آموزش موفقیت و سئو سایت و جذب ثروت با قانون جذب

 طراحی سایت   طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

6 نکته کلیدی در نوشتن رپورتاژ آگهی هدفمند

دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ

نکاتی که برای نوشتن رپورتاژ به شما کمک میکند

برخلاف تصور بسیاری از ما، بازاریابی محتوایی یکی از شیوه های قدرتمند بازاریابی است. سالانه مدیران بازاریابی بسیاری در جای جای جهان از ابزارهای مختلف بازاریابی محتوایی، برای پیشبرد کار خود و برندسازی استفاده می کنند. انتشار رپورتاژ آگهی جذاب یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی محتوایی است که پیش روی شما قرار دارد. در انتهای این مطلب، شما نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی، مزایای آن و روش هایی جهت کمک به انتشار رپورتاژ هدفمند را فرا می گیرید.

رپورتاژ آگهی متنی آموزشی یا خبری با هدف تبلیغاتی است. درنتیجه لازم است محتوایی ارزشمند در اختیار کاربران قرار گیرد. از آنجایی که امروزه خوانندگان از فاصله دور، تبلیغاتی بودن یک محتوا را متوجه می شوند و از خواندن آن صرف نظر می کنند، بسیار حائز اهمیت است که محتوای رپورتاژ آگهی صرفا تبلیغاتی نباشد و اطلاعاتی مفید در اختیار کاربران قرار دهد تا آنها پس از صرف زمان برای مطالعه متن، حس رضایت و خشنودی داشته باشند.

بسیاری از کسب وکارها برای گرفتن بک لینک و بهبود سئو تبلیغات رپورتاژ منتشر می کنند و موفق می شوند جایگاه خود را در گوگل ارتقا دهند. هدف از نوشتن رپورتاژ آگهی برای برخی دیگر از کسب وکارها، متقاعد کردن کاربر برای استفاده از محصول و یا سرویسی است که برند شما ارائه می دهد.

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

اگر تمایل دارید رپورتاژ آگهی جذاب و هدفمند بنویسید، می توانید با پیمودن گام های زیر این راه را برای خود هموارتر کنید.

1.مخاطب خود را بشناسید

شخصیت مخاطبان خود را تحلیل کنید. به سوالاتی از قبیل مخاطبان کسب وکارتان چه نیازهایی دارند؟ به چه فکر می کنند؟ چه گروه سنی هستند؟ به چه موضوعاتی علاقه دارند؟ لحن و سلیقه آنها چگونه است؟

بسیار مهم است که بدانید برای چه گروهی از کاربران رپورتاژ آگهی می نویسید و با در نظر گرفتن این موارد، سعی کنید واژه هایی متناسب و درخور نیاز و سلیقه مخاطب انتخاب کرده و بازده رپورتاژ آگهی خود را به حداکثر برسانید.

2.سایت منتشرکننده را بررسی کنید

اگر قصد دارید رپورتاژ آگهی شما موثر واقع شود و به هدف موردنظرتان دست یابد، لازم است در سایت های معتبر و پربازدید منتشر شود. اغلب سایت های پربازدید، قوانین و سبک خاص خود را دارند در نتیجه هنگام نوشتن محتوا برای رپورتاژ آگهی، حتما سبک و قوانین سایت منتشرکننده را در نظر داشته باشید. همچنین لازم است محتویات سایت های منتشر کننده و دیدگاه هایی را که کاربرانِ آن ها ثبت کرده اند، به دقت بررسی کرده و مخاطبان آن ها را ارزیابی کنید. سپس سایت هایی را برگزینید که مخاطبان آن ها با پرسونای کسب وکار شما بیشترین تناسب را داشته باشند.

3.با نوشتن تیتر جذاب، مخاطب را درگیر کنید.

از مهم ترین عناصر رپورتاژ آگهی، تیتر است. برای نوشتن تیتر جذاب زمان بگذارید و از خلاقیت خود استفاده کنید. در نوشتن تیتر، اطلاعاتی را که در دو گام اول کسب کرده اید، در نظر داشته باشید. با در نظرگرفتن لحن و سلیقه مخاطب، واژه ها را طوری کنار هم قرار دهید تا مخاطب به مطالعه متن علاقه مند شود. دقت کنید که تیتر باید گویای موضوع اصلی رپورتاژ آگهی شما باشد. بهتر است با استفاده از کمی ابهام و ایجاد علامت سوال یا حس نیاز در ذهن مخاطب، تمایل او را به مطالعه متن برانگیزید.

4.کاربر را برای ورود به متن اصلی آماده کنید

قبل از اینکه کاربر وارد قسمت اصلی متن شود، بهتر است چکیده ای از کل محتوا بین 30 تا 40 کلمه در اختیار او قرار دهید. این مقدمه کاربر را برای ورود به متن اصلی آماده می کند. از آنجایی که تعداد لغات در این قسمت بسیار کم است، از بررسی و نوشتن جزییات بپرهیزید و اصل و عصاره ای از محتوای خود را به دور از هرگونه مبهم نویسی و با بیانی شفاف، مطرح کنید.

