11038249
http://dantebcwv63950.canariblogs.com/-11986212
http://gregoryfgfy97283.blogkoo.com/-15541512
http://damienvwtq77777.amoblog.com/-17974593
http://elliotcgbq43051.total-blog.com/-21346246
http://damienvdgf17307.alltdesign.com/-16608574

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

راهای موفقیت

آنقدر امروزه برای ما از راز موفقیت و موفق شدن گفته اند که شاید در ذهن ما این سوال ایجاد شده که؛ آیا این موفقیت اصلا شدنی است؟  راز موفقیت در زندگی امروز چیست؟

راز موفقیت در زندگی، هدف گذاری است و تمام. مابقی داستان هایی که گفته می شوند چیزی جز بازارگرمی و توهم آفرینی نیست. انسان موفق در زندگی و کسب و کار امروزی فردی است به شدت هدف گذار و فوق العاده پایبند به این هدف ها. انسان موفق امروز کسی است که:

 کاملا دقیق می داند از زندگی چه می خواهد.
هدف های نوشته شده دارد.
هر لحظه به هدف های خود فکر می کند.
همواره از خود سوال می کند که چطور می تواند به این هدف نزدیک تر شود!
برای رسیدن به هدفش برنامه ریزی می کند و قیمت رسیدن به آن را می پردازد.
عینا می توانم منظورم را در این داستان زیبا و معروف بیان کنم:
روزی جوانی از پیری پرسید که چطور می توانم در زندگی موفق باشم. پیر او را به میان رودخانه برد، سرِ جوان را زیر آب برده و نگه داشت. بعد از تلاش بسیار جوان، پیرمرد اجازه داد تا سرش را از آب بیرون بیاورد و نفسی بکشد. از جوان پرسید؛ زیر آب به دنبال چه چیزی بودی؟ جوان پاسخ داد؛ می خواستم تا نفس بکشم. پیر به او گفت؛ هروقت به اندازه نفس کشیدن، به دنبالِ موفقیت باشی، موفق خواهی شد!

از دست ندهید :   چقدر برای موفقیت وقت داریم؟
راز موفقیت در زندگی امروز این است. برای موفق شدن باید اینگونه به دنبالش بود. فکر می کنم چیزی که سال ها جلوی پیشرفت افراد بسیاری را گرفته، زندگی در وسط است! نه خیلی پولدارند و نه خیلی فقیر. همین آب باریکه لا مصب نمی گذارد آنقدر سخت بگذرد که قِید همه چیز را بزنیم و کاری بکنیم تا شرایط تغییر کند. همین بی تصمیمی و بی معنایی زندگی است که نمی گذارد تکان بخوریم.

داشتن هدف، راز موفقیت در زندگی امروز است!
راز موفقیت در زندگی امروز، هدف گذاری است. اهدف، چیزی است که به زندگی ما معنا می دهد. به تک تک تصمیماتمان به تک تک رفتارها و کارهایی که می کنیم.

داشتن هدف، راز موفقیت در زندگی امروز
داشتن هدف، راز موفقیت در زندگی امروز

وقتی هدف دارم؛ می دانم برای رسیدن به کجا دارم این کار را می کنم، چرا این کار را می کنم و پیدا کردن جواب چرا برای انجام کارهاست که دشوار ترین کارها را ساده می کند!

از دست ندهید :   جملات انرژی دهنده مثبت برای صبح
انسانِ بی هدف است که با کوچکترین دشواری ها قید ادامه راه را می زند و این مهارتِ ما در هدف گذاری است که تعیین کننده میزان موفقیت ما در زندگی است.

با نوشتن اهداف؛

با سرعت به سمتشان حرکت خواهیم کرد.
ذهنمان شروع به دادن راه حل های خلاقانه برای رسیدن به آن هدف می کند.
تمام انگیزه و انرژی های مثبتمان آزاد می شوند.
داشتن عزت نفس بالا، راز موفقیت در زندگی امروز
هر موفقیتی که به دست می آوریم هر چقدر هم کوچک باشد باعث بالاتر رفتن عزت نفس ما می شود و هرچه عزت نفس بالاتری داشته باشیم، در نهایت احساس ارزشمندی بیشتری خواهیم داشت و می توانیم به موفقیت های بیشتری برسیم و با موفقیت های بیشتر مجددا عزت نفس ما بالا تر خواهد رفت و این چرخه ادامه خواهد داشت. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با مفهوم عزت نفس مقاله بی نظیر “عزت نفس چیست” را مطالعه کنید.

عزت نفس شاید مفهومی است که تا امروز در جامعه ایرانی مظلوم واقع شده و کمتر به آن پراخته شده. شاید نام آن را در کتاب های برایان تریسی دیده باشید. برایان تریسی برای آن ارزش خاصی قایل بوده و هست. عزت نفس بالا را می توان تا حد زیادی با خوشبختی مترادف دانست. پیشنهاد می کنم برای رسیدن به درک بهتر از این مفهوم، به کتاب بی نظیر “سطل شما چقدر پر است؟” مراجعه کنید.

 

http://gregoryijgc22222.tribunablog.com/-10449581
http://shanemolf06172.blogzet.com/-10908458
http://trevorxzyv90099.blogdigy.com/-10485328
http://charlieklje33333.mybjjblog.com/-11105534
http://riveraaxs88888.canariblogs.com/-11985947
http://ricardotusn77648.isblog.net/-13610707
http://rowanknbb05150.blogdon.net/-12938782
http://lukascaba22222.uzblog.net/-11038013
http://cashkqsp41730.tblogz.com/-10986094
http://sergioggda11211.blogkoo.com/-15541253
http://hectorxbaw00009.alltdesign.com/-16608193
http://juliusnnkh44433.total-blog.com/-21345954
http://marcogvcd29529.amoblog.com/-17974348
http://holdencdav90000.suomiblog.com/-11422362

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

افزایش انگیزه

حتی با­انگیزه­‌ترین و جاه­‌طلب‌­ترین افراد هم گاهی برای رسیدن به اهداف خود به مشکل بر­می‌­خورند و بی‌حوصله می‌شوند. خبر خوب این است که در اغلب اوقات خودمان می­‌توانیم علت رکودمان را بفهمیم. خبر خوب بعدی اینکه راه‌­هایی هم برای خلاص شدن از شر رکود و برای ایجاد انگیزه وجود دارد. در اینجا شش راه برای ایجاد انگیزه به شما معرفی می­‌کنیم.

۱. علت رکودتان را پیدا کنید
انگیزه

علل بروز رکود در زندگی شما ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

از انجام کاری که می­‌دانید مجبور به انجام آن هستید، می‌­ترسید. انجام این کار را به تعویق می‌­اندازید چون در حقیقت از آن کار خوشتان نمی­‌آید.
خسته­‌اید. جای غذای خوب، خواب کافی و ورزش در زندگی شما خالی است یا اینکه بیمار هستید و حال و روز درست و حسابی ندارید.
اعتماد به نفس شما پایین است. می­‌ترسید از منطقه‌ی آسایش خود خارج شوید و خود را به چالش بکشید.
وسط انجام یک پروژه هستید. از آن پروژه­‌هایی که اول برای انجام‌­اش هیجان داشته‌­اید، ولی حالا که به سخت‌­ترین قسمت، یعنی میانه­‌ی پروژه رسیده­‌اید، هیجان خود را از دست داده­‌اید و هنوز تا رسیدن به ته پروژه راه زیادی در پیش دارید.
حتما بخوانید: ۱۳ عادت بدی که بهره‌وری را پایین می‌آورد
۲. وقتی از انجام کاری می­‌ترسید، انگیزه طوری برنامه‌­ریزی کنید که نتوانید از زیر انجام دادنش در بروید
سلامت

مثلا فرض کنید که تصمیم می­‌گیرید صبح‌­ها ورزش کنید. برای اینکه بتوانید بر نفس امّاره­‌ی خود غلبه کنید، لباس‌­های ورزش را کنار تخت­خواب‌تان بگذارید تا صبح کله‌­ی سحر که بیدار شدید، با لباس‌­ها چشم در چشم شوید. برای محکم‌­کاری، با دوستان خود قرار بگذارید تا در باشگاه همدیگر را ببینید. دوستی با یک آدم مسئولیت­‌پذیر انگیزه‌­ی رسیدن به موفقیت را در شما بالا می‌­برد.

برای تهیه کتاب «مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد» کلیک کنید
۳. وقتی خسته‌اید، مواظب سلامتی خود باشید
توانایی

بعضی روزها، به خود استراحت بدهید. بعضی روزها ورزش کنید. بعضی روزها هم فقط با فاصله گرفتن از فضای کار و کمی هواخوری، حالتان بهتر می‌شود. ببینید اخیرا عادت‌های شما به چه صورتی بوده است. آیا استراحت کافی داشته‌اید؟ غذاها و نوشیدنی‌های سالم مصرف کرده‌اید؟ به تازگی مبتلا به بیماری خاصی شده‌اید که باعث شود احساس کسالت کنید؟ دقت کنید که در این مدت اخیر چطور از بدن خود مراقبت کرده‌اید؛ توجه به حفظ سلامتی می‌تواند در عبور از رکود و ایجاد انگیزه به شما کمک کند.

 

http://johnnyhjje33333.tribunablog.com/-10449762
http://travisfhge33333.canariblogs.com/-11986123
http://lanetipo65308.shotblogs.com/-10218628
http://jaidenougi18507.blogdon.net/-12938961
http://laneybzv99999.blogkoo.com/-15541432
http://martingkji55555.alltdesign.com/-16608392
http://marcogvcd29529.amoblog.com/-17974511
http://andreykqs74185.shotblogs.com/-10218819
http://sergiodnmj30620.suomiblog.com/-11422672
http://eduardoirli07394.blogdigy.com/-10485818
http://zanegpxc19742.tblogz.com/-10986546
http://emilianolmql66666.canariblogs.com/-11986464
http://rylanltuv74984.isblog.net/-13611210
http://elliotwbzv00011.blogkoo.com/-15541766
http://simonnpvw74063.total-blog.com/-21346512

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

بهترین روش ارائه کنفرانس

حال ما در این مقاله می‌خواهیم تکنیک و مهارت‌هایی را به شما آموزش دهیم تا جواب سوال چگونه یک ارائه کنفرانس خوب داشته باشیم را پیدا کنید. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

نرم‌افزار پاورپوینت یکی از برجسته ترین ابزارهای بصری و سمعی جهت ارائه و سخنرانی است. با خلاقیت در ارائه کنفرانس می‌توانید از ویژگی این ابزارها به آسانی استفاده کنید و تاثیر آن را در افراد حاضر در کنفرانس مشاهده کنید.

در این مقاله مطالب به صورت سر فصل‌های زیر به شما ارائه خواهد شد:

چه روش‌های می‌تواند سردی موجود در جلسه ارائه را از بین ببرد؟
کنفرانس در کلاس

چه روش‌های می‌تواند سردی موجود در جلسه ارائه را از بین ببرد؟
همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم جلسه ارائه نباید حالت خشک و کسل کننده به خود بگیرد و باید مخاطب را درگیر بحث کند. برخی از افراد همواره می‌گویند نمیتونم کنفرانس بدم و همین انرژی منفی باعث می‌شود از پیشرفت در نحوه ارائه پاورپوینت عقب بمانند اما این افکار را دور ریخته و تلاش کنید با درگیر کردن حاضرین در بحث هم ارائه خود را تقویت کنید هم یک جلسه بسیار پرانرژی داشته باشید. ادامه روش‌هایی را که می‌توان با استفاده از آن‌ها مخاطب را درگیر بحث ارائه کرد و روی او اثر گذاشت نام می‌بریم و شرح می‌دهیم.

اعتماد‌ به‌ نفس، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سخنران است. همه افراد هنگام قرار گرفتن در موقعیت سخنرانی، احساس ترس و استرس را تجربه می‌کنند. برای غلبه بر این احساسات باید بتوانید اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کنید. سعی کنید عوامل ایجاد‌کننده ترس را در خود شناسایی کنید و برای از بین بردن آن‌ها تلاش کنید.

هنگامی که تصمیم می‌گیرد با مخاطب رابطه برقرار کنید و به اصطلاح یخ‌شکنی کنید، اگر حتی کلمه‌ای را اشتباه گفتید و حضار خندیدند شما هم با آن‌ها بخندید و بگذارید جو دوستانه باقی بماند تا با شما همکاری کنند. شاید جالب باشد بدانید چگونه کنفرانس را شروع کنیم تا اثرگذار باشد؟ یک شروع خوب برای کنفرانس باید به صورتی باشد که فرد ارائه دهنده باید به مخاطبان خود بگوید که به چه علت آن‌ها باید به شما گوش فرا دهند؟ شما با ارائه مطالب در این جلسه چه منفعتی برای آن‌ها ایجاد خواهید کرد؟ پس فراموش نکنید همه چیز در یک ارائه به یک شروع خوب باز می‌گردد.

همچنین بخوانید :  ۱۰ مرحله برای افزایش اعتماد به نفس که کسی آن را به شما نمی‌گوید!
نکته اول: با استفاده از سوال پرسیدن حضار را در کنفرانس خود شریک کنید
در صورتی که شما پشت سر هم و بی وقفه به ارائه خود ادامه دهید و حضار را در موضوع خود شریک نکنید باعث می‌شود جو سنگینی به وجود بیاید و جلسه شما کسل کننده شود. پس حضار را با سوال پرسیدن از آن‌ها بیدار کرده و در بحث خود درگیر کنید. البته سوالات مسخره و بی‌معنی را کنار گذاشته و سوالاتی پر مفهوم بپرسید تا مخاطب را مجبور کنید فکر خود را درگیر بحث کند و تا زمانی که جواب واقعی و نزدیک به صحیح را نگرفته‌اید از بحث دور نشوید. در صورتی که پاسخی از افراد حاضر در جلسه دریافت نکردید، مجدد این سوال را بپرسید تا پاسخ بگیرید و مطمئن شوید درگیر بحث شما شده‌اند و به اصطلاح یخ‌شان باز شده است.

جدا از اینکه سوال می‌پرسید، سعی کنید یک تکنیک جدیدتر نیز به کار ببرید. به‌طور مثال یک سری صندلی‌های خاص را در گوشه‌ای از اتاق کنفرانس خود بچینید. مثلا ۳۰% از تمام صندلی‌های موجود در همان سالن را بچینید و افرادی که فکر و ذهن خود را درگیر بحث شما می‌کنند و در بحث با شما مشارکت می‌کنند را در آن صندلی‌ها بنشانید. پس از جا‌به‌ جایی این افراد از آن‌ها مجدد سوال کنید دلیل آن که آن‌ها را در صندلی‌های جداگانه نشاندید را می‌دانند یا خیر؟

پیش از آنکه جلسه کنفرانس خود را آغاز نمایید، تحقیق کنید با چه افرادی روبرو خواهید شد؟ اگر این امر را پیش از جلسه خود انجام دهید باعث می‌شود بدانید چه محتوایی و چه حکایت‌هایی را بهتر است برای افراد تولید کنید و ارائه دهید تا جذب کنفرانس شما شوند.

البته با استفاده از این راه می‌توانید جواب چگونه کنفرانس را شروع کنیم را بگیرید. یکی دیگر از راه‌ هایی که در این شاخه قرار می‌گیرد این است که ارائه خود را با یک سوال شروع کنید. در واقع یک سوال خوب در ابتدای ارائه شما می‌تواند نقش حضار را در نحوه ارائه پاورپوینت پر رنگ‌تر کند. سوالی که در این مرحله می‌پرسید باید بسیار واضح و روشن باشد. این نکته را فراموش نکنید که به هیچ عنوان شما فردی را انتخاب نکنید تا سوال را اختصاصی از او بپرسید؛ زیرا این امر باعث انتقال استرس به فرد می‌شود.

به این نکته توجه داشته باشید سوالی که از مخاطب می‌پرسید باید واضح و شفاف باشد تا افراد به خوبی متوجه آن شوند و بتوانند با شما همراهی کنند. سخنران‌های غیرحرفه‌ای که نمی‌توانند سوال خوبی در ابتدای سخنرانی خود از مخاطبان بپرسند، در ایجاد ارتباط با آن‌ها دچار مشکل می‌شوند. این افراد تا آخر سخنرانی خود به‌تنهایی حرف می‌زنند و مخاطبان، آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.

اگر می‌خواهید یک سخنران حرفه‌ای باشید، هنگام سوال پرسیدن از مخاطبان، در پیدا کردن پاسخ به آن‌ها کمک کنید. فقط هیچ‌گاه در طول ارائه خود تنها به یک فرد اشاره نکنید؛ زیرا استرس می‌گیرد که در صورت جواب اشتباه آبرویش برود.

همچنین ممکن است برخی افراد برون‌گرا باشند و با پرحرفی خود سایر افراد را کلافه کنند. اگر نتوانید آن‌ها را کنترل کنید ممکن است سایر مخاطبان خود را نیز از دست بدهید.

نحوه ارائه پاورپوینت

نکته دوم: از شوخی کردن و خندیدن به همراه حاضرین در جلسه نترسید
برخی از افراد هستند که می‌خواهد هنگام صحبت کردن شوخی کنند و همراه شما بخندند ولی بسیار از آن می‌ترسند و همیشه از جملاتی مانند من اصلا آدم بامزه‌ای نیستم یا من بازیگر خوبی نیستم استفاده می‌کنند اما باید صادقانه بگوییم همه می‌توانند از این راه استفاده کنند حتی شما!

بهتر است به جای استفاده از شوخی‌های سبک راه‌های مناسبی امتحان کنید تا فشار جلسه از روی شما هم برداشته شود. البته ابتدا بدانید با چه کسانی روبرو هستید و سپس با آن‌ها شوخی کنید. برخی شوخی‌ها ممکن است در جمع عادی افراد رایج باشد که همان شوخی‌ها در جمع حضار بسیار توهین‌آمیز باشد. میزان و حد و مرز شوخی را در جلسات خود در نظر بگیرید و اجازه ندهید جلسه شما تبدیل به مجلس هجو و خنده تبدیل شود پس در زمان مناسب شوخی را پایان داده و به ارائه خود ادامه دهید.

شوخی می‌تواند مسیر خوبی برای شروع یک سخنرانی باشد. این کار باعث می‌شود فضایی گرم و صمیمی میان شما و مخاطبان ایجاد شود و شما نیز آرامش بگیرید. زمانی که به جمعیت نگاه می‌کنید و چهره خندان آن‌ها را می‌بینید، نوعی ارتباط بین شما و آن‌ها ایجاد می‌شود.

 

http://emilianolify74938.suomiblog.com/-11421634
http://shaneyzws88887.mybjjblog.com/-11105058
http://johnnydvxq40738.blogdigy.com/-10484851
http://rafaelazzx74062.canariblogs.com/-11985449
http://milomiyn16161.blogdon.net/-12938292
http://juliuszgfe55555.blogkoo.com/-15540672
http://rafaellljf44433.isblog.net/-13610195
http://martinadcz11111.amoblog.com/-17973740
http://knoxknkg44444.uzblog.net/-11037560 
http://paxtontuqn66666.alltdesign.com/-16607681

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت