۳۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۹ ثبت شده است

تغییر باورهای محدود کننده

چه نوع اعتقادی داریم؟
طبقه بندی های مختلف اعتقادی زیادی وجود دارد که می توانیم در اینجا مورد بحث قرار دهیم. به عنوان مثال ، اعتقادات فرهنگی ، اعتقاداتی وجود دارد که نشانگر نگرش شما ، عقایدی است که بیان کننده قدرت اراده شما ، باورهای ناخودآگاه و غیره است. اینها همه زمینه های جالب برای بررسی هستند ، با این وجود برای هدف این بحث می خواهیم باورهای اساسی را کشف کنیم. در هسته سیستمهای اعتقادی شما اینها تنها اعتقاداتی هستند که اهمیت دارند زیرا آنها پایه و اساس سایر اعتقادات را که شما برای آنها عزیز نگه دارید ، تشکیل می دهند.

اعتقادات را می توان به سه بخش بسیار مجزا تقسیم کرد. آنها شامل موارد زیر هستند:

قوانین روانشناختی
اعتقادات جهانی
اعتقادات
بیایید هر یک از این موارد را با کمی جزئیات بررسی کنیم.

قوانین روانشناختی باورها چیست؟
قوانین روانشناختی پایه های هر یک از باورهای شما را تشکیل می دهد. آنها احتمالاً نباید به عنوان اعتقاد طبقه بندی شوند ، بلکه به عنوان قوانینی هستند که عقاید شما را پشتیبانی می کنند. با این حال ، بحث در مورد آنها در اینجا مهم است زیرا آنها به شما کمک می کنند اعتقادی را که در حال حاضر تصمیمات و اقدامات شما را هدایت می کند ، بهتر بشناسید.

شما به چیزی اعتقاد دارید زیرا مجموعه خاصی از قوانین دارید که به شما می گویند این "چیزی" معنی دارد و دقیق است. بنابراین ، اگر این قانون منطقی باشد ، فقط معقول است که باور کنیم آنچه می بینید و تجربه می کنید حقیقت است.

قوانین روانشناختی غالباً ناشی از پاسخ درد و لذت است . برای مثال بیایید بگوییم که شما با یک وضعیت خاص روبرو شده اید. مغز شما سؤال خواهد کرد که آیا تصمیم گیری خاص یا انجام یک عمل خاص باعث درد یا لذت خواهد شد. شما یا تصمیم می گیرید اقدامی انجام دهید که به شما کمک می کند از درد جلوگیری کنید ، یا لذت ببرید. هر کاری را که می خواهید انجام دهید این امکان را به شما می دهد که به عقیده پنهان زمینه ای که در اصل آن قاعده خاص روانشناختی است ، ببخشد.

به عنوان مثال بگویید تماس تلفنی را که می خواهید با مشتری بالقوه پرسود برقرار کنید ، دارید. انجام این تماس هولناک به نظر می رسد و دشوار خواهد بود. با این حال ، می دانید که اگر بتوانید این مشتری را تضمین کنید که احتمالاً می توانید درآمد عالی داشته باشید. بنابراین شما به این وضعیت نگاه می کنید و دو گزینه ممکن را مشاهده می کنید.

یا می توانید این تماس را برقرار کنید ، یا به جای آن می توانید به تعویق بیاندازید و آن را تا فردا خاموش کنید. گزینه اول درد شما را به همراه دارد ، و گزینه دوم لذت و تسکین موقتی را برای شما فراهم می کند. اکنون با خودتان فکر می کنید:

اگر من این کار را کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر من این کار را کنم ، پس با آن چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بیایید بگوییم که شما تصمیم می گیرید تا فردا کار خود را از کار بیندازید و بنابراین ، تصمیم به تعویق انداختن دارید و در عوض توجه خود را به موضوعات دیگر متمرکز می کنید. همه اینها بسیار مهم است زیرا قوانین روانشناختی شما تصمیمی را که در این شرایط اتخاذ خواهید کرد ، دیکته کردند. نکته مهم دیگر این است که در پشت این تصمیم ، عقیده پنهان و بالقوه محدود کننده ای نهفته است. این باور می تواند این باشد که:

"من به اندازه کافی خوب نیستم که این کار را انجام دهم ..."
"من سزاوار موفقیت نیستم ..."
"من یک شکست خورده ام…"
بنابراین قوانین شما ممکن است:

"من هرگز نباید کاری را انجام دهم که قادر به انجام آن نباشم ..."
"من هرگز نباید خطری را قبول کنم که فراتر از توانایی من باشد ..."
در نتیجه یک یا چند مورد از این اعتقادات ، شما بعداً به جای انجام اقدامات لازم برای تأمین این حساب ، تعویق به تعویق افتادید.

آنچه در این مورد قابل توجه است این است که قوانین روانشناختی شما بر تصمیمی که شما در آخر گرفتید تأثیر گذاشت. به عبارت دیگر ، درک و تفسیر شما از آنچه درد و لذت می بخشد در نتیجه نهایی تأثیر داشته است. قوانین شما لذت کوتاه مدت را بر لذت طولانی مدت در اولویت قرار داده است ، و این باعث می شود که از درد کوتاه مدت خودداری کنید حتی اگر این درد کوتاه مدت به طور بالقوه می تواند لذت طولانی مدت را برای شما به همراه آورد (اگر حساب را تضمین کردید).

چیزهای بیشتری در مورد قوانین روانشناختی وجود دارد . با این حال ، این امیدواری درک کافی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از نحوه ادغام آنها در سیستمهای اعتقادی خود مطلع شوید.

اعتقادات جهانی چیست؟
اعتقادات جهانی تعمیماتی است که شما درمورد چیزها ، درباره مردم و زندگی انجام می دهید. به عنوان مثال ، شما X را باور خواهید کرد و شما را باور نمی کنید. شما X را باور دارید زیرا فرضیات خاصی راجع به X و Y انجام داده اید که آنها را به روشی خاص تبدیل می کند.

باورهای جهانی فرضیاتی است که شما با آنها شروع می کنید:

"من هستم…"
"زندگی هست…"
"مردم هستند…"
اینها چیزهایی هستند که زیاد فکر نمی کنید. شما فقط آنها را به عنوان حقیقت می پذیرید ، و حتی این سوال را نمی کنید که همه چیز متفاوت باشد. به عنوان مثال ، آسمان به نظر می رسد آبی ، بنابراین ، باید آبی باشد. این بر اساس این فرض است که چیزی به نظر می رسد آبی است و بنابراین در همه موارد آبی است. اما مطمئناً می دانیم که این درست نیست.

فرض دیگری که ممکن است مطرح کنید این است که همه مردم دروغ می گویند و به آنها اعتماد نمی شود. این ممکن است در برخی محافل اجتماعی صادق باشد ، اما احتمالاً در سراسر صفحه صدق نمی کند.

این عقیده جهانی که به مردم اعتماد نمی شود ممکن است از سنین جوانی به روان شما وارد شده باشد ، و اکنون به عنوان یک بزرگسال ، شما حتی سایر موارد را نیز در نظر نمی گیرید. این برای شما صادق است ، و همه چیز مهم است.

این باور ممکن است هنگام کودکی به شما خدمت کند. صحبت نکردن با غریبه ها و اعتماد نکردن به مردم ، شما را از خطر دور نگه داشته است. با این حال ، آیا این باور جهانی امروز به شما خدمت می کند؟ چه فرصتهایی در لحظه حاضر شما را انکار می کند؟

بسیاری از اوقات شما حتی احتمالاً از فرضیاتی که انتخاب کرده اید آگاه نیستید و این اساس واقعیت شما را تشکیل می دهد. این راهی است که شما بزرگ شده اید ، و این مهم است. با این وجود ، آیا فرض این موارد و چنین باورهای جهانی مفید است؟ اگر آنها دیگر به شما خدمت نکنند ، ممکن است در لحظه حاضر مانع شما شوند.

محکومیت ها چیست؟
محکومیت ها قوی ترین اعتقادات هستند و اغلب از منطق مصون هستند. آنها اعتقاداتی دارند که بالاترین اطمینان ، تعهد و فداکاری غیرقابل انکار را دارند.

محکومیت اعتقاداتی است که شما در طول یک عمر ایجاد کرده اید که منابع عظیمی از منابع آنها را پشتیبانی می کنند. هر یک از این منابع ، از این عقیده پشتیبانی می کنند و پایه های اعتقاد شما را می سازند. علاوه بر این ، میزان احساسات ، زمان ، انرژی و اندیشه ای که در طول زندگی روی این اعتقادات سرمایه گذاری کرده اید ، آنها را عملاً غیر قابل ویروس می کند.

البته این بسته به محکومیت هایی که شما دارید ، خبر خوب و خبر بد است. به عنوان مثال ، اگر شما مجموعه ای از عقاید محکم را داشته باشید که اهداف شما و موفقیتی را که می خواهید به آن دست یابید ، پشتیبانی می کند ، پس در مسیر صحیح قرار دارید. این در حقیقت است که چگونه دستاوردهای بالا انگیزه لازم را برای ادامه کار هنگام مواجهه با سختی پیدا می کنند.

اگر از طرف دیگر ، شما مجموعه ای از محکومیت ها را در تضاد با اهدافی که می خواهید برای دستیابی به آن داشته باشید ، به احتمال زیاد خودتان را خرابکاری می کنید و در نهایت پیشرفت بسیار کمی خواهید داشت.

بزرگترین مشکل محکومیت این است که شما حتی نمی دانید که آنها را دارید. شما چنان در الگوهای عادت خود گیر کرده اید که تصور کردن دیگر امکانات جایگزین تقریبا غیرممکن است. با این حال ، این یک مانعی است که در صورت تمایل به باز کردن تمام پتانسیل های خود باید بر آن غلبه کنید.

انواع سیستم های اعتقاد

چگونه باورهای محدودیتان را شناسایی کنید
برای رسیدن به اهداف خود ، باید برخی اصول اساسی روانشناختی را تراز کنید. البته اهداف شما باید با هدف زندگی شما ، با  شش نیاز انسان ، با ارزشهای اصلی شما ، با خودپنداره خود مطابقت داشته باشند ، همچنین باید با سیستمهای اعتقادی شما همسو باشند. با این وجود ، این احتمالاً در جایی است که اوضاع برای بیشتر افراد تجزیه می شود ، و به ناچار یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت امیدها و رویاها به نتایج واقعی و ملموس است.

اعتقادات محدودکننده بسیار زیادی وجود دارد که مانع از پیشروی ما می شوند و به همین دلیل ما همچنان به رفتارهای خرابکارانه خود افراط می کنیم .

با توجه به همه اینها ، اولین قدم شما برای تغییر باورهای محدودکننده شما به شناسایی باورهای محدودکننده شما می رسد. با این حال ، این روند همیشه ساده یا سر راست نیست. کمی بصیرت و درک لازم را خواهد داشت تا بفهمیم این عقاید چیست و چگونه آنها مانع از پیشرفت شما می شوند.

حال بیایید این روند را با کمی جزئیات بررسی کنیم.

در مرحله اول باید آنچه را که می خواهید بفهمید
اولین قدم شما این است که بفهمید که شما چه می خواهید. اینها اهداف ، اهداف و پیامدهایی هستند که می خواهید به آنها برسید. اینها کارهایی است که شما برای هفته ها ، ماه ها و حتی سال ها روی آن کار کرده اید ، اما به یک دلیل یا دلیل دیگری مواردی هستند که نتوانسته اید به آنها دست پیدا کنید.

شما عقب مانده می شوید زیرا احتمالاً مجموعه ای از اعتقادات محدودکننده را دارید که باعث خرابکاری در پیشرفت شما می شود. با این حال ، در این مرحله ، نگران این عقاید نباشیم. در حال حاضر ، مهمترین چیز این است که آنچه را که می خواهید روشن کنید. از خودت بپرس:

چه چیزی است که من می خواهم؟

من به چه اهدافی می خواهم برسم؟

دوست دارم چه نوع شخصیتی بشوم؟

چرا این همه چیز را می خواهم؟ فواید آن چیست؟

هرچه دلایل بیشتری برای پیگیری چیزی پیدا کنید ، انگیزه بالاتری را که باید در مورد اقدامات خود داشته باشید ، دنبال می کنید. و برای تغییر ، باید انگیزه لازم برای ایجاد این تغییر را پیدا کنید. به همین دلیل ، بسیار مهم است که وقت خود را صرف دانستن اینکه دقیقاً چرا می خواهید این اهداف و مزایایی که از رسیدن به آنها به دست می آورید صرف کنید.

باورهای محدود خود را مشخص کنید
قبل از حرکت ، مهم است که به خود یادآوری کنید که همه عقاید بی طرف هستند. برای مثال ممکن است شما یک عقیده را با شخص دیگری در میان بگذارید. این عقیده ممکن است در شرایط شما برای شما مؤثر باشد ، اما ممکن است برای شخص دیگر در وضعیت آنها کارایی نداشته باشد. به همین ترتیب ، یک باور خاص ممکن است در یک شرایط برای شما مؤثر باشد اما در وضعیت دیگری نباشد. بنابراین ، بستگی به اوضاع و احوال فرد دارد.

به همین ترتیب ، باید در نظر داشته باشید که یک اعتقاد در موقعیت خاص شما "چقدر" مفید است - در مورد هدفی که می خواهید به آن برسید. اگر این به شما خدمت کرده و از هدفی که در آن کار می کنید پشتیبانی می کند ، آن را نگه دارید. با این حال ، اگر به شما خدمت نکند و مانع پیشرفت شما شود ، این یک نشانه روشن است که شما با یک عقیده محدود سر و کار دارید.

باورهای محدودکننده شما غالباً فراتر از آگاهی هوشیار پنهان است. با این وجود ، سیگنال های کلیدی وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید که سرنخ هایی را برای شناسایی این باورهای محدودکننده در اختیار شما قرار می دهند. این سیگنال های اصلی هنگامی آشکار می شوند که در طول مسیر سفر به سمت اهداف خود با موانع و چالش هایی روبرو شوید.

شما به دلیل محدودیت اعتقاداتی که فضای گوش شما را اشغال می کند ، معمولاً نمی توانید بر موانع و مشکلات غلبه کنید. به عنوان مثال ، اعتقادات محدود کننده شما به طور بالقوه می تواند به روش های زیر آشکار شود:

وقتی بهانه می گیرید .
وقتی از چیزهایی شکایت می کنید.
وقتی در افکار منفی افراط می کنید .
هنگامی که به عادتهای ناپایدار افراط می کنید .
هنگامی که با روشهای محدود و غیر مفید با خود صحبت می کنید .
وقتی به نتیجه گیری می روید و یا فرضیاتی را انجام می دهید.
هنگام ترس یا ابراز ترس خود را .
وقتی نگران شکست یا اشتباه هستید نگران باشید .
هنگامی که بدون هیچ دلیل واضحی نگران باشید
وقتی در مورد تعویق فکر می کنید .
وقتی به فکر فرومایه شدن در کمال گرایی هستید .
تمام این موارد را در نظر بگیرید و تمام اعتقادات محدودکننده را که هنگام کار در راستای اهداف خود به وجود می آورید ، ذکر کنید. و بله ، حتی "فکر کردن" در مورد اهداف شما نیز اعمال می شود.

به عنوان مثال ، شما ممکن است به فکر دستیابی به یک هدف خاص باشید و در حالی که در مورد آن فکر می کنید ، یک حس مقاومت به جوش می آورید. هرچه مقاومت داخلی بیشتری را تجربه کنید ، محدودتر از اعتقادات در زیر سطح آگاهی آگاهانه قرار دارد.

به عنوان مثال ، ممکن است شما در این سال مالی 20،000 دلار اضافی درآمد داشته باشید. با این حال ، هنگامی که به این هدف فکر می کنید ، کم کم احساس عدم اطمینان و ناراحتی می کنید. این دقیقاً همان جایی است که شما باورهای محدودکننده خود را پیدا خواهید کرد. این اعتقاداتی است که شما باید برای آگاهی آگاهانه ایجاد کنید. می توانید با پرسیدن سؤالات زیر به خودتان این کار را انجام دهید:

من در حالی که به فکر دستیابی به این هدف هستم ، چه احساسی در درونم احساس می کنم؟

چرا برای رسیدن به هدفم نمی توانم بر برخی چالش ها غلبه کنم؟ چه چیزی مرا عقب نگه می دارد؟

به طور خاص چه راه هایی را طی می کند؟

به چه عادتهای ناچیز خودم را ملزم می کنم؟

چگونه در مورد این وضعیت فکر می کنم؟

من چه می گویم یا با خودم انجام می دهم که مرا باز می دارد؟

من به چه بهانه ای تمایل دارم که در آن افراط کنم؟ این بهانه ها چیست؟ چرا آنها را می سازم؟

چرا فکر می کنم این کار سخت یا خیلی سخت است؟ چه چیزی مرا متوقف می کند؟ چرا؟

تمایل دارم از چه شکایاتی شکایت کنم یا دیگران را مقصر بدانم؟

آیا من به طور بالقوه قوانین روانشناختی دارم که مانع از پیشروی من می شود؟

من در پی دستیابی به این هدف ، چه افکار منفی و بدبینی را تمایل می کنم؟

درباره عدم توانایی من در دستیابی به این هدف چه فرضیات یا نتیجه گیری می کنم؟

آیا اعتقاد جهانی دارم که ممکن است مرا عقب بیندازد؟

انتظار دارم چه اتفاقی بیفتد؟ معمولاً چه اتفاقی می افتد؟ چرا اینجا اختلاف وجود دارد؟

آیا استانداردهای من خیلی پایین است ؟ چرا؟ شاید ، من باید نوار را بالاتر بگذارم؟

آیا من ارزشهایی دارم که با اهداف من مغایر باشد؟ من درباره این ارزش ها چه اعتقادی دارم؟

چگونه می توانم خودم را برچسب گذاری کنم و یا خودم را در هنگام رسیدن به این هدف توصیف کنم؟ چگونه می تواند این مسئله را ایجاد کند؟

چه داستانهایی را می توانم درباره آنچه باید یا نباید انجام دهم ، و چه باید یا نباید اتفاق می افتد به خودم بگویم؟ این از اهمیت چگونه است؟

با گذشت زمان برای تأمل در مورد این سؤالات ، اکنون مهم است که بطور صحیح مشخص کنید که چه اعتقادی محدود کننده در حال حاضر شما را عقب می اندازد. از خودت بپرس:

پاسخ این سؤالات چه بینش در مورد اعتقادات محدود من دارد؟

چه اعتقاد محدود کننده خاصی در حال حاضر من را عقب می اندازد؟

چگونه این اعتقادات محدودکننده مانع از دستیابی به اهداف و اهداف مورد نظر من می شود؟

چگونه این اعتقادات محدودکننده فرصت من را برای تبدیل شدن به شخصی که می خواهم باشم ، از من سلب می کند؟

به یاد داشته باشید که اعتقادات محدودکننده شما فرضیاتی است که شما در مورد واقعیت ایجاد می کنید که در وضعیت خاص شما صادق نیست. آنها کمک کننده نیستند ، و مطمئناً به شما یا اهدافی که می خواهید برای رسیدن به آنها برسند ، خدمت نمی کنند.


درک شکل گیری باورهای محدودیتان
قبل از حرکت ، ممکن است مفید باشد که چگونه این باورهای محدودکننده راه خود را در زندگی شما یافتند. از خودت بپرس:

چگونه من به این باور محدودکننده خاص رسیدم؟

چه چیزی باعث شده است که من تا مدتها روی این عقیده بمانم؟

درک چگونگی به وجود آمدن این عقاید می تواند به شما کمک کند تا از طریق آنها موثرتر عمل کنید. شاید این باورها با خاطرات و تجربیات کودکان مرتبط باشد که دیگر در خدمت منافع بیشتر شما نیستند. باز کردن این خاطرات می تواند به شما کمک کند تجربه های خاص را رها کنید ، و حتی ممکن است افراد خاصی را که مرتکب اشتباه شده اید ، ببخشید. و احتمالاً ، شما نیز می توانید شجاعت آمرزش خود را پیدا کنید.

دلیل دیگری که جستجو در منشا اعتقادات باورهای محدودکننده شما مهم است این است که هر اعتقادی که به آن اعتقاد دارید ، مجموعه ای از منابع را دارد که از آن پشتیبانی می کند. و با درک منشأ این عقیده ، خود را در موقعیت نخست قرار می دهید تا به منابع مختلفی که به این عقیده دامن زده اند ، اشاره کنید. برای کمک به شما در این فرآیند شناسایی ، از خود بپرسید:

چه نوع ارجاعی از این اعتقاد محدودکننده پشتیبانی می کند؟

چه دانشی از این عقیده پشتیبانی می کند؟

چه تجربیات زندگی از این عقیده پشتیبانی می کند؟

چه تجربیات شدید احساسی از این عقیده پشتیبانی می کند؟

چگونه من در طی سالیان سال بر این اعتقاد به خیال خود عمل کردم؟

چه چیزهای خاصی را تصور کرده ام؟ چه داستانهایی را به صدا در آورده ام؟

بسیاری از این منابع ممکن است خیلی خوب در تصورات شما جمع شده باشند. و بنابراین ، آنها هیچ پایه و اساس واقعی در واقعیت ندارند. منابع دیگر ممکن است مبتنی بر دانش یا مفروضات نادرست باشد.

سپس ممکن است منابع متعددی وجود داشته باشد که ممکن است براساس تجربیات زندگی واقعی باشد ، اما با گذشت زمان مغز تمایل دارد تحریفات گذشته را تحریف کند تا شما را از حقیقت (درد) محافظت کند. بنابراین ، آنچه شما اکنون فکر می کنید اتفاق افتاده است ، ممکن است به روشی که امروز تصور می کنید اتفاق نیفتاده باشد. به همین دلیل ، ممکن است ارزش گذراندن مدتی را برای حراج در این تجربیات صرف کند تا حقیقت عقاید محدودکننده اعتقادات خود را باز کند.

 

https://www.janblaghy.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%85-%d8%b1%d8%a7-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d9%88-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%87%d9%85/#more-11854

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

بررسی آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس اپل

آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس به‌لطف دوربین توانمند، پردازنده‌ی بی‌نظیر، شارژدهی فوق‌العاده و نمایشگر ارتقایافته‌شان، شایسته‌ی بدل شدن به نخستین عضو «پرو» در خانواده‌ی آیفون هستند.

سپتامبر یکی از جذاب‌ترین ماه‌های سال برای علاقه‌مندان دنیای فناوری به‌شمار می‌آید. مدیران اپل همه‌ساله برای پرده‌برداری از نسل جدید گوشی هوشمند محبوب خود ماه سپتامبر را برمی‌گزینند. کمتر از دو هفته‌ی پیش، سران کوپرتینو با اعتمادبه‌نفس همیشگی‌شان باری دیگر در سالن همایش‌های استیو جابز به‌روی صحنه آمدند و آیفون‌های ۲۰۱۹ را به‌نمایش گذاشتند.

خرید از دیجیکالا

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

برای نخستین‌بار در تاریخ آیفون، پرچم‌دار جدید اپل از دوربین سه‌گانه بهره می‌برد؛ دوربینی که با سه لنز متفاوت واید، تله‌فوتو و اولتراواید، امکان عکاسی در سناریو‌های متنوعی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در کنار دوربین ارتقایافته، افزایش ۴ تا ۵ ساعته‌ی عمر باتری، روشنایی بیشینه‌ی ۱۲۰۰ نیتی نمایشگر و توان پردازشی فوق‌العاده‌ی A13 Bionic، همگی ویژگی‌هایی هستند که به‌زعم اپل، آیفون ۲۰۱۹ را شایسته‌ی پسوند «پرو» می‌کنند.

آیا گوشی آیفون ۱۱ پرو می‌تواند شایسته‌ی نامش باشد؟ آیا این گوشی هوشمند ارتقاء چشمگیری را نسبت به نسل گذشته تجربه می‌کند؟ برای یافتن پاسخ به چنین سؤالاتی، در ادامه با بررسی آیفون ۱۱ پرو همراه زومیت باشید.

 

تماشا در آپارات | تماشا در یوتیوب | تماشا در IGTV


آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس از سوی فروشگاه اینترنتی آی دیجی برای بررسی در اختیار زومیت قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس از بخش محصولات زومیت استفاده کنید؛ در این بخش علاوه بر قیمت موبایل، مشخصات فنی دقیق، گالری تصاویر رسمی و دیدگاه کاربران در مورد محصولات در دسترس شما است.

طراحی

در بررسی آیفون ۱۰ از آن به‌عنوان نخستین قطعه از پازلی یاد کردیم که آینده‌ی گوشی‌های هوشمند اپل را به‌تصویر می‌کشد؛ محصولی که برای شرکت‌های دیگر نیز الهام‌بخش بود. حال پس از گذشت دو سال، این گزاره بیش‌ازپیش منطقی می‌کند؛ سران کوپرتینو کمتر از دو هفته‌ی پیش آیفون‌های جدیدشان را با شباهت‌های بسیاری به آیفون ۱۰ رونمایی کردند. به‌نظر می‌رسد که اپل بازنگری در طراحی آیفون را به سال ۲۰۲۰ موکول کرده است.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

مقالات مرتبط:

با قرار دادن آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۰ کنار هم، به‌سختی می‌توان متوجه تفاوتی بین آن‌ها شد؛ نمایشگری ۵.۸ اینچی با گوشه‌های گرد و حاشیه‌هایی بسیار باریک که سرتاسر نمای جلوی گوشی را تحت سیطره‌ی خود دارد و در لبه‌ی بالا با بریدگی نسبتا عریضی محدود می‌شود که از دوربین سلفی، اسپیکر و ماژول‌های مربوط به فیس‌آیدی میزبانی می‌کند. خمیده‌‌نبودن دو طرف صفحه‌نمایش مانند آنچه از پرچمداران اندرویدی سراغ داریم، نسبت نمایشگر به بدنه در آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس را به اعداد نه‌چندان شگفت‌انگیز ۸۲.۱ و ۸۳.۷ درصد محدود می‌سازد؛ هرچند که تقارن حاشیه‌ها این موضوع را از نظر پنهان می‌‌کند.

درست‌مانند هر دستگاه دیگری با برند اپل، آیفون ۱۱ پرو کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ای دارد. فریمی از جنس فولاد ضدزنگ از قطعات گوشی میزبانی می‌کند و پنل‌های شیشه‌ای پشتی و جلویی با دقت کم‌نظیری روی آن سوار شده‌اند؛ به‌طوری که به‌سختی می‌توان متوجه انفصال بین فلز و شیشه شد. اپل پنل‌های دو طرف آیفون ۱۱ پرو را از جنس «سخت‌ترین شیشه‌ی موجود در صنعت گوشی هوشمند» می‌داند؛ شیشه‌هایی که در اثر فرآیندی موسوم به «تبادل یون دوگانه» مستحکم‌ شده‌اند و نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری‌‌های اپل در کورنینگ هستند. برخلاف بدنه‌ی براق نسل‌های گذشته، پنل پشتی آیفون ۱۱ پرو به کمک پوششی به‌نام Optical PVD، بافتی مات و مقاوم در برابر لک یا اثر انگشت دارد. لمس بدنه‌ی مات آیفون ۱۱ پرو تجربه‌ی لذت‌بخشی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

مقاله‌های مرتبط:

با نگاهی به نمای پشتی گوشی، تفاوت‌های آیفون ۱۱ پرو با گذشته نمایان می‌شود. آیفون‌های اپل امسال برای نخستین‌بار به دوربین سه‌گانه مجهز شده‌اند؛ دوربینی که با چینش منحصربه‌فرد و بحث‌برانگیزی در گوشه‌ی سمت چپ دستگاه قرار دارد و به‌نوعی امضای خانواده‌ی آیفون ۱۱ پرو به‌حساب می‌آید. برخلاف آنچه در نگاه نخست به‌نظر می‌رسد، برآمدگی دوربین آیفون ۱۱ پرو به‌صورت یکپارچه از دل پنل پشتی تراش خورده است و برعکس سایر نقاط بدنه، سطحی براق دارد. سه ماژول دوربین پشتی در قالب چینشی مثلثی به‌همراه فلش LED روی برآمدگی بدنه سوار شده‌اند. این برآمدگی دوگانه برخلاف آنچه در عکس‌های تبلیغاتی اپل به‌نظر می‌رسد، چندان ضخیم نیست؛ اما از زیبایی کلی دستگاه می‌کاهد.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

صرف‌نظر از ماژول نه‌چندان زیبای دوربین سه‌گانه، تغییر دیگر نمای پشتی به حذف واژه‌ی iPhone و انتقال لوگوی دوست‌داشتنی اپل به بخش میانی دستگاه بازمی‌گردد. اپل آیفون ۱۱ پرو را با رنگ‌های آشنای خاکستری، نقره‌ای، طلایی و رنگ جدید سبز تیره به‌فروش می‌رساند. نگارنده رنگ خاکستری و احتمالا سبز آیفون ۱۱ پرو را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهد. رنگ فریم فولادی آیفون با بدنه هم‌خوانی دارد؛ اما پوشش براق آن باعث لغزندگی گوشی می‌شود. آیفون ۱۱ پرو به‌دلیل افزایش ظرفیت باتری و بهره‌گیری از دوربین سه‌گانه، اندکی بزرگ‌تر، قطورتر و سنگین‌تر از گذشته شده؛ اما پرداختن چنین بهایی برای دستیابی به شارژدهی بهتر کاملا پذیرفتنی است.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

فریم فولادی آیفون از همان ترکیب آشنای کلید کناری (Side Button) در لبه‌ی سمت راست به‌همراه اسلایدر اعلانات و کلیدهای کنترل صدا در لبه‌ی سمت چپ میزبانی می‌‌کند؛ با این تفاوت که کلیدها اندکی پایین‌تر از قبل قرار گرفته‌اند و همین موضوع دسترسی به آن‌ها را کمی ساده‌تر خواهد کرد. همانند گذشته، فشردن کلیدهای فلزی آیفون بازخورد فوق‌العاده‌ای به‌همراه دارد. درگاه سیمکارت گوشی اندکی پایین‌تر از کلید کناری در لبه‌ی سمت راست قرار جای گرفته است و در لبه‌ی پایین گوشی به‌همراه کانال اصلی اسپیکر، متأسفانه باز هم پورت قدیمی لایتنینگ به‌چشم می‌خورد؛ انتظار داشتیم که کوپرتینونشین‌ها گوشی «پرو» خود را با پورت کارآمد USB-C روانه‌ی بازار کنند.

ارتقاء مقاومت بدنه به‌ویژه در برابر عوامل محیطی از جمله‌ی دیگر تفاوت‌های چشمگیر بدنه‌ی آیفون ۱۱ پرو نسبت به گذشته به‌شمار می‌آید. اپل برای دستگاه جدید خود گواهی IP68 را از مؤسسه‌ی IEC دریافت کرده و مدعی است که این گوشی هوشمند می‌تواند به‌مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۴ متری آب دوام آورد و به‌لطف درزگیری دقیق انجام‌شده در برابر گردوغبار نیز مقاوم باشد.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

در حالت کلی برخلاف آنچه در عکس‌ها به‌نظر می‌رسد، عادت‌کردن به چینش عجیب دوربین آیفون ۱۱ پرو کار چندان دشواری نیست، ضمن اینکه پوشش مات جذاب بدنه‌ی گوشی به کنار آمدن با چنین چینشی کمک بسیاری خواهد کرد. البته خریدار آیفون چند ۱۰ میلیون تومانی، با تهیه‌ی کاوری همراه گوشی، پشت آن را نیز خواهد پوشاند! 

خرید از دیجیکالا

نمایشگر و اسپیکر

شاید مهاجرت کوپرتیونی‌ها به نمایشگرهای OLED دیرتر از برخی رقبا و با آیفون ۱۰ آغاز شده باشد اما همواره گوشی‌های اپل، محصولاتی شاخص در بخش نمایشگر بوده‌اند. نمایشگرهای ۵.۸ و ۶.۵ اینچی از نظر ابعاد تغییری نسبت به نسل قبل نکرده‌اند؛ همچنین رزولوشن‌های درنظر گرفته شده برای آیفون ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس به ترتیب ارقام آشنای ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ و ۲۶۸۸ در ۱۲۴۲ پیکسل است. تراکم ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ این دو نمایشگر ارائه‌ی تصاویر شارپ با وضوح بالا را تضمین می‌کند.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

جدای از بحث نام طولانی «Super Retina XDR»، شاهد روشن‌ترین نمایشگر استفاده شده در آیفون‌ها و با شرایط خاصی روشن‌ترین نمایشگر در بین گوشی‌های هوشمند هستیم. همچنین هر دو گوشی از استانداردهای HDR10 و دالبی ویژن پشتیبانی می‌کنند. متاسفانه اپل برخلاف انتظارات از نمایشگرهایی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز استفاده نکرده است و تنها باید به دریافت لمس ۱۲۰ هرتزی (همانند آیفون‌ها دو سال گذشته) اکتفا کرد؛ این مسئله علاوه بر القای حس تعامل سریع‌تر به کاربر، تجربه‌ی گیمینگ را تا حدی بهبود داده است. وداع با 3D Touch دیگر موردی است که اعلام آن در زمان معرفی آیفون‌های جدید پیش‌بینی می‌شد.

در تست روشنایی ما که با الگوی ۵۰ درصدی انجام می‌شود آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس به ترتیب ۱۰۲۴ و ۱۱۳۰ نیت را ثبت کردند؛ کاهش ۸۰ نیتی روشنایی در تست الگوی ۱۰۰ درصدی نیز کاملا قابل قبول است. به این ترتیب آیفون‌های جدید روشن‌ترین نمایشگرهای دنیای موبایل در حالت تنظیم دستی هستند؛ برخلاف پرچمداران سامسونگ خبری از افزایش روشنایی در حالت تنظیم خودکار نیست. اپل مدعی است که نمایشگرهای آیفون‌های جدید در زمان نمایش محتوای HDR تا ۴۰۰ نیت بیشتر از حالت عادی نیز روشنایی تولید می‌کنند؛ روشنایی‌های ۱۴۲۸ و ۱۵۶۲ نیتی به‌دست آمده در تست‌هایی که با الگوهای HDR انجام شد به نوعی گواه این موضوع است.

عملکرد نمایشگر محصولات بالارده
محصول / پارامترها حداقل روشنایی حداکثر روشنایی دستی حداکثر روشنایی خودکار نسبت کنتراست Native خطای رنگ میانگین
سفید مشکی سفید مشکی سفید حالت پیش‌فرض دقیق‌ترین حالت
آیفون ۱۱ پرو مکس ۲.۲ ۰ ۱۱۳۰ ۰ ۱۱۳۰ ۱.۲ ۱.۲
آیفون ۱۱ پرو ۲.۱ ۰ ۱۰۲۴ ۰ ۱۰۲۴ ۱.۲ ۱.۲
گلکسی نوت ۱۰ پلاس ۲.۱ ۰ ۶۴۰ ۰ ۱۲۵۵ ۴.۹ ۲.۸ (Natural)
وان‌پلاس ۷ پرو ۲.۳ ۰ ۶۴۵ ۰ ۹۸۴ ۳  ۱.۲ (Natural)
وان‌پلاس 6T ۲.۲ ۰ ۶۴۰ ۰ ۶۴۰ ۷.۵ ۲.۲ (sRGB)
شیائومی می ۹ ۲.۹ ۰ ۶۷۰ ۰ ۸۰۲ ۳.۳ ۱.۸ (Standard)
هواوی پی ۳۰ پرو ۱.۷ ۰ ۶۱۰ ۰ ۷۴۸ ۷.۲ ۲.۶ (Normal)
گلکسی اس ۱۰ پلاس ۲.۲ ۰ ۶۲۰ ۰ ۱۱۲۵ ۴.۷ ۳ (Natural)
میت ۲۰ پرو ۲ ۰ ۶۴۷ ۰ ۸۸۰ ۵.۳ ۲.۲ (Normal)
آیفون XS Max ۲.۴ ۰ ۹۴۰ ۰ ۹۴۰ ۱.۹ ۱.۹

* تمامی نتایج به‌دست‌آمده حاصل از آزمایش‌های زومیت در شرایط یکسان آزمایشگاهی است.

خوانایی نمایشگر آیفون‌های جدید زیر نور خورشید عالی است و زاویه‌ی دید نیز به لطف پنل OLED بسیار خوب ارزیابی می‌شود. علاوه بر تم تاریک اضافه شده به iOS، قابلیت Night Shift برای فیلتر کردن نور آبی نمایشگر، استفاده از آیفون‌ها در فضای تاریک را راحت‌تر از گذشته کرده است. روشنایی حداقل ۲.۱ نیتی نمایشگر هر دو گوشی نیز با وجود بهترین نبودن، هنوز در کلاس‌ پرچمداران قرار دارد. True Tone نیز با کمک حسگر ۶ کاناله‌ی نور به تجربه‌ی بهتر دیداری (البته خطای رنگ‌ها افزایش می‌یابد) کمک می‌کند؛ اپل با دریافت اطلاعات لحظه‌ای حسگر، تجربه‌ای شبیه به کاغذ را هدف قرار داده است.

نمایشگرهای ۱۹.۵ به ۹ هر دو گوشی از فضای گسترده‌ی رنگی مانند DCI-P3 پشتیبانی می‌کند؛ البته همچون گذشته خبری از تغییر دستی پروفایل‌های رنگ نیست و این کار به‌صورت خودکار توسط گوشی انجام می‌گیرد. شناخته نشدن اپلیکیشن تولید الگوهای رنگی به‌عنوان یک محتوای DCI-P3 مانع از انجام برخی تست‌ها شد با این حال خطای میانگین ۱.۲ و حداکثر ۳.۲ در آیفون ۱۱ پرو و ۱.۲ و ۲.۷ در آیفون ۱۱ پرو مکس بدون شک نتایجی شایسته برای یک گوشی محسوب می‌شوند؛ فعال بودن True Tone خطای میانگین را تا ۶ افزایش می‌دهد.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

در مجموع باید گفت این نمایشگر چه در بحث روشنایی و چه در بحث دقت یکی از بهترین‌‌هایی بود که تا به امروز در زومیت تجربه کردیم؛ جای خالی نرخ‌ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتزی حس می‌شود که امیدواریم در آیفون‌‌های ۲۰۲۰ شاهد آن باشیم. شما در ادامه می‌توانید دیگر نتایج دیگر تست‌های این نمایشگر را مشاهده کنید:

 • دقت رنگ در فضای رنگی sRGB - آیفون ۱۱ پرو مکس اپل
 • گری‌اسکیل و دمای رنگ در فضای sRGB - آیفون ۱۱ پرو مکس اپل
 • پوشش فضای رنگی sRGB - آیفون ۱۱ پرو مکس اپل
 • دقت رنگ در فضای رنگی sRGB در حالت True Tone - آیفون ۱۱ پرو مکس اپل
 • دقت رنگ در فضای رنگی sRGB - آیفون ۱۱ پرو اپل
 • گری‌اسکیل و دمای رنگ در فضای sRGB - آیفون ۱۱ پرو اپل
 • پوشش فضای رنگی sRGB - آیفون ۱۱ پرو اپل
 • دقت رنگ در فضای رنگی sRGB در حالت True Tone - آیفون ۱۱ پرو اپل

آیفون ۱۱ پرو برای ارائه‌ی تجربه‌ی چندرسانه‌ای تمام‌عیار، به سیستم صوتی توانمندی نیاز دارد و خوشبختانه اپل کاملا به این موضوع واقف است. پرچم‌دار اپل از اسپیکر دوکاناله‌ای بهره می‌برد که کانال اصلی آن در لبه‌ی پایین فریم و کانال دوم داخل بریدگی نمایشگر جای دارد. شدت صدای خروجی از هر دو کانال تقریبا برابر به‌گوش می‌رسد. به‌گفته‌ی اپل،‌ آیفون‌های ۲۰۱۹ از صدای فراگیر محیطی (spatial audio) پشتیبانی می‌کنند؛ بدین مفهوم که صدا به‌جای آنکه در جهت خاصی منتشر شود، کل فضای اطراف گوشی را دربرمی‌گیرد و به‌نوعی کاربر را در صدا غوطه‌ور می‌سازد. ما از شدت، وضوح، شفافیت و نویز پایین صدای اسپیکرها رضایت کامل داریم.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

متأسفانه اپل دیگر به‌همراه گوشی‌های خود تبدیل لایتنینگ به جک ۳/۵ ارائه نمی‌دهد؛ اما هدفون سیمی مبتنی بر پورت لایتنینگ کماکان درون جعبه‌ی آیفون‌های ۲۰۱۹ وجود دارد. در‌حالی‌که کیفیت صدای خروجی از هدفون همراه گوشی بسیار خوب و در سطح بهترین‌ها ارزیابی می‌شود؛ اما شدت صدای هدفون اندکی کم‌تر از پرچم‌داران دیگر است.

نرم‌افزار و رابط کاربری

آیفون ۱۱ پرو به‌صورت پیش‌فرض با iOS 13، به‌عنوان جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل موبایل محبوب اپل روانه‌ی بازار شده است. iOS 13 تغییرات بزرگی نسبت به نسخه‌ی قبل به‌همراه دارد که از جمله‌ی مهم‌ترین موارد آن‌ها می‌توان به مواردی همچون تم تیره در سطح سیستمی با قابلیت برنامه‌ریزی، اضافه‌شدن ابزار مدیریت دانلود به سافاری، اپلیکیشن‌های بهبودیافته‌ی Photos و Maps، قابلیت لاگین با اپل آیدی، اضافه‌شدن قابلیت کنترل نورپردازی و جلوه‌ی High Key Mono به نرم‌افزار دوربین، بهبود شارژدهی گوشی و بهبود عملکرد سیری اشاره کرد. برای اطلاع از تمام قابلیت‌های سیستم‌عامل جدید اپل، بررسی iOS 13 را در زومیت مطالعه کنید.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

آیفون ۱۱ پرو مانند نسل قبل برای احراز هویت کاربر، قابلیت بیومتریک فیس‌ آیدی را ارائه می‌دهد. روند ثبت چهره برای نخستین‌بار تفاوتی با آیفون ۱۰ ندارد و همانند قبل طی ۲ مرحله با چرخاندن سر طی چند ۱۰ ثانیه به‌سادگی انجام می‌شود؛ اما به‌مدد توان پردازشی فوق‌العاده‌ی A13 Bionic اکنون فیس آیدی اندکی سریع‌تر از گذشته کاربر را شناسایی می‌کند. باتوجه به عریض‌تر شدن زاویه‌ی دید دوربین سلفی، اپل مدعی است که فیس آیدی در آیفون‌های ۲۰۱۹ در زوایای گسترده‌تری نیز امکان احراز هویت دارد؛ اما ما تفاوت چشمگیری را نسبت به نسل قبل تجربه نکردیم. ضمن اینکه برخلاف آیپد پرو ۲۰۱۸، فیس آیدی آیفون‌های جدید امکان شناسایی کاربر در حالت افقی را ندارند.

دوربین

در شرایطی که بسیاری از گوشی‌های شاخص اندرویدی از مدت‌ها پیش به دوربین‌ سه‌گانه و چهارگانه با حسگرهای چند ۱۰ مگاپیکسلی مجهز می‌شوند، اپل سرانجام امسال به استفاده از دوربین سه‌گانه در آیفون‌ روی آورد. ماژول پشتی آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس سه دوربین ۱۲ مگاپیکسلی را دربرمی‌گیرد که با چینشی مثلثی، کنار هم قرار گرفته‌اند. در جدول زیر مشخصات فنی دقیق دوربین پشتی و سلفی آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس آمده است:

مشخصات فنی دوربین آیفون ۱۱ پرو در برابر نسل قبل
دوربین / گوشی آیفون ۱۱ پرو آیفون XS
دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با ابعاد ۱/۲.۵۵ اینچی
پیکسل‌های ۱.۴ میکرومتری
لنز ۲۶ میلی‌متری با f/1.8 و لرزش‌گیر اپتیکال، PDAF
۱۲ مگاپیکسلی با ابعاد ۱/۲.۵۵ اینچی
پیکسل‌های ۱.۴ میکرومتری
لنز ۲۶ میلی‌متری با f/1.8 و لرزش‌گیر اپتیکال، PDAF
دوربین تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی با ابعاد ۱/۳.۴ اینچی
پیکسل‌های ۱.۰ میکرومتری
لنز ۵۲ میلی‌متری با f/2.0، زوم ۲ برابری و لرزش‌گیر اپتیکال، PDAF
۱۲ مگاپیکسلی با ابعاد ۱/۳.۴ اینچی
پیکسل‌های ۱.۰ میکرومتری
لنز ۵۲ میلی‌متری با f/2.4، زوم ۲ برابری و لرزش‌گیر اپتیکال، PDAF
دوربین اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی، پیکسل‌های ۱.۰ میکرومتری
لنز ۱۳ میلی‌متری با زاویه‌ی دید ۱۲۰ درجه و لنز f/2.4، بدون لرز‌ش‌گیر و فاقد فوکوس خودکار
--
دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی، پیکسل‌های ۱.۰ میکرومتری
لنز ۲۳ میلی‌متری با f/2.2
۷ مگاپیکسلی
لنز ۳۲ میلی‌متری با f/2.2

دوربین اصلی آیفون ۱۱ پرو تمام پیکسل‌های حسگر را برای فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) به‌کار می‌گیرد و از فناوری فوکوس خودکار Dual Pixel پشتیبانی می‌کند؛ اما این موضوع در خصوص دوربین تله‌فوتو صادق نیست، در عوض مهندسان اپل لنزی با دیافراگم بازترِ f/2.0 را به‌جای لنز f/2.4 نسل گذشته در این دوربین استفاده کرده‌اند تا بدین ترتیب عملکرد آن در محیط‌های تاریک از طریق جذب نور بیشتر بهبود یابد.

دوربین استاندارد، تله‌فوتو و اولتراواید آیفون ۱۱ پرو در طول روز

iPhone 11 Pro Tele Day

تله‌فوتو

iPhone 11 Pro Wide Day

واید

iPhone 11 Pro Ultra Wide Day

اولتراواید


دوربین استاندارد، تله‌فوتو و اولتراواید آیفون ۱۱ پرو در طول شب

iPhone 11 Pro Tele Night

تله‌فوتو

iPhone 11 Pro Wide Night

واید

iPhone 11 Pro Ultra Wide Night

اولتراواید


دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید آیفون ۱۱ پرو، به‌عنوان عضو جدید دوربین پشتی در گوشی‌های هوشمند اپل از لرزش‌گیر اپتیکال بهره نمی‌برد و مانند بسیاری از پرچم‌داران اندرویدی، فاقد فناوری فوکوس خودکار است. کوپرتینونشین‌ها دوربین سلفی را نیز ارتقا داده‌اند. در کنار افزایش وضوح حسگر از ۷ به ۱۲ مگاپیکسل، حسگر دوربین سلفی اکنون در پسِ لنزی عریض‌تر با فاصله‌ی کانونی معادل ۲۳ میلی‌متری قرار دارد.

یکی از ضعف‌های موجود در نرم‌افزار دوربین پرچم‌داران اندرویدی به جابه‌جایی نه‌چندان نرم بین دوربین‌ها باز‌می‌گردد. فیل شیلر، قائم‌مقام ارشد واحد سخت‌افزار اپل می‌گوید که این شرکت برای ارائه‌ی تجربه‌ای پایدار در ثبت تصویر با هر سه دوربین آیفون ۱۱ پرو، آن‌ها را به‌صورت پیش‌فرض به‌لحاظ رنگ و نوردهی کالیبره می‌کند. از سویی دیگر، حین عکاسی یا فیلم‌برداری کاربر با یکی از دوربین‌ها، دو دوربین دیگر با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌‌‌شده، به‌صورت خودکار، نوردهی، فوکوس و دمای رنگ خود را با آن دوربین منطبق می‌سازند تا جابه‌جایی بین سه دوربین بسیار نرم صورت بگیرد و ناپیوستگی در آن‌ها کمینه باشد.

آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max

چینش خاص دوربین‌های پشتی و کالیبراسیون اپل در نهایت به جابه‌جایی بسیار نرم بین سه زاویه‌ی دید اولتراواید، واید و تله‌فوتو می‌انجامد. مهندسان اپل با بهره‌گیری از این موضوع، رابط کاربری نرم‌افزار دوربین را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند؛ اکنون کاربر می‌تواند آنچه را که بیرون از منظره‌یاب از دست می‌دهد، به‌صورت آنی ببیند. به‌موجب قابلیتی موسوم به Photos / Videos CaptureOutside the Frame آیفون ۱۱ پرو به‌‌صورت خودکار و به‌کمک دوربین اولتراواید از سوژه‌ی خارج از فریم دوربین واید (استاندارد) و تله‌فوتو عکاسی/فیلم‌برداری می‌کند؛ سپس در صورت وجود فردی خارج از فریم، اپلیکیشن Photos به‌صورت خودکار پیشنهاد می‌دهد که عکس/فیلم را با داده‌های ذخیره‌شده بازسازی کند، البته داده‌های جمع‌آوری‌شده، پس از ۳۰ روز حذف می‌شوند.

اپل سرانجام قابلیت موردانتظار Night Mode را نیز برای ثبت عکس‌های بهتر در محیط‌های تاریک به نرم‌افزار دوربین آیفون اضافه کرد. برخلاف رقبای اندرویدی، حالت Night‌ در دوربین آیفون‌های ۲۰۱۹ مستقل نیست؛ بلکه به‌صورت خودکار در شرایط نوری نامساعد برای دوربین استاندارد و تله‌فوتو فعال می‌شود و عکس‌هایی با نوردهی طولانی می‌گیرد. در حالت Night، دوربین مدت‌زمان پیشنهادی را کنار آیکون Night Mode نشان می‌دهد؛ اما کاربر می‌تواند با لمس آیکون، زمان پیشنهادی را در بازه‌ی پیشنهادی تغییر دهد یا حالت عکاسی شب را غیرفعال کند. دوربین آیفون زمان نوردهی را عموما بین یک تا ۳ ثانیه پیشنهاد می‌دهد؛ اما ظاهرا بسته به میزان تاریکی محیط، کاربر می‌تواند تا ۳۰ ثانیه نیز پیش برود؛ ما در بررسی‌های خود نوردهی ۷ ثانیه‌ای را نیز تجربه کردیم.

حالت Night در برابر حالت Photo

iPhone 11 Pro Night On

Night on

iPhone 11 Pro Night Off

Night off


Deep Fusion نام ویژگی نرم‌افزاری جذاب دیگر آیفون ۱۱ پرو به‌حساب می‌آید. این ویژگی‌ که به‌زودی در قالب یک بسته‌ی به‌روزرسانی در اختیار کاربران آیفون‌های ۲۰۱۹ قرار خواهد گرفت، الگوریتم پردازش تصویر جدید اپل برای ثبت عکس‌هایی با جزئیات بیشتر در شرایط نوری متوسط محسوب می‌شود؛ الگوریتمی که فیلر شیلر آن را «دانش دیوانه‌وار عکاسی رایانشی» می‌نامد. دیپ‌فیوژن هم‌اکنون در نسخه‌ی بتای عمومی iOS 13.2.1 در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد، ما در بررسی پیش‌رو آیفون ۱۱ پرو را به این نسخه ارتقا دادیم تا عملکرد دیپ‌فیوژن را به‌تصویر بکشیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

عکاسی حیات وحش؛ ۳۰ عکس از حیوانات زیبا

عکاسی حیات وحش؛ ۳۰ عکس از حیوانات زیبای جنگل‌های کاستاریکا

توییتر تلگرام

جنگل‌های کشور کاستاریکا فرصتی عالی برای عکاسی حیات‌وحش هستند. اگر به عکاسی از حیوانات، به‌ویژه پرندگان، علاقه دارید، از دیدن این تصاویر لذت خواهید برد.  

سوپریت ساهو (Supreet Sahoo) عکاسی است که عاشق آمریکای‌لاتین و پرندگان آنجا است. او می‌گوید: «اگر دست خودم بود، نزدیک جنگلی استوایی ساکن می‌شدم و تمام عمرم را با پرندگان می‌گذراندم». او سال پیش از کار تمام‌وقتش استعفا داد که دستمزد زیادی بابتش می‌گرفت و به‌دنبال علاقه‌اش رفت تا چیزهایی که می‌بیند، به دیگران نشان دهد.

او اکنون در تلاش است عکاسان را از سرتاسر دنیا جمع کند و این زیبایی‌ها را با آن‌ها شریک شود. او می‌گوید: «این کار نه‌تنها به من اجازه می‌دهد مجددا از این گونه‌های استوایی زیبا بازدید کنم؛ بلکه به دیگران نیز کمک می‌کند همانند من، زیبایی‌های خیره‌کننده‌ی کشور کاستاریکا را کشف‌ و تجربه کنند». سوپریت بر این باور است که هرچه مردم بیشتر با زیبایی‌های نهفته در دل طبیعت آشنا شوند، بیشتر قدر طبعیت را خواهند دانست.

در این مطلب زومیت، تصاویری از گونه‌های جانوری زیبای کشور کاستاریکا واقع در آمریکای‌مرکزی خواهید دید. تمامی این عکس‌ها با دوربین کانن 1D X Mark II و لنز ۶۰۰ میلی‌متری گرفته شده‌اند.

۱. مارگای (Margy)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مارگای

۲. دم‌دراز فیروزه‌ای (Turquoise-Browed Motmot)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-دم‌دراز فیروزه‌ای

۳. درازدامن براق (Resplendent Quetzal)null

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-درازدامن براق

۴. مرغ مگس سبز

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مرغ مگس سبز

۵. مارگای

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مارگای

۶. توکان کیل بیلد (Keel-Billed Toucan)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-توکان کیل بیلد

۷. شمشیربال بنفش (Violet Sabrewing)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-شمشیربال بنفش

۸. تنبل سه‌انگشتی

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-تنبل سه انگشتی

۹. دارکوب ‌فندقی‌رنگ

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-دارکوب فندقی

۱۰. مرغ مگس زمردی سَر‌مِسی

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مرغ مگس زمردی سرمسی

۱۱. جغد عینکی

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-جغد عینکی

۱۲. کوکوی سنجابی

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-کوکوی سنجابی

۱۳. مارگای

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مارگای

۱۴. کارکارای کاکال‌دار

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-کاراکای کاکل دار

۱۵. مرغ مگس زرین‌پر گلوآتشی

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مرغ مگس زرین پر گلو آتشی

۱۶. مارگای

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-مارگای

۱۷. حواصیل شب‌پرواز کاکل‌زرد

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-حواصیل شب پرواز کاکل زرد

۱۸. پرزبان یقه‌دار (Collared Aracari)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-پرزبان یقه دار

۱۹. درازدامن براق

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-درازدامن براق

۲۰. قورباغه شیشه‌ای

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-قورباغه شیشه ای

۲۱. بلبرد سه غبظبکی (Three-Wattled Bellbird)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-بلبرد سه غبظبکی

۲۲. جیجاق پیسه گلوسفید (White Throated Magpie Jay)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-جیجاق پیسه گلوسفید

۲۳. قورباغه درختی چشم‌قرمز

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-قورباغه درختی گلوقرمز

۲۴. توکان گلوزرد

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-توکان گلوزرد

۲۵. میمون کاپوچین (Capuchin Monkey)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-میمون کاپوچین

۲۶. طوطی‌های دم‌بلند اسکارلت (Scarlet Macaws)

طوطی های دم بلند اسکارلت

۲۷. کلوروفونیای ابروطلایی (Golden-Browed Chlorophonia)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-کلوروفونیای ابروطلایی

۲۸. طوطی دم‌بلند اسکارلت

طوطی دم بلند اسکارلت

۲۹. تانگر خال‌دار (Speckled Tanager)

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-تانگر خال دار

۳۰. شاه‌کرکس

عکاسی حیات وحش-حیات وحش کاستاریکا-شاه کرکس

بیشتر بخوانید:

نگاهی به حیوانات نادر و در خطر انقراض از لنز دوربین تیم فلچ

دوربین مکانیکی یا دوربین الکترونیکی؟ کدام‌یک بهتر است؟

نورپردازی پرتره؛ ۵ الگوی اصلی

عکاسی خیابانی؛ نورپردازی خلاقانه برای عکاسی در خیابان

تصاویری از گونه‌های نادر و شگفت‌آور پرندگان جنگل اطلس برزیل

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

قانون ارتعاش چیست؟

قانون ارتعاش چگونه و چرا عمل می کند؟


قانون لرزش تصریح می کند که همه چیز انرژی است و انرژی در فرکانس خاصی ارتعاش می یابد. هیچ چیز در حال استراحت نیست. و این بدان معناست که نتایج به دست آمده در زندگی ، شیوه زندگی ، زندگی خود ، هر آنچه که به آن می رسید یا در رسیدن به این مرحله ناکام هستید ، به دلیل لرزش شماست.

 

بیشتر مردم تصوری از چگونگی جلوه دادن و رسیدن به اهداف و رویاهای خود ندارند زیرا آنها نمی فهمند قانون لرزش چگونه کار می کند. آنچه آنها درک می کنند این است که تا زمانی که به آنچه می خواهند فکر کنند ، تجلی خواهند یافت. طبق قانون جذب ، این به نوعی صحیح است ، اما مشکل اینجاست که قانون جذب براساس قانون ارتعاش است.

 

بنابراین ، اگر تصوری ندارید که چگونه قانون ارتعاش کار می کند ، هرگز قانون جذب را عملی نمی کنید. به همین دلیل است که اکثر مردم نتوانند آنچه را که می خواهند بیان کنند و تصور می کردند که قانون جذب صحیح نیست.

 

همه چیز در حال پیچ و خم و جمع شدن با چیزهایی است که در بخش فرکانس مطابقت دارند. همه چیز در کل جهان دارای یک فرکانس خاص است و در مجموعه ای از لرزش های منحصر به فرد خود نوسان می کند ، که مانند خود به مدار مرکزی می چرخد. به همین دلیل عباراتی مانند "like like like" و "پرندگان پرهای با هم" به وجود می آیند.

 

چگونه قانون لرزش بر زندگی شما تأثیر می گذارد

در اینجا فرمول عالی و ساده ای برای درک قانون لرزش و نحوه عملکرد آن در زندگی ما آورده شده است:

میکروکوزم (ذرات اتمی) = Macrocosm (جهان خارجی)

 

به طور خلاصه ، هرچه احساسات شاد را انتخاب می کنید ، احساسات شاد تری به زندگی شما جلب می شود ، زیرا شما ارتعاش انرژی را ارائه می دهید که با احساسات شاد هماهنگ است. از طرف دیگر ، اگر ناراحت هستید و احساس فرومایگی می کنید ، بیشتر از همین لرزش ها در زندگی خود ایجاد خواهید کرد.

 

ذهن شما قدرتمندترین ابزار در این جهان است زیرا شما قادر هستید از طریق افکار و احساسات خود انرژی لرزش را تغییر داده و تغییر دهید. و وقتی این کار را کردید ، ارتعاش انرژی را که با افکار و احساسات شما هماهنگ است ، جذب کرده و به وجود می آورید.

 

فکر شما جایی است که همه چیز آغاز می شود. همانطور که ذهن آگاه شما به طور عادت در افکار فرکانس خاصی زندگی می کند ، اینها کاملاً در ذهن ناخودآگاه شما جای می گیرند. این افکار به ارتعاش غالب شما تبدیل خواهند شد. و این لرزش غالب با ارتعاشات مشابه دیگر طنین می کند و آنها را به زندگی شما جلب می کند.

 

منظور این است که بگوییم مانند آینه بزرگ عمل می کند. شما ابتدا فرکانس لرزش را از طریق ذهن خود ایجاد می کنید (احساسات و افکار) و سپس آن فرکانس را به محیط اطراف خود می اندازید و هر آنچه که هماهنگ با فرکانس شما ارتعاش می کند به شکل چیزها ، افراد و تجربیات به شما می رسد.

 

شما با ارتعاش انرژی خود در هارمونی زندگی می کنید

شاید بهترین روش علمی برای توضیح نحوه عملکرد قانون لرزش ، استفاده از چنگال تنظیم است. یک چنگال تنظیم می تواند به عنوان یک تصویر مفید در مورد چگونگی تولید یک جسم ارتعاش کننده صدا باشد. هنگامی که دو چنگال تنظیم را با همان فرکانس دریافت می کنید و یکی را با چکش لاستیکی می گیرید ، باعث لرزش و انتقال امواج صوتی به اطراف آن می شود ، همین امر باعث می شود که چنگال تنظیم دوم لرزش و تولید همان امواج صوتی شود. این همچنین به عنوان یک طنین انداز شناخته می شود.

 

وقتی فکر خاصی می کنید یا احساس خاصی احساس می کنید ، از طریق لرزش به محیط اطراف خود انرژی منتقل می کنید و چیزهای دیگر ، افراد و تجربیاتی که در همان فرکانس ارتعاش می شوند ، مورد توجه شما قرار خواهند گرفت. این همان رزونانس است.

فیزیکدان مشهور جهان ، آلبرت انیشتین یک بار این کلمات را بیان کرد: "عمل شبح وار از فاصله". در آن ، وی گفت که بدون جسمی که با جسم دیگری لمس شود می توان یک شیء را جابجا کرد ، تغییر داد و یا در غیر این صورت تأثیر گذاشت.

 

بنابراین ، هر لرزشی انرژی را که به جهان می فرستید ، به زندگی خود جذب خواهید کرد. به همین دلیل است که مردم به دلیل لرزش ، یا به عبارتی دیگر ، افکار ، احساسات ، احساسات ، اعمال و قصد خود زندگی خود را در حال زندگی می گذرانند.

 

وقتی یک درخت سیب کاشته می شوید ، همیشه یک سیب دریافت خواهید کرد. می توان امیدوار بود که درخت سیب به رنگ نارنجی رشد کند ، اما این اتفاق نخواهد افتاد زیرا درخت سیب در فرکانس "یک درخت سیب" ارتعاش می کند. در صورت تغییر لرزش آن ، یک درخت سیب یک درخت سیب باقی نخواهد ماند.

 

https://www.janblaghy.ir/%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d8%b4-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

نحوه استفاده از قانون جذب عشق

قانون جذب: قدرت عشق


توسط اوا گریگوری | قانون مربیگری جذب ، سری قانون جذب ، سریال موفقیت زندگی | 1 نظر

مربی قانون جذبهر اتفاقی که برایت میفته را دوست داشته این یکی از رازهای کار در قانون جذب است. هر دقیقه از روز را دوست داشته و آن را به بخشی واقعی از زندگی خود تبدیل کنید.

 

به این شیوه جدید احساس عادت کنید و این شما را به بعد بعدی یعنی مکانی که باید در آن کار کنید تا قانون جاذبه را انجام دهید ، بلند می کند.

عاشق ماشین ، خانه خود ، درختان و گلها باشید. عاشق پرندگان باشید و از صداهای زیبایی که ایجاد می کنند قدردانی کنید. دوستان خود را دوست داشته باشید و همسایگان خود را دوست داشته باشید. عشق یک حالت ذهنی است. شما فقط می توانید تصمیم بگیرید که آن را انجام دهید ، و هنگامی که این کار را کردید ، می یابید که عشق به شما باز می گردد ، و با این توانایی برای شما می تواند شگفتی هایی را با ذهن خود انجام دهد.

تمام نگرش ها و عقاید گذشته خود را دور بیندازید. عشق ورزیدن به هر آنچه در این جهان وجود دارد را شروع کنید. آنها به یک دلیل در اینجا هستند و تحت قوانین و شرایط مشابهی قرار دارند که شما انجام می دهید.

 

حال و هوای قلب دوست داشتنی را توسعه دهید و برای خواسته های خود ارتعاش قوی تری به جهان منتشر خواهید کرد. نوری که در هاله شما می درخشد ، جذب عشق ناشی از ویژگی های شخصیت شماست. هرچه شما بهتر و خالص تر باشید ، نور بیشتر می شود و بسته به درخشش آن بستگی به این دارد که آیا می توانید شگفتی کار کنید یا خیر.

صبور باشید و شجاع باشید. قبل از رفتن به رختخواب و هنگامی که صبح زود از خواب بیدار می شوید به طور منظم در مراقبه خود باشید. آرام و دوست داشتنی باشید بدون توجه به موانعی که ممکن است با آن روبرو شوید.

عشق عاملی است که هر دری را می گشاید و برای رسیدن به آن بعد بالاتر که قانون جذب در آن کار می کند باید هر روز عشق را پرورش دهید.

اگر به افرادی که با قانون جذب افراد مانند بیل گیتس ، وارن بافت ، اپرا ، ریچارد برانسون و غیره ، بیشترین دستاوردها را داشته اند ، نگاه کنید ، آنها این هاله را با خود دارند که هر زمان که ظاهر می شوند ، عشق را به وجود می آورند. آنها ستایش می کنند ، آنها آموزش می دهند ، به آنها می دهند و به آنها توصیه می کنند ، همه ویژگی های افراد با قلب دوست داشتنی. تمایل آنها آنها را به یک هواپیمای بالاتر می برد که در آن موفقیت فقط موفقیت بیشتری ایجاد می کند.

شما باید یک قلب دوست داشتنی نیرومند پرورش دهید تا به این هواپیمای بالاتر و پاکیزگی خود برسید. افرادی که سرشار از حسادت ، انتقام و خودخواهی هستند ، فقط ذهن خود را مسخره می کنند قانون جذب عشق که منجر به تجلیات ضعیف می شوند وقتی که می خواهند افکار خود را به جهان بفرستند.

بگذارید مردم به سختی تلاش کنند تا به هر وسیله شما را آزار دهند و از قدرت شخصیت شما استفاده کنند تا عصبانی نشوند. هنگامی که شما می توانید بر تلاشهای خود برای سرنگونی شخصیت خود که محکم بر عشق بنا نهاده اید ، غلبه کنید ، می توانید موقعیت بهتری برای جادوگری در ذهن خود داشته باشید و قانون جذب را به نفع خود قرار دهید.

با یک قلب دوست داشتنی ، شما در تلاش برای خلوص هستید. خلوص شخصیت ارتعاش قوی تری به جهان می فرستد و قانون جذب برای افرادی که به این حالت از هستی رسیده اند بهتر عمل می کند.

 

https://www.janblaghy.ir/learn-the-law-of-attraction-to-attract-love-and-health/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

بازاریابی و فروش

تفاوت بین فروش و بازاریابی چیست؟ یک آغازگر ساده و آسان
 

تفاوت بین فروش و بازاریابی چیست؟

بازاریابی منجر به اطلاع رسانی و جذب شرکت و محصول یا خدمات شما می شود. از طرف دیگر فروش مستقیماً با چشم اندازها برای تقویت ارزش راه حل شرکت برای تبدیل چشم انداز به مشتریان کار می کند.

بارگیری رایگان: الگوی طرح فروش
به نظر می رسد ساده است ، درست است؟

در حالی که این دو کارکرد تجاری متفاوت هستند ، هر دو هدف مشترکی دارند: جذب چشم انداز و تبدیل آنها به مشتری و درنهایت ایجاد درآمد. دولت ورودی گزارش 2018 که سازمانها با یک توافقنامه سطح خدمات (SLA) بین بازاریابی و فروش پیدا شده است سه بار به عنوان به احتمال زیاد موثر هستند - اما با کمال تعجب، تنها 26 درصد از پاسخ دهندگان یک SLA رسمی.

بنابراین، چه چیزی این واحد کسب و کار انجام دهید، و می توانید آنها را با هم کار می کند؟ بیایید تفاوت بین فروش و بازاریابی را کمرنگ کنیم و یاد بگیریم که چگونه این دو را ترسیم کنیم.

تفاوت بین فروش و بازاریابی
هر دو تاثیر نسل سرب و درآمد آنها - فروش و بازاریابی دو عملکرد کسب و کار در یک سازمان می باشد. اصطلاح ، فروش ، به کلیه فعالیتهایی که منجر به فروش کالاها و خدمات می شود ، اطلاق می شود. و بازاریابی روند گرفتن مردم علاقه مند به کالاها و خدمات را به فروش می رسد است.

فروش اصطلاحی است که برای توصیف فعالیتهایی که منجر به فروش کالا یا خدمات می شود ، به کار می رود. فروشندگان وظیفه مدیریت روابط با مشتریان بالقوه (چشم انداز) و ارائه راه حل برای چشم اندازها را دارند که در نهایت منجر به فروش می شود.

و بازاریابی شامل کلیه فعالیتهایی است که به ایجاد علاقه در تجارت شما کمک می کند. بازاریابان از تحقیقات و تحلیل بازار برای درک منافع مشتریان بالقوه استفاده می کنند. بخش بازاریابی مسئول در حال اجرا کمپین برای جذب افراد به کسب و کار نام تجاری، محصول یا خدمات است.

تفاوت های کلی بین بازاریابی و فروش وجود دارد. به عنوان مثال ، بازاریابی تلاشهای خود را بر روی عموم مردم یا گروههای بزرگتری متمرکز می کند ، در حالی که فروش گروههای کوچکتر از افراد یا زیرمجموعه های عمومی را هدف قرار می دهد.

اما ، این دو کار تجاری چگونه دیگر متفاوت هستند؟

 

بازاریابی در مقابل فروش


برای ایجاد یک همکاری منسجم بین بازاریابی و فروش ، باید عناصر اصلی هر بخش را درک کنیم.

روند
خواه نوشتن یک برنامه بازاریابی یا فروش باشید ، هر دو جزئیاتی در مورد تاریخچه شرکت و اهداف و ابتکارات مهم آن درج می کنند. سپس برنامه ها به جنبه های طرح که مخصوص هر بخش است ، می پردازند.

طرح بازاریابی میسازد از آنچه محصول است، قیمت آن، که آن را می شود به فروش می رسد، و که در آن فروخته خواهد شد. این همچنین به عنوان 4P بازاریابی شناخته می شود : محصول ، قیمت ، مکان و تبلیغات. اهداف تعیین شده ، کانال های بازاریابی انتخاب شده و بودجه ای برای کمپین هایی که تیم بازاریابی قصد دارد دنبال کند ، ساخته شده است.

برنامه های فروش شامل جزئیات مربوط به روند فروش ، ساختار تیم ، بازار هدف و اهداف است. بعلاوه ، برنامه فروش ، برنامه عمل ، ابزار و منابعی را که برای رسیدن به این اهداف استفاده خواهد شد ، تشریح می کند.

اهداف
اهداف کلیدی که بازاریابی و فروش تعیین می کنند چیست؟ هر دو بخش تمرکز اصلی برای ایجاد درآمد برای شرکت دارند.

هدف اصلی بازاریابی نگاه به تصویر بزرگ و ارتقاء شرکت ، محصول یا خدمات و برند است. دپارتمان های بازاریابی وظیفه قیمت گذاری محصولات و برقراری ارتباط با نحوه تهیه نیازها و خواسته های مشتریان را بر عهده دارند. و اهداف آن غالباً طولانی تر است زیرا کمپین ها می توانند در طی ماه های طولانی گسترش یابند.

برای فروش ، هدف اصلی قرار گرفتن سهمیه ها و اهداف حجم فروش است - و این تمایل به کوتاه مدت است. اهداف فروش غالباً ماه به مدت ماه اندازه گیری می شود. اهداف تعریف شده اند ، و مدیریت فروش محاسبه می کند که بخش ، تیم ها و فروشندگان شخصی آنها برای رسیدن به هدف کلی نیاز به فروش دارند.

ابزار و منابع
پایگاه داده CRM ابزاری است که می تواند توسط فروش، بازاریابی استفاده می شود، و این شرکت به عنوان یک کل است. این پایگاه داده به کلیه بخش ها کمک می کند تا روابط خود را با مخاطبین مدیریت کنند ، مهم نیست که در کدام مرحله از چرخه زندگی مشتری قرار دارند.

رسانه های اجتماعی همچنین می توانند از هر دو واحد تجاری استفاده کنند. برای بازاریابی ، از رسانه های اجتماعی می توان برای تبلیغ محتوا و برای فروش استفاده کرد ، می تواند به عنوان بخشی از یک استراتژی فروش اجتماعی استفاده شود.

بعلاوه ابزاری وجود دارد که مخصوص هر بخش است.

ابزار بازاریابی
بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)
ابزار بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
ابزار مدیریت پروژه
نرم افزار گزارش داده
ابزار تولید محتوا

 

https://www.janblaghy.ir/category/sales-business-and-creativity-training/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

علت لاغری بیش از حد چیست؟

 

برخی افراد لاغر علیرغم تمام تلاشی که می کنند چاق نمی شوند که در این شرایط لاغری آنها ممکن است علت زمینه ای داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود

 لاغری ممکن است بر اثر یکی از این بیماری ها باشد

اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درک کنیم علت این پدیده را نیز می‌توانیم درک کنیم. خداوند متعال، ‌بدن انسان را با دقتی فوق‌العاده ساخته و نه تنها کل محاسبات لازم را برای سلامتی او در نظر گرفته، به منظور تأمین انرژی لازم برای ادامه این زندگی، سیستم های دقیقی خلق کرده است.

انرژی لازم برای تأمین نیازهای بدن انسان از خوراکی ها دریافت می‌شود. اگر انرژی دریافتی به اندازه انرژی مورد نیاز بدن باشد، وزن آن شخص ثابت می‌ماند‌ و اگر این انرژی بیش از انرژی مورد نیاز بدن باشد، بدن پس از دریافت نیاز خود،‌ انرژی باقیمانده را به ذخیره ای برای روزهای قحطی تبدیل می‌کند. این ذخیره معمولاً به صورت بافت چربی در مناطق مختلف بدن باقی می‌ماند و باعث افزایش وزن می‌شود.

حال اگر انرژی دریافتی شخصی کمتر از نیاز او باشد،‌ بدن مجبور است برای تأمین بقیه نیاز خود از این انرژی های ذخیره شده (چربی های انباشته در بدن)‌ استفاده کند. در صورت عدم وجود ذخایر چربی،‌ بدن نیاز خود را از سوزاندن بافت های دیگر خود تهیه خواهد کرد. وضعیت تأمین نیاز بدن به گونه‌ای است که حتی در بعضی حالت های قحطی و رژیم های نادرست لاغری، بدن برای تأمین نیاز خود از بافت های حیاتی و مهم مثل قلب، ‌کلیه، کبد و غیره استفاده می‌کند که باعث کاهش وزن می‌شود.

بنابراین لاغری دلیل بسیار روشنی دارد و با رفع این دلیل به راحتی می‌توان به وزن ایده‌آل رسید و از سلامتی کامل و اندامی مناسب بهره برد.

 

مهم ترین علل لاغری

بیشتر لاغری ها بخاطر تغذیه نامناسب است و درصد خیلی کمتری از آن به مسائل زیر مربوط می شود:
 

 • فعالیت بیش از حد
 • اضطراب، هیجان، افسردگی
 • اشکال در هضم و جذب مواد غذایی
 • وجود بیماری های مزمن مثل سل و سرطان
 • کم خونی
 • وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی مانند تیروئید و مرض قند
 • عوامل آب و هوایی
   

در ادامه نیز به بررسی هریک از این عوامل پرداخته می شود.

 

1- تاثیر فعالیت بیش از حد بر لاغری

برخی از مشاغل مثل کشاورزی یا کارگران ساختمانی نیاز به انرژی بسیار بالایی دارند. سوخت و ساز بدن این افراد زیاد است و با وجود درآمد کمی که دارند نمی توانند با مصرف خوراکی جبران کنند در نتیجه لاغر هستند.

 

2- اضطراب، هیجان، افسردگی ها
مرد مضطرب

از مهمترین عوامل ایجاد لاغری در افراد مشکلات اجتماعی و فردی، استرس و اضطراب می باشد که باعث کاهش اشتها یا از دست دادن کامل غذا می شود و در نتیجه لاغری را در بردارد.

بیشتر بدانید : تاثیر استرس بر کدام قسمت های بدن است؟ + رفع غیر دارویی استرس
 

3- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی

برخی مشکلات دستگاه گوارش و عملکرد نادرست آن مانند کولیت، اسهال های طولانی مدت و …. منجر به کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کاهش دائمی وزن می شود.

 

کولیت روده

اگر جزو افرادی هستید که کولیت روده دارید باید نکات زیر را رعایت کنید:
 

 • استراحت جسمی و روانی و دوری از هیجان و عصبانیت توصیه می‌شود.
   
 • از مصرف مشروبات گازدار و الکلی جداً باید حذر کرد.
   
 • چای پررنگ یا قهوه، سبزی خام، میوه کال، خشکبار و ادویه را از برنامه غذایی خود حذف کنید.
   
 • از غذاهای چرب،‌ تخم‌مرغ نیمرو، کمتر استفاده کنید.
   

بیشتر بدانید : درمان گیاهی کولیت روده با خاکشیر, شوید و بارهنگ
 

مصرف غذاهای زیر آزاد است:

چای کمرنگ، ماست، گوشت بدون چربی، کره، خامه، تخم‌مرغ آبپز، نان، عسل، کمپوت، مربا، ژله، غلات بدون پوست، برنج، سوپ غلات، سیب‌زمینی آبپز، سبزیجات پخته.

مصرف مداوم ماست باعث آرامش و کاهش تولید گاز می‌شود. مصرف مجموعه ویتامین ب (vit.B.Complex) و ماده معدنی Zinc و Magnesium در بهبود وضعیت و کاهش دل دردها نقش مهمی دارد.

بیشتر بدانید : ویتامین b در چه چیزهایی وجود دارد؟ منابع انواع ویتامین b

بیشتر بدانید : روی zinc چه فوایدی برای بدن دارد؟+ منابع غذایی روی

بیشتر بدانید : نقش منیزیم در بدن + منابع منیزیم

4- وجود بیماریهای مزمن

بیماری های مزمن مثل سل، یا بیماریهای بدخیم مثل سرطان منجر به کاهش وزن می‌شود.

 

5- کم خونی

افراد کم خون معمولاً از بی‌اشتهایی رنج می برند و در بعضی حالات کم خونی منجر به خوردن مواد نامناسب (خاک، یخ و گچ) می‌شود این مسائل معمولاً لاغری را در پی می‌آورد.

بیشتر بدانید : علت کم خونی چیست؟ + درمان کم خونی

بیشتر بدانید : علائم کم خونی که کمی عجیب به نظر می رسند
 

6- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی

همچون بیماری قند و پرکاری تیروئید که در ذیل به توضیح بیشتر آنها می‌پردازیم.

 

لاغری بر اثر دیابت

مرض قند منجر به لاغری سریع و ناگهانی می‌شود، زیرا کاهش مقدار انسولین در افراد مبتلا منجر به سوزاندن چربی های ذخیره شده به جای قند می‌گردد و کاهش چربی های ذخیره شده به لاغری منتهی می‌شود.
ناگفته نماند که انسان مبتلا به مرض قند هر چه لاغرتر شود بهتر است و صلاح او در این است که به فکر افزایش وزن نباشد.

بیشتر بدانید : علائم دیابت چیست؟

بیشتر بدانید : اگر دیابت درمان نشود چه تاثیراتی مخربی بر مغز می گذارد؟

بیشتر بدانید : مهم ترین علائم هشدار دهنده دیابت
 

لاغری بر اثر پرکاری تیروئید
تیروئید,معاینه تیروئید

پرکاری غده تیروئید باعث کاهش وزن، و کم‌‌کاری‌ آن منجر به افزایش وزن می‌شود. زیرا هورمون تیروکسین که از فعالیت غده تیروئید تولید می‌شود و به خون انتقال می‌یابد، تنظیم سوخت و ساز بدن را به عهده دارد و کاهش آن منجر به کاهش مقدار سوخت مورد نیاز بدن می‌گردد. عکس آن نیز صادق است. یعنی اگر کمتر از مقدار مورد نیاز باشد باعث تبدیل غذاهای اضافی به ذخائر چربی و نتیجتاً منجر به چاقی می‌شود. اما اگر شرکت‌کننده مبتلا به این اختلال، قرص لازم را مصرف کند هیچ مشکل در برنامه کاهش وزن خود نخواهد داشت، و برعکس، اگر خودسرانه مصرف قرص را رها کند، از برنامه رژیم نتیجه دلخواه را نخواهد گرفت.

افراد لاغر نیز باید تشخیص دهند که لاغری آنها مربوط به اختلال در کار تیروئید می‌باشد یا نه، اگر مربوط به آن بود باید درمان آن را شروع کنند تا هم به سلامتی برسند و هم وزن مناسب.

علائم کم‌کاری تیروئید و پرکاری غده تیروئید را می‌توان در چند نکته به شرحی که در پی آمده، خلاصه کرد:

بیشتر بدانید : غده تیروئید و بیماری های تیروئید را بشناسید
 

علائم پرکاری تیروئید

کاهش وزن، افزایش تپش قلب، کاهش T.S.H، افزایش T 3.T 4، افزایش تعرق بدن، کوچک شدن غده تیروئید، کم‌خوابی، کاهش کلسترول، عصبانیت و عدم کاهش قدرت بدنی

بیشتر بدانید : پرکاری تیروئید؛ علل، علایم و درمان
 

علائم کم‌کاری تیروئید

افزایش وزن، کاهش تپش قلب، افزایش T.S.H، کاهش T 3.T 4، سرد شدن بدن، بزرگ شدن غده تیروئید، خواب‌آلودگی، افزایش کلسترول، خستگی و کاهش قدرت بدنی

بیشتر بدانید : کم‌کاری تیروئید چیست و چگونه درمان می شود؟
 

7- آب و هوا

هوای سرد تحریک‌کننده اشتها و هوای گرم منجر به کاهش اشتهاست؛ از طرف دیگر متابولیسم پایه در نواحی گرمسیر 10% کمتر از نواحی معتدل است، حال آنکه هوای خیلی سرد یا خیلی گرم باعث محدود شدن فعالیت و در نتیجه نیاز به انرژی کمتر می‌شود.

 

راهی برای چاق شدن

لاغرها با پرخوری چاق نمی شوند. به قول خودشان مرتب غذا می خورند ولی نمی دانند چرا چاق نمی شوند.، یعنی چون خیال می کنند لاغر هستند به راحتی هر غذایی و خوراکی هایی را مصرف می کنند تا چاق شوند. اما مهمترین کار این است که تغذیه صحیح و سالم را یاد بگیرند تا در تمام برنامه غذایی شان رعایت کنند. باید با غذاهای کم حجم و پرکالری آنها را به وزن ایده آلشان رساند. علاوه بر میزان کالری دریافتی روزانه خود در برنامه غذایی، باید 1100 کالری اضافی دریافت کنند یعنی اضافه کردن 1 کیلو در هر هفته. بنابراین باید افراد لاغر اطلاعات کامل درباره انواع مختلف غذاها و کالری هایشان داشته باشند.

همچنین یاد بگیرند که چه غذایی را بایدقبل، بعد و کدام را وسط وعده غذایی، کدام را بیشتر و کدام را کمتر و هرگز استفاده نکرد و این امر تنها با آموزش تغذیه امکان پذیر خواهد بود.

 

بیشتر بدانید : دلایل لاغری و کاهش وزن بی دلیل

بیشتر بدانید : آنورکسیا چیست

بیشتر بدانید : رازهای جوانی و لاغری ژاپنی ها
 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

رنگ درمانی و کاربرد های آن

 

مصریان باستان ، از رنگها برای درمان بیماران استفاده می کردند . آنها معبدهایی یا اتاقهای جداگانه می ساختند و هر یک از این اتاقها را با رنگ خاصی ، بنفش ، صورتی ، آبی نورپردازی می کردند

رنگ درمانی چیست؟

رنگ ها تاثیرات بسیاری بر مغز و احساسات افراد دارند ، یکی از مهم ترین رنگ ها که همه روزه از آن استفاده می کنیم ، طیف رنگ های خورشید است. دانشمندان بر این باورند که نور خورشید باعث ترشح بسیاری از هورمون های ضروری در بدن می شود. امروزه علم رنگ ها تا حدی پیشرفت کرده که طبی به نام رنگ درمانی به وجود آمده است.
رنگ ها بر احساسات و افکار ما اثرات انکار ناپذیری دارند . بعضی از ما عاشق رنگ قرمز هستیم و از نارنجی نفرت داریم ، همه این گرایش ها و گریزها به زندگی و تجربیات ما و درک مان از رنگها بستگی دارند و به وقایع خوشحال کننده و غم انگیز زندگی مان بر می گردند .
رنگ درمانی ، علمی است که از رنگها در درمان بیماران و برای اهداف پزشکی استفاده می شود .
متخصصان این رشته اعتقاد دارند ، نورهای رنگی اثرات شفابخشی در بهبود بیماری های مزمن دارند.
 

رنگ درمانی از گذشته تا امروز

مصریان باستان ، از رنگها برای درمان بیماران استفاده می کردند . آنها معبدهایی یا اتاقهای جداگانه می ساختند و هر یک از این اتاقها را با رنگ خاصی ، بنفش ، صورتی ، آبی نورپردازی می کردند .
آنها این معبد را جایگاهی برای پرستش خدایان قرار می دادند و اعتقاد داشتند اگر بیماران در این نورهای رنگی به پرستش خدایان بپردازند ، بیماری و دردشان بهبود می یابد .
امریکایی های هندی تبار از رنگها برای التیام زخمهایشان در شکار بوفالو و یا در جنگ بین قبایل استفاده می کردند . در یونان و چین از دانش رنگ درمانی به خوبی استفاده می شد . آنها به خواص درمانی رنگها پی برده بودند و از روشهای درمانی متفاوت مثل : تاباندن نورهای رنگی بر نخاع ، خوردن سنگهای رنگی یا همراه داشتن آنها و … استفاده می کردند .
 

رنگ قرمز

قرمز رنگ زندگی است و نشان دهنده زنده بودن است . در طیف نور خورشید ، رنگ حاوی انرژی است . این رنگ گرم ترین رنگ است . عشق و هیجان به رنگ قرمز است . در احساسات انسان ها ، قرمز رنگی است که به قلب تعلق دارد و رزهای قرمز و بسته های شکلات در روز عشق همه به رنگ قرمزند .
قرمز رنگی است که انسان را به حرکت وا می دارد . حرکتی را برای ایجاد تحول و دگرگونی در دنیای پیرامون خویش .
از آنجایی که این رنگ به آسانی به چشم انسان می آید ، رنگ اکثر علائم رانندگی ، ماشین های آتش نشانی و زنگهای خطر ، قرمز است . ماشین های مسابقه در مسابقات اتومبیلرانی ، قرمز رنگند .
چون رنگ قرمز ما را تحریک می کند ، رنگ مناسبی برای دیوارهای زندان و بیمارستان نیست .
اگر بیش از حد در تابش نور قرمز بمانیم و یا مدت زیادی به رنگ قرمز خیره شویم ، احساس آشفتگی ، بی قراری و خشونت می کنیم .
در میان کشورهای مختلف رنگ قرمز معانی متفاوتی دارد ؛ در چین رنگ خوش شانسی و مراسم ازدواج است و در روسیه رنگ زیبایی است ، در روم باستان نشان دهنده جنگ بوده است .
 

رنگ نارنجی

نارنجی رنگ گرمی است چون از ترکیب دو رنگ زرد و قرمز به دست می آید . رنگی است که با شادی و زندگی آمیخته است . نارنجی رنگ برگهای پاییزی و شعله های آتش است .
گر چه نارنجی به اندازه قرمز ، پرانرژی نیست ولی خلاقیت و ابتکار و بلند پروازی را در انسان بر می انگیزد . نارنجی درخشندگی و تابندگی خاصی دارد که چشم نسبت به آن بسیار حساس است .
بنابراین در ساختن جاده ها و علائم رانندگی کاربرد بسیاری دارد و با تابیدن نور به سطح این رنگ در تاریکی شب براحتی به چشم انسان می آید .
در طراحی لباسهای ورزشی ، اکثرا با رنگ مکمل خود ، آبی ، پوشیده می شود .
 

رنگ زرد

زرد رنگی گرم ، روشن و پرطراوت است . رنگ خورشید و رنگ طلاست . رنگ زرد و نورهای زرد نشان دهنده معنویت ، الهیات و الهام است .
ما رنگ زرد را از یک طرف به خوبی و خوشحالی نسبت می دهیم و از سوی دیگر به احتیاط نسبت می دهیم . اگر در خانه در کنار نورد سرد مهتابی ، نور گرم ا ضافه شد ، حرارت و انرژی را القا می کند .
رزهای زرد نشان دهنده محبت و دوستی و آرامش می باشند .
 

رنگ سبز

سبز رنگ دنیای گیاهان است ، رنگ سبز احساس طراوت و سرزندگی را در ما القا می کند .
کیفیت سرد آن ، آرامش را در احساس انسان به وجود می آورد و قدرت شفابخشی و التیام دارد . رنگ سبز زندگی ، آرزو و رشد را نشان می دهد .
 

رنگ آبی

آبی از گروه رنگهای سرد است و رنگ آسمان روز است . آبی تسکین دهنده ترین رنگ است .
رنگ آبی ، تپش قلب را آرام تر می کند ، ضربان نبض را پایین می آورد ، درجه حرارت بدن را پایین می آورد و اشتها را کاهش می دهد .
آبی نشان دهنده خداوند و آسمان هاست .
قرار گرفتن به مدت طولانی در نور آبی ، احساس افسردگی را القاء می کند .
 

رنگ سفید

وقتی تمام نورهای رنگی به صورتی متعادل بر روی هم بیفتد ، نور سفید خلق می شود سفیدی ، نشان دهنده خالص بودن و پاکی و خوبی است . در نقاشی های مذهبی ، سفید رنگی است که برای روشنایی خداوند و لباس فرشتگان برگزیده شده است .
 

رنگ سیاه

سیاه در ذهن انسان رنگ بدی است و رنگ انسانهای بد و فریب و دروغ است . سیاه رنگ مرگ و مراسم سوگواری است . کلماتی مانند «بازار سیاه» نشان دهنده منفی بودن این رنگ است .
به هر حال قرار گرفتن در تاریکی بهتر از قرار گرفتن در نور قرمز است و اثرات تحریکی کمتری را بر ذهن انسان دارد . رنگ سیاه می تواند احساس یاس ، تنهایی و دلتنگی را در ذهن انسان القا کند .
 

رنگ و زندگی

شناختن رنگها و اثرات شگفت انیگز آنها بر ذهن و احساسات انسان ، به ما کمک می کند ، انتخاب های مناسبتری را برای محیط کار ، محیط زندگی (منزل) و حتی لباسهای خود داشته باشیم . همچنین از اثرات شفابخش رنگها در القاء آرامش و تنظیم احساسات و هیجانات انسان ها ، می توان در درمان بسیاری از بیماری های دنیای مدرن مانند افسردگی ، بی قراری و اضطراب سود جست . در تحقیقی که در آن «بررسی اثر رنگها بر سازگاری نوجوانان» بررسی شد این نتیجه به دست آمد نوجوانانی که شادترند و با محیط خویش سازگاری بهتری دارند از رنگهای شاد در نقاشی های خود استفاده می کنند و همچنین به کار بردن رنگهای شاد در محیط زندگی نوجوانان ، بر روحیه و نشاط و سرزندگی آنها اثرات بسیار مطلوبی دارد .

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟


افسردگی (اختلال افسردگی عمده) یک بیماری شایع و جدی پزشکی است که بر احساس شما ، نحوه فکر کردن و نحوه عملکرد شما تأثیر منفی می گذارد. خوشبختانه قابل درمان است. افسردگی باعث احساس غم و اندوه و یا از دست دادن علاقه به فعالیتهایی است که یک بار از آن لذت برده اید. این می تواند منجر به انواع مشکلات عاطفی و جسمی شود و می تواند توانایی فرد در عملکرد در محل کار و خانه را کاهش دهد.

 

علائم افسردگی از خفیف تا شدید متفاوت است و می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

احساس غم و اندوه یا احساس افسردگی می کنید

از دست دادن علاقه یا لذت در فعالیتهایی که یکبار لذت می بردند
تغییر در اشتها - کاهش وزن یا افزایش بی ارتباط با رژیم غذایی
خوابیدن یا خوابیدن بیش از حد مشکل دارید
از دست دادن انرژی یا افزایش خستگی
افزایش فعالیت بدنی بی هدف (به عنوان مثال ، دستی یا قدم زدن) یا کند شدن حرکات و گفتار (اقدامات قابل مشاهده توسط دیگران)

احساس بی ارزشی یا گناه
تفکر دشوار ، تمرکز یا تصمیم گیری
افکار مرگ یا خودکشی
علائم برای تشخیص افسردگی باید حداقل دو هفته به طول انجامد.

همچنین ، شرایط پزشکی (مانند مشکلات تیروئید ، تومور مغزی یا کمبود ویتامین) می تواند علائم افسردگی را تقلید کند ، بنابراین مهم است که دلایل پزشکی عمومی را رد کنیم.

 

میزان افسردگی در هر 15 سال بالغ بر 7/6٪ (7/6٪) را درگیر می کند. و یک نفر از شش نفر (6/16٪) در برخی از زمانهای زندگی دچار افسردگی می شوند. افسردگی در هر زمان ممکن است اعتصاب کند ، درمان افسردگی اما به طور متوسط ​​، ابتدا در اواخر نوجوانی تا اواسط دهه 20 ظاهر می شود. زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی هستند. برخی از مطالعات نشان می دهد که یک سوم زنان یک دوره افسردگی اساسی را در طول زندگی تجربه می کنند.

 

افسردگی با غم و اندوه و ناراحتی متفاوت است

مرگ یک دوست عزیز ، از دست دادن شغل یا پایان یک رابطه تجربیات دشوار برای تحمل فرد است. طبیعی است که احساس غم و اندوه در پاسخ به چنین شرایطی بروز کند. کسانی که دچار ضرر و زیان هستند ممکن است خود را افسرده توصیف کنند.

 

اما غمگین بودن به معنای افسردگی نیست. روند اندوه برای هر فرد طبیعی و بی نظیر است و برخی از همان ویژگی های افسردگی را به اشتراک می گذارد. هم غم و اندوه و هم افسردگی ممکن است مستلزم غم و اندوه شدید و انصراف از فعالیتهای معمول باشد. آنها همچنین از نظر مهم متفاوت هستند:

 

در غم و اندوه ، احساسات دردناک موج می خورند که غالباً با خاطرات مثبت آن مرحوم درهم می آمیزند. در افسردگی عمده ، خلق و خو و / یا علاقه (لذت) بیش از دو هفته کاهش می یابد.

در اندوه ، عزت نفس معمولاً حفظ می شود. در افسردگی عمده ، احساس بی ارزشی و نفس کشیدن رایج است.
برای برخی از افراد ، مرگ یک دوست عزیز می تواند افسردگی اساسی را به همراه آورد. از دست دادن شغل یا قربانی یک حمله جسمی یا یک فاجعه بزرگ می تواند برای برخی از افراد به افسردگی منجر شود. هنگامی که اندوه و افسردگی با هم زندگی می کنند ، اندوه شدیدتر است و بیشتر از اندوه بدون افسردگی دوام می آورد. با وجود برخی همپوشانی بین اندوه و افسردگی ، آنها متفاوت هستند. تمایز بین آنها می تواند به مردم کمک کند تا کمک ، پشتیبانی یا معالجه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

 

عوامل خطر برای افسردگی

 

افسردگی می تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد - حتی شخصی که به نظر می رسد در شرایط نسبتاً ایده آل زندگی می کند.

عوامل مختلفی می توانند در افسردگی نقش داشته باشند:

 

بیوشیمی: تفاوت در برخی مواد شیمیایی در مغز ممکن است به علائم افسردگی کمک کند.

ژنتیک: افسردگی می تواند در خانواده ها ایجاد شود. به عنوان مثال ، اگر یک دوقلوی یکسان دارای افسردگی باشد ، دیگری 70 درصد احتمال ابتلا به این بیماری را در زندگی دارد.

شخصیتی: افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند ، که به راحتی دچار فشار روانی می شوند ، یا عموما بدبین هستند ، به نظر می رسد بیشتر دچار افسردگی می شوند.

عوامل محیطی: قرار گرفتن در معرض مداوم خشونت ، غفلت ، سوءاستفاده یا فقر ممکن است برخی از افراد را در معرض افسردگی قرار دهد.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%da%af%db%8c/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت

مدیریت رابطه برای رسیدن به رابطه طلایی

مدیریت رابطه برای رسیدن به رابطه طلایی

در این برنامه به قواعد جدید رفتاری اشاره میکنم و شما را با مدل رفتاری gr آشنا می کنم، پس با من همراه باشید و ویدئوی قسمت اول رابطه طلایی را به صورت کامل و با دقت و تمرکز بالا ببینید.


سعی من به اینه که توی این جلسه کوتاه حدود 20 دقیقه یک دید عالی رو برای مدیریت ارتباط و نجات رابطه عاطفی تون کسب کنید چه حالا در شروع یک رابطه باشید چه در راستای رابطه خودتون؛ و با این دید بتونیم تمام موارد و چالش های رابطه رو مدیریت کنیم.


خیلی هامون دنبال پیدا کردن راه برای سرو سامون دادن به رابطه هامون هستیم ولی انگار کار برامون یه جاهایی غیر ممکن می شه و متاسفانه دست و پا زدن های بی جای ما ما رو تو رابطه ناامید می کنه:
• تو این ناامیدی اونی که تو پروسه اشنایی هست خودشو حذف می کنه اونی که تو زندگی مشترک میره سراغ اخرین راه .. طلاق
همونطور که می دونید من روانشناسم و مربی مهارت های زندگی و خیلی زیاد می شنوم و میبینم که خانم ها چه مجرد چه متاهل از یه جایی به بعد تو رابطه بریدن و نمی کشن.


• یعنی فرد می بینه واقعا نمی شه رابطه رو دست بگیرم با این که از دهها نفر نظر خواسته ولی نتیجه نگرفته و در نهایت خودش رو حذف کرده، پس باید با توجه به شرایط فعلی جدید به نحوی این مسائل رو حل کنیم.


•من میخوام در این ویدیو برای خانم ها بخصوص اونهایی که دنبال راهکارند چه مجرد چه متاهل یه مدل جدید از مدیریت رابطه به نام رابطه طلایی یا gr ارائه کنم که شما بتونید یک دید عمیق از زاویه بالا و کلی پیدا کنید نسبت به کل فرایند رابطه تون تا بعدا اگر خواستید تغییری رو در رابطه در رفتار، احساس، افکار و یا تقسیم  مسولیت ها ایجاد کنید و خودتون و رابطه رو مدیریت کنید.


در هر حال باید دید این مدل جدید رفتاری چیه؟
شامل چه قواعدی و قوانینی؟
چه بخش هایی از رابطه رو در بر می گیره؟
• باید روی یه سری آیتم ها کار کنیم تا بتونیم از فرصت ها و رابطه مون نتیجه عالی بگیریم


حالا شما این ویدیو رو ببینید چند بار و به این سوالات من جواب بدین :
شما تو کدوم مرحله رابطه گیر کردید؟
در کدوم مرحله نیاز به ایده و تغییر دارید؟


• من در ویدیو بعدی در مورد بخش جذاب رابطه یعنی بالا نگه داشتن سطح هیجان در کل زندگی و بخش مهم رابطه یعنی حفظ براتون پیشنهادها وایده های ناب دارم.
• جواب سوالم رو برام در قسمت نظرات بنویسید  تا در ویدئوی بعدی پیشنهاد ها و ایده های بهتری در اختیارتان قرار دهم.


یک خبر خوب در قسمت دوم منتظر شماست، همین الان قسمت دوم را ببینید.

رابطه طلایی قسمت دوم - کلیک کنید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیر سایت