آموزش موفقیت و سئو سایت و جذب ثروت با قانون جذب

لوازم مورد نیاز کوهنوردی

چهارشنبه, ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰، ۰۳:۰۴ ب.ظ

در زیر می توانید تمام اطلاعات ضروری در مورد کوهنوردی لیست وسایل کوهنوردی  ، ریشه های آن ، نحوه انجام آن را با اصطلاحات اساسی و ابزار مورد نیاز مورد نیاز خود پیدا کنید. بهترین مکان ها برای کوهنوردی در ترکیه و سراسر جهان برای روح ماجراجو نیز در نظر گرفته شده است.

لیست وسایل کوهنوردی چیست؟

 

لیست وسایل کوهنوردی که در اصطلاح دیگر کوه نوردی نامیده می شود ، یک ورزش بسیار محبوب در فضای باز است. هزاران کوه در جهان وجود دارد ، همه با زمین منحصر به فرد خود ، چالش ها و هیجانات خاص خود. 

خاستگاه کوهنوردی

کوهنوردی اگر به طور دقیق برای مدت زمان طولانی یک سرگرمی نباشد یک عمل معمول است. مردم از همان سال 1336 به عنوان سرگرمی مقیاس کوه ها را در نظر گرفته اند. صعود سر آلفرد ویلز به وترهورن سوئیس در سال 1865 به عنوان یک ورزش کوهنوردی محسوب می شود.

کوهنوردی یک فلسفه مادام العمر است تا یک سرگرمی صرف. 

برخلاف اکثر ورزش های افراطی ، کوهنوردی به عنوان یک سرگرمی مادام العمر و نه یکبار تجربه ، منحصر به فرد است. پرش از بیس و غواصی در صخره ممکن است چند بار اول سرگرم کننده باشد لیست وسایل کوهنوردی  ، اما هر بار همان فعالیت است. در مقابل ، با کوهنوردی هر کوهی یک تجربه جدید است ، نیازی به ذکر احساس موفقیت از فتح هر کوه جدید نیست.

کوهنوردی زمستانی

کوهنوردی زمستانی یک فعالیت دشوارتر ، پرخطرتر و بسیار مفیدتر است. بیشتر مردم صعود را در تابستان انتخاب می کنند ، بنابراین مسیرها در زمستان بسیار شلوغ است. این امر خصوصاً در اجلاسهای پرطرفدارتر می تواند مطلوب باشد. دشواری اضافه شده همچنین برای افزایش نمایی رضایت و احساس موفقیت از صعود پیروزمندانه کار می کند. مزیت لیست وسایل کوهنوردی دیگر این است که می توانید کوهی را انتخاب کنید که می توانید در آن برای تعطیلات زمستانی کامل تعطیلات اسکی داشته باشید.

چگونه کوهنوردی انجام دهیم؟

 

کوهنوردی دو سبک اصلی دارد: آلپ و اکسپدیشن. کوهنوردی آلپ در کوههای با اندازه متوسط ​​، برخلاف کوههای بزرگتر سبک اعزامی ، انجام می شود. 

کوهنوردان آلپ سبک وزن را بسته و سریع حرکت می کنند برای مشاهده لوازم کوهنوردی ضروری اینجا کلیک کنید. و سریعاً به قله می رسند. این امکان وجود دارد زیرا کوههای با اندازه متوسط ​​، مانند کوههای آلپ یا کوههای راکی ​​، می توانند نسبتاً سریعتر مقیاس بندی شوند. 

از طرف دیگر کوهنوردان اعزامی به کندی حرکت می کنند و بارهای سنگین تری را نیز حمل می کنند. لیست وسایل کوهنوردی  این ضروری است زیرا صعود به این کوههای بزرگتر مانند هیمالیا و رشته کوه آلاسکا هفته ها یا ماهها به طول می انجامد و طول سفر بین اردوگاه های پایه بسیار طولانی تر است. اعزامی ها حتی می توانند با حیوانات بسته سفر کنند.

شرایط کوهنوردی

لنگر

لنگر همان چیزی است که کوهنوردان برای محکم نگه داشتن طناب در برابر سنگ ، یخ یا برف استفاده می کنند.

کارابین

کارابین ابزاری است که برای بستن طناب استفاده می شود و معمولاً برای ورزش در فضای باز استفاده می شود. 

سر دیوار

قسمت بالای کوهی که زمین از آن تندتر است.

کرن

توده ای از سنگ یا چوب که برای مشخص کردن یک مسیر خاص استفاده می شود.

گره کوهنوردی

گره ها برای کوهنوردی بسیار مهم هستند و از محبوب ترین لیست وسایل کوهنوردی آنها می توان به شکل هشت ، پروانه آلپ ، بوولاین و زپلین خم اشاره کرد.

قوانین کوهنوردی

کوهنوردی فعالیت آسانی نیست و بدون خطر هم نیست. به همین دلیل است ، اگرچه هیچ قانون رسمی جهانی برای کوهنوردی وجود ندارد ، کوهنوردان سه قانون طلایی را به عنوان مانترا خود در نظر می گیرند: لیست وسایل کوهنوردی  "همیشه دورتر از آنچه که به نظر می رسد ، همیشه بلندتر از آن است که به نظر می رسد و همیشه سخت تر از آن است که به نظر می رسد." تا زمانی که آماده باشید و فعالیت را دست کم نگیرید ، باید خوب باشید.

ایستگاه های پخش

یک قسمت حیاتی از فعالیت راه اندازی ایستگاه های پخش است. همانطور که در بالا تعریف شد ، ایستگاههای تأخیر شبکه ایمنی کوهنوردی هستند و دستورالعملهای دقیق در مورد راه اندازی ایستگاه مناسب پخش را می توان در اینجا یافت .

لیست تجهیزات کوهنوردی: چه تجهیزاتی برای لیست وسایل کوهنوردی کوهنوردی مورد نیاز است؟

 

تجهیزات مورد نیاز شما بسته به کوه و مسیر انتخابی شما متفاوت خواهد بود ، به عنوان مثال در یک مسیر برفی ممکن است به یک گیرنده گیرنده بهمن نیاز داشته باشید ، در حالی که در یک مسیر یخی ممکن است به یک تبر یخ نیاز داشته باشید. در زیر لیستی از موارد ضروری را پیدا خواهید کرد:

 • نقشه 
 • قطب نما
 • منبع نور
 • مواد اولیه برای ایجاد آتش سوزی
 • چاقو
 • چادر
 • طناب زدن
 • مهار
 • چکمه و کرامپون
 • دستگاه رله
 • قرقره
 • کیت کوهنوردی
 • کارابین

بهترین زمان برای لیست وسایل کوهنوردی ؟

کوهنوردی کجا انجام شود

این بسیار به کوه و مسیر بستگی دارد ، اما معمولاً بهار ، اوایل پاییز و تابستان اوقات خوبی است. خوب است به خاطر داشته باشید که هنگام برنامه ریزی تاریخ ، مسیر شما ممکن است روزها و هفته ها باشد.

بهترین مسیرهای کوهنوردی در ترکیه

Geyikbayırı- آنتالیا

صدها مسیر با مشکلات مختلف ، لیست وسایل کوهنوردی  کوهی عالی برای کوهنوردان با هر مهارت. Pegasus در پروازهای مستقیم به آنتالیا معاملات بسیار خوبی ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

کوههای آلاداگ- کایسری- نایده

این کوهها که بعضاً به عنوان آلپ ترکیه خوانده می شوند ، یک مکان کوهنوردی محبوب هستند. دره Cimbar به خصوص در کوهنوردان باتجربه محبوب است. این کوهها در مرز نایده و کایسری قرار دارند و پگاسوس پروازهای بسیار خوبی را به کایسری ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

کوههای منبع - ازمیر

یک جشنواره سالانه "صخره نوردی Kaynaklar" در اواخر بهار برگزار می شود ، که این مقصد را به یک مقصد محبوب در میان کوهنوردان تبدیل می کند. Pegasus در پروازهای مستقیم به ازمیر معاملات بسیار لیست وسایل کوهنوردی خوبی ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

دریاچه بافا- موگلا

مکانی مناسب برای صخره های کوتاه صخره ای "بولدرینگ". نمای دریاچه بافا یک شرکت زیبا برای این صعود است. از طریق ازمیر می توانید به راحتی به مولا ، بهشتی کوچک روی زمین ، دسترسی پیدا کنید. Pegasus در پروازهای ازمیر معاملات بسیار خوبی ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

Çitdibi- آنتالیا

Çitdibi به دلیل چالشی که ارائه می دهد مشهور است. کوهی لیست وسایل کوهنوردی است برای فتح کوهنوردان باتجربه. Pegasus برای یک ماجراجویی عالی ، پروازهای عالی به آنتالیا را ارائه می دهد .

کوههای Kaçkar- ریزه

بهترین مقصد ترکیه برای مسیرهای یخی کوه های Kaçkar است. مناظر قله ها یک نوع است. از ترابزون می توانید به راحتی به Rize برسید. Pegasus پیشنهادات بسیار خوبی را در پروازهای ترابزون ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

دره عمودی Balllarkayalar - Kocaeli

بیش از صد مسیر همراه با همجواری آن با استانبول این مکان را به مقصدی مطلوب برای کوهنوردان تبدیل کرده است. این دره همچنین یک مکان عالی برای اردو زدن است. کوچائلی بسیار به استانبول نزدیک است. از طریق پگاسوس می توانید با بهترین قیمت به استانبول برسید . 

داتکا - موگلا

یک چالش واقعی ، این مکان توصیه نمی شود مگر اینکه از مهارت و تجربه کوهنوردی بسیار مطمئن باشید. از ازمیر می توانید به راحتی به مولا برسید. Pegasus در پروازهای مستقیم به ازمیر معاملات بسیار لیست وسایل کوهنوردی خوبی ارائه می دهد که می توانید در اینجا بررسی کنید .

اوزوندره- ارزروم

یک نقطه عالی با یک زمین صخره ای در تابستان و یک زمین یخی در زمستان. سالانه "جشنواره بین المللی صعود روی یخ" که در ژانویه برگزار می شود ، اوزوندره را به مکانی محبوب برای کوهنوردان تبدیل می کند. با بهترین معاملات می توانید از طریق پگاسوس به ارزروم بروید .

بهترین مسیرهای کوهنوردی در جهان

مونت بلان- فرانسه

مونت بلان بلندترین قله اروپای غربی است که 4810 متر ایستاده است. لیست وسایل کوهنوردی  قطعاً یک چالش ، اما سخت ترین قله آلپ نیست ، اغلب توسط کوهنوردان ترجیح داده می شود. Pegasus در پروازهای مستقیم به لیون ، مارسی یا ژنو ، از آنجا که می توانید به مون بلان بروید ، معاملات بسیار خوبی را ارائه می دهد .

The Matterhorn- سوئیس 

شاید نمادین ترین کوه جهان ، The Matterhorn همان چیزی باشد که در میله های شکلات Toblerone می بینید. صعود خیلی دشوار نیست ، اما در حدود 10 ساعت کوهنوردی و بدون وقفه طولانی ، این یک تجربه کوهنوردی کلاسیک است. Pegasus در پروازهای مستقیم به ژنو معاملات بسیار خوبی ارائه می دهد که از این طریق می توانید به راحتی به Matterhorn برسید. 

توبکال- مراکش

مطمئناً مقصد زیبایی Toubkal است. این سفر کوهنوردی زیادی را شامل نمی شود و برای کوهنوردان مبتدی که می خواهند سفری راضی کننده داشته باشند ، در ارتفاع 4167 متری ایستاده اند. Pegasus در پروازهای مستقیم به کازابلانکا معاملات بسیار خوبی را ارائه می دهد که می توانید از آنجا راهی توبکال شوید.  

اگر قصد سفر با تجهیزات خود را دارید ، ممکن است هزینه های اضافی لیست وسایل کوهنوردی داشته باشد. برای بررسی جدول قیمت خدمات اضافی می توانید اینجا کلیک کنید.

 

29/04/2019

در ایمنی ضروری خواندن ، برجسته ، کوهنوردی ، ایمنی ، استانداردها ، UIAA

مشاوره UIAA:
ده موردی که می توانید هنگام خرید دنده کوهنوردی در نظر بگیرید

دستورالعمل های زیر اصولاً به تجهیزات کوهنوردی تحت لیست وسایل کوهنوردی پوشش استانداردهای ایمنی UIAA اشاره دارند. این شامل وسایل ترمز ، کارابین ، کرامپون ، لنت تصادف ، مهار ، کلاه ایمنی ، ابزار یخ ، طناب و زنجیر است. لیست کامل استاندارد را می توان در اینجا یافت .

1. انجام تحقیقات کامل . اطمینان حاصل کنید که قطعه دنده ای که خریداری می کنید متناسب با نوع فعالیتی است که می خواهید دنبال کنید. بررسی محصولات از منابع مستقل را بخوانید.

2. همیشه هشدارها و دستورالعمل های سازنده در مورد استفاده ، بازرسی ، نگهداری و بازنشستگی تجهیزات را بخوانید و به آنها توجه کنید . برای این نکته اخیر ، در صورت تردید همیشه بهتر است تجهیزات را تعویض کنید. اطلاعات مربوط به فراخوان محصولات را می توان در وب سایت UIAA یافت .

3. در صورت امکان ، قبل از خرید امتحان کنید . این امر به ویژه در مواردی که تناسب در توانایی مورد در محافظت از کوهنورد مانند کلاه ایمنی و مهارها تأثیرگذار است ، بسیار مهم است. تجهیزات کوهنوردی نامناسب می توانند خطرناک باشند.

4. فقط تجهیزات دارای برچسب ایمنی UIAA و / یا برچسب CE را خریداری کنید .لیست وسایل کوهنوردی  این اطمینان می دهد که با دقیق ترین استانداردهای بین المللی مطابقت دارد . برچسب UIAA Safety یا CE را می توان بر روی یک قطعه چرخ دنده یا در توضیحات محصول حکاکی یا بخیه زده شده یافت.

5- از خرید اینترنتی چرخ دنده به جز تجهیزات مارک های شناخته شده و معتبر و از تولید کننده معتبر یا خرده فروش معتبر خودداری کنید . UIAA و شورای کوهنوردی انگلیس (BMC) اختصاص داده شده مقاله به بررسی خطرات بسیاری از خرید آنلاین.

6. مراقب محصولات تقلبی باشید . از نظر چشم آموزش ندیده ، یک محصول تقلبی ممکن است شباهت زیادی به محصول واقعی مجاز داشته باشد. محصولات ظاهراً گواهی شده ای که با قیمت بسیار پایین به فروش می رسند باید یک هشدار باشد.

7. UIAA استفاده از وسایل کوهنوردی دست دوم / دست دوم را تأیید نمی کند لیست وسایل کوهنوردی . موارد زیر خصوصاً نباید دست دوم تهیه شود: مهار ، کلاه ایمنی و طناب.

8- سابقه خرید تجهیزات خود را در یک دفترچه یادداشت یا بصورت آنلاین ثبت کنید. این اطمینان می دهد که شما همیشه از زمان خرید تجهیزات سابقه داشته اید.

9. اگر در اعتبار تجهیزات تردید دارید ، آن را در برابر پایگاه داده تجهیزات مجاز UIAA بررسی کنید به همین ترتیب اگر فکر می کنید شخصی بدون مجوز از برچسب ایمنی UIAA استفاده می کند ، می توانید جزئیاتی را به UIAA ارسال کنید که این محصول را به پایگاه داده مقالات متخلف خود اضافه کند. لیست کاملی از تولیدکنندگانی که محصولات آنها دارای برچسب ایمنی UIAA هستند در اینجا یافت می شود .

10. در مورد PPE (تجهیزات حفاظت شخصی) لطفا توجه داشته باشید لیست وسایل کوهنوردی که این تجهیزات روند پیری دارند و باید طبق دستورالعمل های سازنده تعویض شوند. لطفا توجه داشته باشید که بسیاری از فروشندگان پس از فروش تجهیزات PPE را قبول نخواهند کرد.

کمیسیون ایمنی UIAA / آوریل 2019

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۲/۰۱
مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی