آموزش موفقیت و سئو سایت و جذب ثروت با قانون جذب

مشاور کسب و کار ارومیه

شنبه, ۵ مهر ۱۳۹۹، ۰۵:۰۲ ب.ظ

مشاور کسب و کار ارومیه


آیا مشاور مدیریت کار بازاریابی هم می‌کند؟
اینکه بازاریابی چیست و بازاریابی چه فعالیتی انجام می‌دهد، نیاز به نوشتن مقاله‌ای جداگانه دارد؛ اما باید گفت که بازاریابی با مشاور مدیریت متفاوت است. بازاریابی شخصی است که وظیفه معرفی محصول یا خدمات شرکت را بر عهده دارد. وظیفه او فقط در این حوزه می‌چرخد؛ اما مشاور کسی است که بر این روندها نظارت داشته و توصیه‌ها و برنامه‌هایی برای بهبود عملکرد بازاریاب ارائه می‌دهد.

 

مشاوره مدیریت کسب و کار شرکت مشاور آکام آتا
مشاوره مدیریت کسب و کار – شرکت مشاور آکام آتا

یک مشاور مدیریت چه دانشی باید بدانید؟
یک مشاور باید چندین دانش و توانایی را در کنار هم داشته باشد. مسلماً اول از همه شما که قصد ورود به این حوزه را دارید، باید بتوانید اطلاعات لازم را به خوبی جمع‌آوری و تحلیل کنید. سپس آن‌ها در قالب یک برنامه توصیه‌ای به اعضای تیم بدهید. مشکل از همین‌جا شروع می‌شود. بسیاری از افراد سازمان در برابر هرگونه و تغییرات ناشی از آن مقاومت می‌کنند. ممکن است که این فکر در آن‌ها به وجود بیاید که کارشان تا اینجا بد بوده و اعتماد به نفسشان را پایین بیاورد.

با اینکه هدف مشاور مدیریت شرکت یا سازمان در نهایت به تأمین خواسته‌های مشتریان می‌رسد، اما قبل از آن باید اعضای تیم را در راستای هرگونه تغییر مجاب کند. برای همین مشاور باید بتواند تا بیان صحبت و مذاکره با خود اعضای شرکت و گوش کردن به مشکلات آن‌ها، بهترین شیوه را انتخاب کند. فن بیان و خوب شنیدن اولین مهارتی است که مشاور باید داشته باشد.

توانایی که شمای مشاور مدیریت شرکت برای ورود به این حوزه باید داشته باشید، شامل:

توانایی برقراری ارتباط مؤثر و خوب را با مشتریان و از همه کارمندان و مدیران داشته باشید. این ارتباط نه باید خیلی دوستانه و نه خیلی با تحکم باشد. شما باید به صورتی رفتار کنید که آن‌ها شما را امین خود بدانند. کسی که به دنبال پیشرفت یا تأمین خواسته‌های شما است.
بتوانید تکنیک‌های پرسشگری و مصاحبه را به خوبی اجرا تا به نیازهای واقعی دست پیدا کنید. قدم اول برای مشاور آشنایی با کسب‌وکار و مشتریان است.
باید شنونده خوب و صبر و حوصله بالایی داشته باشید. شنونده خوب بودن فقط برای مشتریان نیست، بلکه اول از همه خواسته‌ها و مشکلات شرکت و اعضای تیم را بشنوید. همچنین در دریافت مشکلات باید صبور باشید. خیلی از کارمندان و افراد تمایل دارند تا برای خواسته‌های خود داستان‌سرایی کنند. قطع حرف آن‌ها می‌تواند به منزله نوعی توهین و مخدوش شدن اعتبار شما تلقی شود.
اطلاعات خود را کامل کنید. باید با تمامی بخش‌های شرکت ارتباط مؤثر داشته تا بتوانید خواسته و مشکلات آن‌ها را به خوبی دریافت کنید. همچنین هرچه اطلاعات و دانش تکمیل‌تر باشد، بهتر می‌توانید برنامه‌ای متناسب با اهداف شرکت تنظیم کنید.
قدرت بیان قوی داشته باشید. باید بتوانید با استفاده از کلمات، انگیزه مناسب را در جهت تغییر به وجود بیاورید.
توانایی برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی را داشته باشید. این برنامه‌ریزی نیاز به داشتن اطلاعات کامل از اهداف شرکت را دارد.
توانایی کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری مورد نیاز را داشته باشید. باید بتوانید با ساختن اسلایدهای مناسب اعضای تیم به ویژه مدیران را مجاب به گوش کردن و تغییر کنید.
باید بتوانید به خوبی اطلاعات را تحلیل کنید. دانش ریاضی به ویژه آمار در اینجا خیلی مهم است.
توانایی حل مسئله داشته باشید. هرچه این توانایی قوی‌تر باشد، بهتر می‌توانید با چالش‌ها و مشکلات شرکت روبرو شده و برای بهبود آن‌ها، راهکارهای مناسب‌تری بدهید.
اعتماد به نفس لازمه قوی پیش رفتن کار شما است. شما نه تنها باید خودتان اعتماد به نفس در انجام وظایف داشته باشید، بلکه باید این حس را در خود افراد ایجاد کنید.
مدیریت زمان خیلی مهم است. تمامی برنامه‌ریزی شما باید به صورتی پیش برود که در زمان تعیین شده، همه چیز به خوبی انجام شود.
ایده پرداز باشید. البته ایده داشتن به منظور گفتن روش‌های جدید نیست، بلکه باید بتوانید با بهترین تکنیک، حتی موارد قدیمی، مشکلات شرکت را به بهترین شکل ممکن حل کنید.
استراتژی انواع بازاریابی را به خوبی بدانید و آن‌ها را با کمک تیم اجرایی پیاده سازی کنید.
باید توانایی ارزیابی از کارها و پیش رفتن آن‌ها مطابق با نیاز مشتریان را داشته باشید. به عبارتی، با انواع تست‌های ممکن آشنا شوید.
قیمت‌گذاری مسئله مهمی برای شرکت‌های عرضه کننده خدمات و محصولات است. توانایی قیمت‌گذاری نیاز به شناخت کامل از بازار را دارد.
توانایی متقاعد کردن را داشته باشید. اینکه بتوانید مدیران شرکت را مجاب کنید تا بر اساس برنامه شما پیش بروند. به هر حال این نیازمند فن بیان قوی است.
انعطاف‌پذیر باشید. تحکم سرسخت روی مسئله‌ای می‌تواند باعث نابودی و دور شدن افراد از شما شود. به هرحال باید شرایط هرگونه پیشنهاد را هم در نظر بگیرید.
مشاور کسب و کار ارومیه

یعنی برای مشاوره مدیریت دادن کسی از شما مدرک تحصیلی نمی‌خواهد؛ اما به آن صورت هم نیست که شما با مدرک غیرمرتبط بتوانید در این حوزه قوی کار کنید. کسی که قصد مشاوره در یک حوزه خاصی را دارد، باید تحصیلات مرتبط با آن هم داشته باشد. علاوه بر این دانش‌های مدیریتی را بداند. افرادی که در رشته‌های MBA یا انواع مدیریت دیگر و همچنین رشته‌هایی مهندسی مانند صنایع تحصیل می‌کنند، ممکن است بهتر از بقیه قادر به برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی کنند.

یک مشاور مدیریت علاوه بر این باید دانش اقتصاد، روانشناسی، حسابداری و بازاریابی داشته باشد. البته تأکید می‌کنم که لازم نیست، مشاور در این حوزه‌ها متخصص بوده و کار اجرایی انجام دهد؛ اما باید بتواند برای سیستم تحلیل خود، با چنین مواردی به خوبی آشنا باشد. مسلماً هرچه تجربه او بیشتر شود، بهتر می‌تواند در این حوزه کار کند.

البته فقط دانش فنی مهم نیست، بلکه باید ویژگی‌های اخلاقی هم شمای مشاور مدیریت داشته باشید:

صبور بودن مشاور مدیریت؛
مؤدب بودن مشاور مدیریت در برابر مدیران؛
آرام بودن مشاور مدیریت به ویژه در صحبت با کارمندان؛
مرتب بودن و داشتن فایل هایی برای مستند کردن تمامی اطلاعات توسط مشاور مدیریت؛
مشاوره مدیریت مشاور کسب و کار شرکت مشاوره آکام آتا
مشاور مدیریت کسب و کار – شرکت آکام آتا

چگونه مشاور مدیریت شویم؟
حالا به سراغ اصل مطلب می‌رویم. اینکه چه روش‌هایی را باید برای مشاور مدیریت شدن سپری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که توقع همیشه از یک مشاورمدیریت شرکت بالا است. در نگاه اولین مشاور مدیریت کسی است که خود باید تجربه بالایی در آن حوزه داشته باشد. با چالش‌های آن آشنا بوده و در واقع خاک خورده روزگار باشد.

 

۱- همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، مشاور مدیریت بهتر است در رشته‌های مرتبط مانند MBA تحصیل کند. تحصیل در این رشته‌ها به شما در برنامه‌ریزی و دیگر موارد مورد نیاز کمک زیادی خواهد کرد. پس در قدم اول باید دانش خود را افزایش دهید و مدارک لازم مدیریتی را کسب کنید. بهتر است که این تجربه به صورت آکادمیک از خود دانشگاه شروع شود.

۲- در گروه‌ها و انجمن‌های مرتبط مشاوره مدیریت از همان دانشجویی عضو شوید. شرکت در چنین انجمن‌هایی علاوه بر آموزش و کسب تجربه، باعث می‌شود تا شما با افراد حوزه کاری به ویژه استادان آشنا شده و دایره کاری خود را افزایش دهید.

۳- فکر نکنید که تحصیلات را تمام کرده‌اید، مشاور مدیریت کسب و کار شده‌اید. عاملی که باعث مشاوره شدن شما می‌شود، تجربه است. هرچقدر هم که دانش داشته باشید، نبود تجربه و مواجه شدن با چالش‌ها می‌تواند شما را گاهی تا مرز سقوط پیش ببرد.

شرکت در دوره‌های کارآموزی بهترین شیوه برای قوی‌تر شدن در حوزه مشاوره مدیریت است. شاید حدود ده سال طول بکشد تا شما به یک مشاور مدیریت تبدیل شوید؛ اما خوب شروع کردن در این حوزه خیلی مهم‌تر از شروع سریع و بدون برنامه است. مشا

 

http://hectorklic03433.shotblogs.com/-10156548
 

http://beaulomi55666.blogzet.com/-10843572
 

http://spencerpqoj55555.tribunablog.com/-10390571
 

http://conneropmh44444.blogdigy.com/-10425951
 

http://johnnydecx14444.tblogz.com/-10924456
 

http://edgarffdg44444.canariblogs.com/-11923270
 

http://jeffreyxyxu90001.isblog.net/-13547927
 

http://israeldhdt59506.amoblog.com/-17906430
 

http://jaredcrar01481.blogkoo.com/-15476818
 

http://franciscowwqi05050.alltdesign.com/-16543551
 

http://marcoivbw00000.total-blog.com/-21277497

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۹/۰۷/۰۵
مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی