آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت شناخته می شود. این به دلیل نتایج خوب اقتصادی، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی فراوان در آلمان است. برای اخذ تابعیت آلمان باید حداقل 8 سال در این کشور اقامت داشته باشید و به زبان آلمانی مسلط باشید. مهم است بدانید که خانواده، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما نیز می توانند در درخواست اولیه برای اجازه اقامت شما در آلمان و اخذ اقامت آلمان و تابعیت بعدی در نظر گرفته شوند. اگر قصد مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان را دارید، همین حالا با مشاوران Go2TR ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط خاص شما بهترین و سریع ترین راه را در اختیار شما قرار دهند.


آنچه در این مقاله خواهید خواند

دلایل مهاجرت به آلمان
شرایط عمومی مهاجرت به آلمان
راه های مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مهاجرت به آلمان از طریق کار
مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
او با تولد به آلمان مهاجرت کرد
مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت آلمان
برای ویزای مهاجرتی آلمان اقدام کنید
هزینه زندگی مهاجرت به آلمان
مشاوره
دلایل مهاجرت به آلمان
دلایل زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد از جمله:

موقعیت جغرافیایی: آلمان در قلب اروپا قرار دارد و به بسیاری از شهرهای مهم اروپایی نزدیک است.
سفر بدون ویزا: پاسپورت آلمان یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان است و شما می توانید برای مهاجرت به آلمان وارد این سایت شوید به دارندگان این امکان می دهد بدون ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند.
کیفیت آموزش: سیستم آموزشی آلمان از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی برخوردار است.
دستمزدهای بالا: مشاغل در آلمان از بالاترین مشاغل در اتحادیه اروپا هستند.
با مهاجرت به آلمان، این شانس را دارید که استاندارد زندگی خود را بهبود بخشیده و آینده روشن تری را برای فرزندان خود رقم بزنید.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

اگرچه راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام شرایط خاص خود را دارند، اما شباهت هایی نیز وجود دارد. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به آلمان، باید معیارهای کلی زیر را داشته باشید:

اثبات توانایی مالی آلمان
صرف نظر از هدف مهاجرت به آلمان، باید ثابت کنید که پول کافی برای تامین هزینه زندگی خود را دارید. حتی اگر در آلمان کار می کنید، باید تا زمانی که حقوق خود را دریافت کنید، بودجه اولیه ای برای تامین هزینه های خود داشته باشید.

بیمه
بدون بیمه درمانی مناسب نمی توانید به آلمان مهاجرت کنید. هنگام ورود به آلمان باید بیمه درمانی کافی ارائه دهید.

حداقل تسلط به زبان آلمانی
برای زندگی در آلمان باید بتوانید آلمانی صحبت کنید. چارچوب زبان مشترک دارای سه سطح مهارت در B، A و C است و هر کدام دارای دو بخش، شامل A1 / A2 یا مهارت زبان پایه، B1 / B2 یا روان و C1 / C2 یا زبان پیشرفته است. برای مهاجرت به آلمان باید در آزمون زبان شرکت کنید و مدرک A1 یا B1 زبان آلمانی را دریافت کنید. برای اقامت دائم در آلمان به سطح بالاتر C1 یا C2 نیاز دارید.

اخذ ویزای آلمان
شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به آلمان برای ویزای آلمان و اخذ ویزا اقدام کنند. سایر شهروندان برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند.

راه های مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان بسته به شرایط شما از طریق روش های زیر امکان پذیر است که در ادامه به تفصیل هر یک توضیح داده شده است.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مهاجرت به آلمان از طریق کار
مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
او با تولد به آلمان مهاجرت کرد
مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق تحصیل یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به آلمان است. برای تحصیل در آلمان به ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و فقط ۲۵۰ یورو هزینه دارد.

شرایط پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های آلمان
آزمون TestAS: این آزمون یک روش استاندارد برای مقایسه توان علمی داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان است که به دو زبان آلمانی و انگلیسی برگزار می شود. با آزمون TestAS واقعاً می توانید شانس خود را برای تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات خود در دانشگاهی در آلمان ارزیابی کنید.
تسلط به زبان آلمانی: برای اکثر تخصص ها، تسلط به زبان آلمانی پیش نیاز پذیرش در دانشگاه های آلمان است. با شرکت در آزمون زبان مانند TestDaF یا DSH می توانید مهارت زبان آلمانی خود را ثابت کنید.
ویزا: به عنوان یک دانشجوی بین المللی، برای تحصیل در آلمان به ویزای آلمان نیاز دارید. قبل از ورود به آلمان، باید برای ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنید.
اثبات توانایی مالی: باید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود دارید. میزان حمایت مالی آلمان برای یک سال 10332 یورو است. (Wikipedia)
بیمه درمانی: اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، باید بیمه درمانی داشته باشید