5.متنی جذاب و هدفمند بنویسید

بدنه اصلی جایی است که باید به حل علامت سوال ایجاد شده در ذهن مخاطب پاسخ دهید و موضوع را به طور کامل شرح و بسط دهید. با توجه به هدفی که از انتشار رپورتاژ آگهی دارید، اگر بین 20 تا 30 درصد محتوای شما تبلیغاتی باشد و به معرفی برند، محصول و یا خدمات شما بپردازد، کافی و قابل قبول است. همچنین بهتر است مجموع تعداد کلمات به کار برده شده در رپورتاژ بین 800 تا 1200 کلمه باشد.

احتمالا شما هم این جمله را شنیده اید که مردم با احساس خود خرید می کنند نه با منطق شان. پس در انتخاب کلمات حساس باشید. از نتایجی که در گام یک و دو به دست آوردید، استفاده کنید. می توانید با روایت داستانی متناسب با لحن و سلیقه مخاطب، بیش از پیش عواطف مخاطب را برانگیزید و حس همزادپنداری بیشتری ایجاد کنید.

اغلب مردم برای محصول شما حاضر به پرداخت هزینه نیستند بلکه برای پیامدهای ناشی از محصول یا خدمت شما اعم از زیبایی، اعتماد به نفس، سلامتی و . . . هزینه پرداخت می کنند. برای نتایج بهتر می توانید مثال های متفاوت و ملموس بزنید و در قالب مثال و داستان، مشکلی را مطرح کنید و شرح و بسط دهید. حس همزادپنداری در مخاطب ایجاد کرده و در نهایت با استفاده از محصولات یا خدمات برند خود، راه حلی را پیشنهاد کنید و مخاطب را از درگیری ذهنی رها سازید.

می توانید با متخصصان مصاحبه کنید و نقل قول هایی از متخصصان در اختیار کاربران قرار دهید. دقت کنید نقل قول کاربردی و مورد استفاده کاربر باشد و نه تعریف اغراق آمیزی از برند شما. همچنین در ارائه محتوای خود در بدنه اصلی رپورتاژ آگهی، بخش بندی داشته باشید تا خوانایی متن بیشتر شود و به افزایش تمرکز کاربر کمک کند.

6.مخاطب را به سایت خود دعوت کنید.

تلاش کنید متنی مفید در اختیار مخاطب قرار داده و او را تا مرحله آخر با خود همراه کنید. در این مرحله با دعوت او به انجام کاری (Call To Action)، هدف خود را از نوشتن رپورتاژ آگهی عملی کنید. با توجه به اینکه تا به اینجا در ذهن مخاطب، سوال یا مشکلی را ایجاد کرده اید، در این قسمت مخاطب 70% احتمال دارد به دعوت شما پاسخ مثبت دهد.

دقت داشته باشید نیازی نیست دعوت به عمل واضح و آشکار باشد، صرفا کافی است ساده و شامل اطلاعات تماس و یا لینک وب سایت شما باشد تا در نهایت احتمال بازدید از سایت تان و فروش محصول شما افزایش پیدا کند. اغلب سایت های منتشرکننده به شما این امکان را می دهند که بین 3 تا 5 لینک در کل رپورتاژ اگهی خود، قرار دهید.

مزایای تبیلغات رپورتاژ آگهی

  • افزایش دانش و آگاهی کاربران
  • باقی ماندن رپورتاژ آگهی شما تا همیشه در سایت منتشرکننده
  • بازدید زیاد از رپورتاژ آگهی (سایت های منتشرکننده بازدید بسیار بالایی دارند.)
  • گرفتن بک لینک از سایت منتشر کننده
  • افزایش بازدید سایت شما از طریق بک لینک های گرفته شده از رپورتاژ آگهی
  • بهبود وضعیت سئو و ارتقای رتبه سایت در گوگل

انتخاب سایت های منتشرکننده که با مخاطبان شما هماهنگی داشته باشند و بازدهی لازم را ایجاد کنند، کاری نسبتا دشوار است. از طرفی نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی جذاب نیز به تمرین، تکرار و خلاقیت نیاز دارد. اگر زمان کمی در اختیار دارید و از طرفی تمایل دارید بهترین نتیجه را از انتشار رپورتاژ آگهی خود دریافت کنید، تیم تریبون می تواند در انجام تمامی مراحل کنار شما باشد و شما را در فرآیند نشر و اجرای کمپین رپورتاژ آگهی یاری کند.

همان طور که پیشتر گفته شد، انتخاب سایت های منتشرکننده برای افزایش نرخ درگیری کاربران با سایت شما، بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که تریبون با سایت های مطرح و پربازدید گوناگونی از جمله زومیت،دیجیاتو، نی نی سایت، خبرگزاری های تسنیم، انتخاب، فارس و 100ها سایت دیگر همکاری می کند، می تواند با در نظر گرفتن پرسونای شما، سایت های منتشرکننده متناسب را معرفی کرده و بازدید شما را به طور کارآمد افزایش دهد.

با خرید رپورتاژ خبری تریبون می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه و کنترل شده، در رسانه های بیشتر و معتبرتری رپورتاژ آگهی خود را منتشر کنید و بعد از اجرای کمپین و انتشار رپورتاژ خود، به صورت لحظه ای، گزارش تحلیلی و دقیقی از رپورتاژ آگهی منتشرشده، دریافت کرده و بازخورد کمپین خود را به راحتی بررسی کنید. درحین تحلیل و بهینه سازی کمپین تیم قوی تریبون کنار شما خواهد بود.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۹/۰۳/۱۲
مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی